Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Strašné problémy pri vysadení AD

Príspevok v téme: Strašné problémy pri vysadení AD
Oliver91

Po piatich rokoch užívania AD som sa prestahoval do zahraničia. Mám za sebou rozne vyšetrenia kvôli zdravotnym problémom a lekári ma upozornili že musím AD vysadiť, lebo je to už momentálne pre mna nežiadúce. AD mi až tak nepomáhali ale teraz ked som ich začal vysádzat je to hotova katastrofa. Cítim sa strašne klepe sa mi celé telo je mi na vracanie, unava prišerna a ako ke by som mal nejaku alergiu tak ma pali pokožka. Na paty nemožem dostúpit ako keby som ich mal spalené. Ked som volal doktorovi poveal že to musim vydržat že su to abstinenčné príznaky a že ked sa nedá musím íst na oddelenie ležat. To si nemožem dovoliť mám novu prácu a hned by ma prepustili. Chcem sa spytat niekoho čo tiež musel vysadit AD ako to znašal ako sa to dalo vydržat. Čo mám robit som tu sám potrebujem vediet s čím mam ešte ratať a či je to normalne. Ked som bral AD začal som mat problemy s miechou klbami praskali mi žily a bolela ma pečen. Najskor som nevedel že je to z toho až ked doktor povedal že to treba vysadit. Teraz som uplne na dne. Ako ste toto zvladali ked ste nemohli brat AD?

Kycera

Pomôžu Ti detoxikačné čaje, potenie, pitie čistej vody, veľa vody,... Ak vydržíš, nasaď si hladovku, ak nie, tak len ľahšiu a jednoduchšiu stravu, ovocie, zelenina.
Na to pálenie pomôže ochladzovanie - studená sprcha, nohy do lavóra so studenou vodou.

Kycera

Oliver,
1. pečeň nebolí, ale môže byť už poznačená. Bolieť Ťa môže žlčník.
2. Príbalové letáčiky treba čítať!
3. AD sú návykové! A nielen ony... Majú kopec vedľajších účinkov, kt. môžu skončiť fatálne.
4. Vysadiť ich treba pod dozorom lekára, kt. Ti dá rozpis. Ten sa riadi podľa dĺžky užívania, konkrétneho lieku a jeho dávkovania.
Nesmieš to urobiť naraz!!! Skús si nájsť informácie na nete. Vhodné by bolo, ak by si mal pri sebe niekoho, kto by na Teba dával pozor. Drž sa!

Jaja15

Hehe1 ty sa nauč najprv dobre čítať, ja som napísala že človek nemá brať AD napr.ak je smutný, ale ak je už v situácii že nedokáže pre smútok bežne fungovať - chodiť do práce, starať sa o rodinu....určite nie pri bežnom smútku,ale ak už je v stave depresie - smútok, beznádej, úzkosť....Asi si takého človeka nezažila, ja som videla kamarátkinu mamu v takomto stave- celá sa triasla, stále plakala, zo všetkého mala strach, nemohli ju dostať ani na dvor, nebola schopná sa sama o seba postarať,nieto o rodinu,nakoniec ju museli hospitalizovať....
ILili mama brala najskôr tie antiparkinsoniká až potom AD. Antiparkinsoniká brala lebo mala po mozgovej príhode mala parkinsonov syndróm(tras pravej strany) ale pomáhalo jej to aj pri chôdzi(tie antiparkinsoniká pôsobia aj na stabilitu, človeka neťahá do zadu,takže sa mu lepšie chodí. Po mozgovej príhode bola strašne plačlivá, lútostivá, určitú dobu sme čakali kým sa to upraví, asi po roku nám dali serotonín- AD....Prestala plakávať, stav sa upravil tak sme to potom vysadili. PK MERZ(antiparkinsonikum)berie lebo lepšie chodí, ale tým že to už berie 15 rokov nám nová neurologička povedala že už to nemá účinok aký by to malo mať, že to má účinok možno 10 rokov, ale iné lieky na to nie sú - to je zlé prekrvenie(zlý prenos informácii) medzi mozgom a malým mozočkom, na to iné lieky ani nie sú....liekmi sa to veľmi ovplyvniť nedá,pri tom PK MERZi síce chodí zle, ale aspom ju nesáče do strán.

Sonie

Antidepresíva nie sú návykové, ale nie je dobre ich naraz vysadiť. Ide o narušenie rovnováhy, tá bola dosiahnutá práve AD. Preto sa môžu prejaviť úzkosť a nervozita a AD radšej vysádzať pomaly. Horšia je závislosť na anxiolytikách. Čo sa týka antiparkinsoník, tie sa pridávajú dodatočne k liečbe, ak vedľajším účinkom liekov je triaška, ktorá je typická pre Parkinsonovu chorobu. Ale väčšinou je to pri antipsychotikách, tie dokážu zatočiť s človekom.Takým liekom je aj Akineton a pod. pridáva sa k liečbe na tlmenie trasu.

Mám výhrady voči psych.liečbe, pretože od tej liečby by sa malo čakať viac a nie nasadiť doživotne lieky a pozerať sa na to ako aj samotná liečba ničí človeka, to je môj osobný názor mimo tému.

Na zmiernenie vedľajších účinkov by som odporúčala B-komplex alebo Befoli, magnézium, Sédatif a dostatok slnka. V zime je ho nedostatok, preto sa odporúča aj liečba svetlom, niečo také existuje, pohľadaj si na nete. Doma si večer zažať svetlá čo najviac.
Večer pred spaním je dobre začať si uvoľňovať celé telo, každý sval, aj oči- tie je najťažšie uvoľniť, ale ak sa to časom podarí tak sa ľahko uvoľní celé telo.

lLily

no ja by sa vlemi necudovala, ak by tie antiparkinsonika boli predpisane na zmiernenie neziaducich ucunkou inych psychliekov ci priamo tych AD a tato chroa spolocnost to este aj podporuje, dokonca odporuca.

Ale tak pockam si na odpoved, ak nejaka pride, do liekov (ohladne zlozenia) sa ozaj nevyznam.

Jaja15

ILily ja som ale písala že nejde o AD. Išlo o antiparkinsoniká, ktoré ale tiež pôsobia v mozgu. Ale brala aj AD. Lebo ich v danom období jednoducho potrebovala. Nie som zástancom liekov, ale niekedy ich človek potrebuje. AD sa dávajú ako pomocná barlička ak človek jednoducho nevie zvládnuť určité obdobie. A človek ide k lekárovi ak to už nezvláda.....Ten kto má naozaj depresiu, by ťa s alternatívnou liečbou ako relaxácia, meditácie,joga, pobyt v prírode, priatelia - poslal kade ľahšie pretože nie je schopný ani výsť z bytu nieto normálne fungovať.....rovnako ako keď niekto pociťuje úzkosť, strach....a samozrejme ak sa stav upraví a človek je schopný to psychicky zvládnuť, treba ich postupne vysádzať....Mama vtedy brala ľahšie AD, takže s vysadením nebol problém a vysadili sme ich jednorazovo...Ale ak by boli silnejšie alebo by ich brala dlhšie obdobie, tak by ich musela vysádzať postupne....Nie je pravda že ten kto užíva AD ich musí brať doživotne, to je blbosť....Netrvdím že človek má brať AD ak je napr.smutný, lebo mu niekto zomrel, ale ak mu smútok bráni normálne fungovať tak AD sú tou pomocnou barličkou ako sa s danou situáciou vysporiadať(ak nevie v danom období fungovať normálne - práca, starostlivosť o rodinu)

lLily

Jaja, ty blizkemu cloveku davkujes psychlieky a tymto si to ospravedlnujes? Dobre ta ta doktorka zblbla.
Napis, az ich jej vysadis celkom, dovtedy su to len ciste dristy a sebaklam.
aby som to zhrnla: podla mna ich bude brat dozivotne aj ked len slabu davku alebo prejde na ine. teoria je teoria, no prax hovori za vsetko.

Jaja15

Ja som teraz vysádzala mame jedny lieky, neboli to ale AD. Lekárka mi povedala že mama ich podľa jej názoru už nepotrebuje, ale zase že organizmus je už na ne navyknutý(brala ich 15rokov). Liek brala v dávkovaní 1-1/2-1. Najskôr som vysadila 1/2 tbl, o 3 týžne ďaľšiu 1/2 tbl,po 2 mesiacoch sa objavil tras, tak opäť som tú 1/2 tbl pridala späť, tras prestal. Čiže momentálne dávkovanie je 1-0-1. Aby nemala vedľajší účinok(abstinenčný - čo je ten tras), tak znovu môžem znížiť dávkovanie až o nejakú dobu a o tú miniálnu dávku čo je 1/2tbl.....Takéto lieky treba vysadzovať naozaj postupne, vysadzovanie môže kľudne trvať aj niekoľko mesiacov, aby si dokázal normálne fungovať....Ak si ich vysadil nárazovo a máš výrazný celotelový tras, tak by si mal byť pod dohľadom lekára. Záleží aké silné boli tie AD - od toho sa odvíjajú aj tie abstinečné príznaky. Znižovať treba vždy o takú časť dávky, ktorá nerobí problémy - môže to byť 1/4tbl ak aj to robí problémy, tak kludne aj 1/4tbl znížiť obdeň.... Aby som to zhrnula: ano, takéto lieky sa dajú vysadiť aj naraz s tým že máš abstinenčné príznaky alebo ich budeš znižovať postupne(počúvať svoje telo) čo trvá aj niekoľko mesiacov, ale dokážeš popri tom normálne fungovať.....