Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Strašné problémy pri vysadení AD

Príspevok v téme: Strašné problémy pri vysadení AD
Oliver91

Po piatich rokoch užívania AD som sa prestahoval do zahraničia. Mám za sebou rozne vyšetrenia kvôli zdravotnym problémom a lekári ma upozornili že musím AD vysadiť, lebo je to už momentálne pre mna nežiadúce. AD mi až tak nepomáhali ale teraz ked som ich začal vysádzat je to hotova katastrofa. Cítim sa strašne klepe sa mi celé telo je mi na vracanie, unava prišerna a ako ke by som mal nejaku alergiu tak ma pali pokožka. Na paty nemožem dostúpit ako keby som ich mal spalené. Ked som volal doktorovi poveal že to musim vydržat že su to abstinenčné príznaky a že ked sa nedá musím íst na oddelenie ležat. To si nemožem dovoliť mám novu prácu a hned by ma prepustili. Chcem sa spytat niekoho čo tiež musel vysadit AD ako to znašal ako sa to dalo vydržat. Čo mám robit som tu sám potrebujem vediet s čím mam ešte ratať a či je to normalne. Ked som bral AD začal som mat problemy s miechou klbami praskali mi žily a bolela ma pečen. Najskor som nevedel že je to z toho až ked doktor povedal že to treba vysadit. Teraz som uplne na dne. Ako ste toto zvladali ked ste nemohli brat AD?

Jaja15

Pokiaľ máš abstinenčné príznaky, začni tie AD vysadzovať postupne.AD ovplyvňujú pocity, sú určitou barličkou aby sa človek cítil lepšie, nárazové vysadenie ti urobilo to čo cítiš - psychicky sa cítiš horšie+ten tras....Ideálnym riešením by bolo zohnať si nového dobrého psychiatra (zaplatiť si súkromnú konzultáciu), vysvetliť mu situáciu a nech ti povie svoj názor....treba nájsť len správneho lekára ktorý ti s tým pomôže....ak ťa lekár poslal k psychiatrovi a ten ti predpísal lieky,tak asi na bolesť zuba to nebolo....Také drísty že treba len pevnú vôľu a treba to po vysadení vydržať ti nepomôžu, ak potrebuješ normálne fungovať - chodiť do práce...Sám vieš ako sa cítiš (v akom si stave) a či to zvládaš. ..Ak ide o akýsi vnútorný tras,prípadne len mierne trasenie rúk tak ešte v pohode, ale ak máš viditeľný celotelový tras a máš chodiť do práce, tak by som to už neriskovala a vysádzala by som to len pod dohľadom lekára, ktorý ti vie povedať čo robiť....Treba si uvedomiť že sa to môže ešte zhoršiť...AD sú návykové pri dlhodobom užívaní, pri nárazovom vysadení sú abstinenčné príznaky ako u narkomana bez dávky....len silná povaha to zvládne sama a určite pri tom nefunguje normálne že je schopná chodiť do práce....všetko záleží od toho aké slné máš abstinenčné príznaky

lLily

za zlu a nedostatocnu ci zavadzajucu informovanost by zazalovat mohol, no i tak si myslim, ze cele to napokon moze iniciovat asi len "uzdraveny" zavislak, bo ostatnym je to fuk, "lekarom" to vyhovuje a "pacientom" to tiez vyhovuje viac, nez by proti tomu nieco robili, i ked im to vo finale skodi

hehe1

lenze on to nebral dobrovolne, ako sam tvrdi, ani nevie, co bral a tak je to u vacsiny, ked v dobrej viere pocuvaju uja dochtora, ale to este nevedia, co za k..... to je, vieeees? takych pripadov, ako je on je mnozstvo.... ludia by ich mali zalovat, ale na to nikto nema peniaze a tak si robia co chcu, ako kazdy v tejto prasivej krajine

Ipsik

Tie AD-čka treba vysadzovať podľa mňa postupne. Ak si ich vysadil zo dňa na deň, tak je jasné, že je to pre organizmus šok. A ani ti nepomáhali? Tak na čo si ich mal brať? Ja som chcel lieky na spanie, nedostal som ich, tak nespím, ale kašlem na to. Môžem vstať aj o šiestej ráno, aj tak zaspím až po polnoci. To je úplne jedno, aký režim dodržím. Každý všetko znáša možno inak. Jeden lepšie, iný horšie, asi preto, že každý človek je iný.

lLily

nebudem tu dava odkaz na forum, no poznam jedno, kde sa cele roky zgrupuju hlavne Cesi plus par Slovakov a vsetci iba nariekaju jak im to nejde vysadit, pricom to zaroven vychvaluju do nebies, bo nebyt tych liekov, boli by uz davno pod drnom - tomu ja hovorim uplny upadok a zlyhanie ludskeho faktoru, tak ako aj farmapriemyslu, ktory si akruat tak naprace vrecka vdaka obetiam, ktore na to skocili

hehe1

ja som skor myslel na nejake fora, ako je aj toto, ale v tom clanku to popisali uplne presne, hlavne treba totiz zarobit, ze to je svinstvo a zneuziva sa, to nikoho netrapi .... treba pevnu volu a das to....

lLily

depresia nemoze byt vyliecena potlacenim depresivneho stavu psycholiekmi...toto kym si niekto z kompetentnych uvedomi, uz aj Zem sa bude otacat opacnym smerom a juzny pol bude na severe, skorsie to nevidim

hehe1

moze sa stat vselico, nieje to jednoduche, ale nebudem ta strasit, da sa to zvladnut bez problemov, len vsetko zavisi od konkretneho pripadu.... daj do googlu vysadenie antidepresiv, najdes tam mnozstvo diskusii na tuto temu, aj konkretne skusenosti, je to individiualne, treba posilnit telo ako sa pise aj nizsie, pretoze to je ako odvykacka klasicka....