Domov je tam kde sa človek narodí?

Príspevok v téme: Domov je tam kde sa človek narodí?
BornInTheUSA

Dávam sem tému ktorá nesúvisí zo zdravím, tak prepáčte. No ale zaujíma ma váš názor...
Akej národnosti je človek, ktorí ma oboch rodičov z inej inej krajiny ako v tej kde sa narodil? A následne vyrastal...čo podľa vás prevažuje, gény alebo prostredie v ktorom vyrastal? Neviem či je to pochopiteľne napísané...
ale ak je tu niekto, kto má napr. rodičov inej národnosti ako slovenskej a žije tu, cítite sa ako slováci? A naopak...ak ste žili viac ako pol života v cudzine kde sa cítite viac doma?
Nejde mi o to čo má človek napísané v občianskom, ale pocit kde sa cíti byť viac doma...
Ďakujem za názory a odpovede

lLily

domov je miesto alebo atmosfera, ktora najviac koresponduje s esenciou tvojej duse...priestor, do ktoreho sa vzdy mozes vratit, odpocinut si a vratit sa sam k sebe

ktovie, ci to suvisi aj genami....mozno ked by si clovek zistil kam az siahaju jeho rodinne korene vsetkych predoslych generacii, tak by tam nejaku paralelu nasiel, ktovie

Kycera

1. DOMOV je tam, kde si môžeš zavesiť klobúk, kde sa dobre cítiš,... : D Ale aj miesto, kde si sa narodil, kde bývaš, kde budeš bývať,...

2. NÁRODNOSŤ = príslušnosť k určitému národu, k nejakej etnickej skupine, kt. členovia majú spoločný jazyk a kultúru. Tá nemá s krajinou, v kt. sa narodil Ty a z kt. krajiny pochádzajú Tvoji rodičia nič spoločné! Záleží na Tebe koho národnosť si vyberieš - otca, či matky.

3. ŠTÁTNA PRÍSLUŠNOSŤ = právny vzťah medzi štátom a občanom, založený na právach a povinnostiach občana. Toto je zložitejšie. Záleží aké právne predpisy platia v tej krajine, kde si sa narodil,...

Mesačný princ

Domov je tam, kde sa človek cíti šťastný! Domov netvorí bydlisko, práca, škola, nie je taktiež spojený s národnosťou!!!

Domov tvoria ľudia a medziľudské vzťahy.

Kľudne môže človek niekde bývať celý život a za naozajstný domov bude považovať miesto, kde strávil napríklad týždeň.