Domov je tam kde sa človek narodí?

Príspevok v téme: Domov je tam kde sa človek narodí?
BornInTheUSA

Dávam sem tému ktorá nesúvisí zo zdravím, tak prepáčte. No ale zaujíma ma váš názor...
Akej národnosti je človek, ktorí ma oboch rodičov z inej inej krajiny ako v tej kde sa narodil? A následne vyrastal...čo podľa vás prevažuje, gény alebo prostredie v ktorom vyrastal? Neviem či je to pochopiteľne napísané...
ale ak je tu niekto, kto má napr. rodičov inej národnosti ako slovenskej a žije tu, cítite sa ako slováci? A naopak...ak ste žili viac ako pol života v cudzine kde sa cítite viac doma?
Nejde mi o to čo má človek napísané v občianskom, ale pocit kde sa cíti byť viac doma...
Ďakujem za názory a odpovede

BornInTheUSA

Kycera :D :D Čo dodať, asi len toľko, že je na tom časť pravdy. Ale ja to neviem objektívne zhodnotiť...

Keď už sme pri piesňach tak aj moja prezývka je inšpirovaná piesňou od Bruce Springsteen Born in the U.S.A , ale tak to asi všetkým došlo :D

odcestovana421

No hovori sa ze by to malo byt tam kde sa clovek narodil ale ja nesuhlasim... na svoje mesto mam len tie najhorsie spomienky.... teraz ked som sa prestahovala ako by utalo konecne sa citim dobre nestretavam tych zlych ludi ktorych som okolo seba mala.... podla mna je domov miesto kde sa citis dobre...

Kycera

BornInTheUSA,
ozvem sa Ti neskôr.

Domov Ti poslal slová z piesne "Nejsem z USA" výbornej českej hard rockovej kapely KABÁT : www.youtube.com. : D

A ja Ti posielam, čo si o Amerike myslí nemecká metalová skupina Rammstein v rovnomennej piesni : www.youtube.com : D

Gima

Domov je tam, kde su spomienky na detstvo a mladosť. Aj ked raz zmeníš miesto, domov zostane iba jeden,ten, ktory si opustil. Ponevač v nom ta vychovali rodičia.

Domov

Rěknu Vám, já tam nikdy nebyl
tam, kde se nořej domy do mraků
snad proto ještě nejsem debil
já ještě nebyl v zemi zázraků

Nebudu zpívat jak Bob Marley
těžko bych sobě rozuměl
nekoukej hloupě, z lahve nalej
já bych to vážně asi neuměl

Už nemusíme nosit rudý trenky
nebudu proto zpívat Yesterday
a v každý sloce stokrát baby
ať se za velkou louží nezloběj

Ta Coca Cola není zas tak super
za housku s masem vážně dík
i když to není blbej nápad
Donalde, kam se hrabeš na knedlík

Já jsem byl určenej abych tady žil
dával si ovar, křen a k tomu pivo pil
Tam by ses povídaj jak prase v žitě měl
já nechci před nikym sednout si na prdel
Já nejsem z USA, já nejsem z USA
já vážně nejsem z USA a snad se proto na mě nezloběj

Možná bych měl tam velkej barák
největší na Elm Street
a taky jedno drahý auto
jako lord bych si tam mohl žít

Někdy mě až z toho vážně jebe
když pomyslim na tu pohodu
jenže bych tam asi neměl tebe
ani tu svou malou hospodu

Já jsem byl určenej....

Věčně nám z cizejch zadků boty koukaj ven
ještě se ukloníme než tam zalezem
Možná, že je tam teplo, ale hlavně smrad
já už se nechci klanět, já chci rovně stát.....

BornInTheUSA

Kycera : Mám 20.

..Inak ja som vyrastala vo velkomeste ale myslím že život na "dedine" alebo tak, by ma bavil tiež a do budúcnosti sa tomu vôbec nebránim :) v momente ako budem cítiť že tu nemám dosť pokoja a kludu sa to môže stať realitou :D
sú to síce dva rozdielne svety ale zvykla by som si, ja vidím skôr rozdiel v tej ktorej krajine, na to si človek musí zvykať viac a to teraz nemyslím len slovensko.. ale väčšinou hocikde za hranicami nájdem niečo čo je lepšie ako doma (usa) a zas naopak sú určité "veci" na ktoré by som si asi nikdy nezvykla.

Ale zas splniť si sen a ísť žiť niekam kam chcem a nemať tam rodinu alebo priateľov, tak to potom nie je ideálna predstava...
Takže ja som spokojná :D

Kycera

BornInTheUSA,
Ty si zaujímavé dievča! : ) Koľko máš rokov? Pôsobíš na mňa veľmi mlado!

Platí, čo si napísala "nakoniec, každý sa zrejme narodí tam, kde sa narodiť má a vyrastá tam kde má vyrastať...lebo všetko sa deje vždy pre niečo". My sami si krajinu, miesto narodenia,... vyberáme !

"Niektorí ľudia tvrdia že ak je človek vyrovnaný sám zo sebou, tak vydrží viacmenej kdekoľvek", tak toto neplatí!
" ... ale ja si myslím že každý ma svoju ideálnu predstavu", v tomto s Tebou súhlasím! Niekto má veľmi silno zapustené korene, silné väzby, niekto nedokáže žiť v meste, iný na dedine,... A ďalší dokáže žiť aj na konci sveta, v chudobe, ale musí mať pri sebe blízku osobu. Niekoho, koho ľúbi.

"Ak človek napríklad nemal šťastné detstvo, tak miesto kde vyrastal nepovažuje za svoj domov?" Môže, aj nemusí! Je to individuálne.

BornInTheUSA

Ak človek napríklad nemal šťastné detstvo, tak miesto kde vyrastal nepovažuje za svoj domov. ? Aj to sa môže stať, ale to nie je môj prípad.
Dnes som zistila že poznám veľa ľudí čo sú na tom ako ja a je pravda že väčšina si viac zvykla na život v tej krajine kde vyrastala a zostala tam žiť aj naďalej a asi je to aj logické.
Niektorí ľudia tvrdia že ak je človek vyrovnaný sám zo sebou, tak vydrží viacmenej kdekoľvek, ale ja si myslím že každý ma svoju ideálnu predstavu...
Ale nakoniec, každý sa zrejme narodí tam, kde sa narodiť má a vyrastá tam kde má vyrastať...lebo všetko sa deje vždy pre niečo :D

Ute

Tak toto je veľmi dobrá otázka.
Veľmi aktuálna.
Otázka, ktorá odráža "výraz súčasnosti", neviem či som nazvala vec aspoň trochu výstižne...