Skoro stále unavený, čo je to so mnou?

Príspevok v téme: Skoro stále unavený, čo je to so mnou?
Tomas29

V poslednej dobe sa citim stale unaveny, pracujem tak je fajn ale ked pridem domov len by som lahol do postele a spal a spal a spal. A citim najma poobede a vecer tazobu v nohach. Musim si ich vylozit lebo citim ze spadnem z noh. To iste cez vikend alebo ked mam dovolenku tiez. Mam dost narocne fyzikcu pracu takze pripisujem to tomu ze ma vycerpava ale som myslim si ze zdravy fyzicky, mam dost pohybu a posilujem jogou, ale trapi ma ze ked som v praci mam energiu dost aj ked tak po pol dni uz aj v praci nevladzem trocha ale najem sa a opat vladzem ale ked pridem domov len lahnut alebo sadnut a spat. Alebo len tak lezat. A ked vikend mam plany pojdem tam a tam a nakoniec zostanem doma a nejdem nikam lebo mam strasnu nechut alebo som slaby a unaveny. Alebo dovolenka tak planujem co za dany den urobim ako ho vyuzijem a nakoniec neurobim nic alebo maloco.
Tiez na sex s priatelkou uz nemam chut tak ako kedysi. Niekedy to bolo aj dvakrat do dna a teraz ledva raz za tyzden ani to nie. Akoby sa mi stracala libido. Doslova sa musim nutit aj do sexu alebo ma musi priatelka stimulovat svojou nahotou a drazdenim erotogennych miest aby som sa vzrusil. Som mlady clovek tak co je to so mnou? Nemam 60 aby som sa takto citil...
Je to nejake ochorenie ktore sa takto prejavuje? Nieje to nejaka leukemia?
Co sa tyka stravovania, snazim sa jest maso, zeleninu, ovocie, mliecne vyrobky, pijem dost tekutin, nefajcim, alkohol nie.
Dakujem

sunnyball13

....ahoj....prečítal som si čo píšeš...nejaké podobné pocity som mával a občas ešte mávam....v mojom prípade som vypozoroval z čoho to je....zhrnul by som to... je to o energii.....doma stratí človek energiu jedlom, nič nerobením, ležaním, mobil fb je obrovská strata energy....plus energiu môže brať aj človek, nechtiac....riešenie?...tvorivosť...od rána robiť niečo čo človeka baví...potom ísť do prírody...a v prípade, že prídeš po práci....zdriemnutie do 20 min po jedle...zachráni deň......napr. také počúvanie hudby spolu s partnerkou energiu dáva....

janilka

aj ja si myslim, ze to mas len take obdobie. no ak to uz pretrvava dlhsie, tak isto navstev doktora aby ta vysetril, ci ti nechyba nieco, napriklad zelezo. vtedy byva nadmerna unava.

Jovanka

ja suhlasim so shimuri ... treba doplnit vitaminy a vypadnut vonku na hodinku aspon ... ja som byvala chorobne unavena skoro stale, ale bolo to sposobene pravdepodobne nedostatkom zeleza pocas tehotenstva ale potom som zacala uzivat na radu lekarky captafer kvoli lepsiemu vstrebavaniu prirodzeneho zeleza zo stravy :) a zacala som viac casu travit vonku palickovanim

shimuri

kazdy ma v zivote podla mna take obdobie bez ohladu na to, kolko ma rokov. trebalo by ti asi nejake tie vitaminy doplnit

Seddko

No ja neviem ale človek toto rieši roky bez úspechu a nakoniec aj tak skončí u psychiatra. Ja som nechcel riešiť hned psychiatra tak som zašiel za psychologičkou Albertovou a zdá sa že po roku liečby u nej podotýkam že čiste prírodnej som celkom fit. Ešte tak ked sa mi podarí doriešiť vzťah tak budem na tom perfektne. Ale to už je in káva :D.

Tomas29

Zdravim, bol som nakoniec u lekara, urobil mi vysetrenia krvi, stitnej zlazy, ekg, moc vysetril, dychanie, krvny tlak a vsetko je ok. Krv mam v poriadku, stitna tiez, vsetko OK.
Vysvetlitl mi ze vraj to moze byt jarnou unavou, ze teraz sa s tym v ambulancii casto stretava, ze vela ludi je strasne unavenych a vysledky maju v poriadku. Potom ze ked si telo pyta oddych a lenosenie tak mu to mam dopriat najma teraz v jari. Ze ked potrebuje relax a spanok tak sa tomu nemam branit lebo nasilu sa do niecoho nutit ako do nejakej cinnosti ze sport a tak narobi castokrat viac skody ako uzitku. Ze mal pripad ked jeden jeho pacient bojovla tiez nasilu s unavou sportom si sposobil zlomeninu clenku lebo telo nebolo v tej chvili nacasovane na sportove vykony a pytalo si oddych a on to volanie neposluchal.
Tak ze nemam sa tym zaoberat a viac oddychovat.
Asi tak tolko k tomu
Chce niekto sa k tomuto nazoru vyjadrit? Ako som sa upokojil ze vsetke testy su OK ale tak neviem ze ci jeho postoj je spravny z lekarskeho hladiska. Ze ked si telo pyta oddych tak oddychuju a do nicoho sa nasilu netlacit...