Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

protidebilizmu

mimoto treba si naozaj rozsirit informacie pretoze na niektore odpovede mozno aj nepriamo ci priamo suvisiace z oblasti genetiky a behavioralnych vied su uz dnes odpovede. len nechapem preco si tu arogantne zalozis ruky, prelozis nohu cez nohu a zahlasis dajte mi vysvetlenie. medzi tym ale stihnes zahlasit ze ta nezaujimaju nejake nezmysli na internete hoci aj na internete najdes aj vedecke publikacie. cize... problem je kdesi v tebe chlape.

protidebilizmu

Mobydick ako chces pravdu ked sa to este len skuma. ale fakt je ze ti mozem predlozit x odbornych vedeckych clankov tebe to nepomoze pretoze nevies uvazovat vedecky. tu nejde o to slepo verit vede a vyskumom, nebyt kriticky, ale aky mas postoj k tym vedeckym informaciam, ako ich vo svojej hlave spracuvas. a ty s tym mas problem.

ale odhliadnuc od toho. poloz si inu otazku. bojis sa homosexuality ? preco ? su homosexuali nebezpecni ? cim ? mas v hlave nejake katastroficke scenare ? nemyslis ze homosexualita tu s nami bola uz davno pred tym a svet sa napriek tomu nezrutil ?

MobyDick

0vecka: víš, já vím na co narážíš, ale i ohledně té toxoplazmy je to jen teorie, nic více, nic méně.

Ale to ty mi podsouváš že já si něco vybírám. Kdyby jsi znal historii vědy, věděl by jsi, že věda je často ideologický boj, klam, až později přichází na scénu skutečné správně (nebo co nejvíce se pravdě blížící) interpretovaný objev. Opravdu není dokázané jak tomu je, kdyby tomu tak bylo, neměli bychom se o čem zde ani bavit.

Když pojímáš jako újmu, tak potom se nediv, že budeš hledat za vším nějakou chybu, evoluční či dizajnérskou. Ale i kdyby to byla chyba ve smyslu, že by to vlastně nevedlo k reprodukci a tedy zachování lidského pokolení, nakonec je to úplně jedno, protože u většiny je to splněno. Pravda však bude úplně někde jinde. Až bude vysvětlení co nejlepší možné, potom už se tomu nikdo nebude divit a přijme to jako takové, ne že to bude "léčit", protože není co léčit, každý stejně nechce mít rodinu, tak to už v tak přemnožené planetě vlastně ani vadit nebude.

Ipsik

Ja si myslím, že by to mala skúmať veda a tá by mala rozhodnúť, čo sa týka tých orientácii a tak ďalej. My si myslíme, že wow koľko toho už vieme. Na všetko máme odpovede, samozrejme, že sú úplne dokonalé a neomylné a pod., ale čo ak tomu tak nie je? Čo ak vieme iba zlomok toho, čo by sme mali vedieť? Ako sa na nás budú pozerať ľudia o tisíc rokov?
------------------------------
Príde babka k lekárovi a lekár sa jej pýta: babka, kde ste boli tak dlho, že ste ani nechodili? A babka na to: ále, pán doktor, chorá som bola, chorá.

0vecka

MobyDick pripominas mi jedneho dobreho kamarata ktory zu bohuzial nieje medzi nami. ked nemal pravdu a ja som na to poukazal tak nebol ochotny to uznat ale zacal vsetko komplikovat aby ma to unavilo a ja zu mu neoponoval popripade zabudol o com bol ten prvotny nesuhlas. Kludne s poznanim pred 100 rokmi sme si mohli mysliet ze je to vplyv virusu.. su virusy/bakterie ktore ovplyvnuju spravanie u zvierat napr toxoplazmoza sposobi ze mys vbehne macke pod nohy aby ju zozrala.

a to s tou evoluciou to bol zufaly pokus z toho vykorculovat. Tymto argumentom by ani HIV nemohol byt Virus ... je normalne ze choroba Virus postihne iba cast populacie popripadne postihne celu ale cast sa s tym vie vyrovnat.. niektori bez ujmy v tejto analogii heteraci niektori s ujmou teda silny homaci a niektori len s ciastocnou ujmou napr dvaja chlapi zijuci spolu vychovavajuci ale vlastne potomstvo.. ak neveris vede tak toto by musela byt pre teba realna alternativa... to tvoje neverenie vede je to ze si zoberies aktualne poznanie a vypichnes si jednu vec ktora sa ti zrovna nepaci a tu zavrhnes.

MobyDick

0vecka: a nechtěl by jsi hned napsat, že sexualita vzniká vlivem nákazy virem či bakterií? To by se ti nelíbilo, protože by to šlo proti evoluci ,neměl by se kdo množit. Jenže většina homosexuálů může mít styk se ženou, bez problému (možná s větším či menším problémem), je bude asi podstatně více přitahovat stejné pohlaví. A důkazy jsou, že mají děti, a měli i rodiny, ale něco potlačovali, díky minulé době.

MobyDick

protidebilizmu: každý, pokud to není blázen, nebo asexuál skutečně ví co je, a ví to už od puberty, tam se často ale ještě dostává do konfliktu s okolím, starými vzorci chování apod, nemůže to přiznat, tápe, rozhoduje se. A má jen dvě možnosti, buď to potlačí, tím to nezmění, a nebo si to přizná a zůstane buď sám, a nebo s někým začne žít. Není co léčit a ani to nejde.

0vecka

MobyDick ako vies ze neni? kludne to moze byt Virus alebo bakteria a pritazlivost rovnakeho pohlavia je len priznak jej premnozenia... ak neveris vede tak je to rozumna moznost...

Problem je ze ty si vyberas co sa ti paci a eln malokedy je pravda to co chceme

MobyDick

0vecka: špatně jsi mě pochopil, rád bych věřil, ale bohužel, i věda je plná omylů, nesmyslů a bohužel i čistých lží, ty se časem jako lži ukáží. Zajímá mě pravda, a stejně reaguješ na nepodstatnou věc.

Je mi úplně jedno, jaké nesmysly se nacházejí na jakých stránkách, navíc ty sám jako liberál víš, jaký je novodobý postoj Vatikánu k této problematice-velice vstřícný, protože už jim nic jiného nezbývá. A to co je ve Starém zákoně zakázáno-tabu, tak to už je dnes jen pěkná alegorie, toť vše.

Nedá se nic léčit, protože to žádná nemoc není.