Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

emera

MD možno si mal nejakú nepríjemnú skúsenosť, ale treba na to hľadieť aj tak, že oni si ťažšie hľadajú partnerov a tak skúšajú...nikto to nemá napísané na čele, či je či nie je, lebo sú také typy povedzme zženštilé, to vidno hneď podľa pohybov, rozprávania, správania, ale sú aj takí, do ktorých by to nepovedal nikto, sú mužní a takú rolu aj vo vzťahu majú..., keď aj niekoho oslovia si myslím netreba sa hneď ježiť, že čo si to dovoľuje...okrem toho veľa mladých skúša všeličo a aj keď nie sú homosexuáli stáva sa, že práve prvé sexuálne skúsenosti majú s rovnakým pohlavím, lebo to môže byť ľahšie a dostupnejšie...a čo sa týka bisexuality, myslím si, že vždy je tam preferované jedno z pohlaví viacej

proste-ja

Toto je z príspevku protidebilizmu podstatnejšie:
"tu nejde o to slepo verit vede a vyskumom, nebyt kriticky, ale aky mas postoj k tym vedeckym informaciam, ako ich vo svojej hlave spracuvas. a ty s tym mas problem."

Ipsik

Tie semafóry sú o level vyššie ako je bežný štandard:-) Neviem, ako dlho by boli v prevádzke u nás.
A čo sa týka tvojho názoru Mesačný princ, tak časom sa príde na to, že by bolo dobré trochu poliečiť aj sangvinikov, narcisov a podobné formy prejavov. Uniformita je IN, ale na čo je to dobré, aby sme boli všetci rovnakí, tak to neviem. Copy, paste, copy, paste, copy, paste...

MobyDick

protidebilizmu: myslím že ty otázky by jsi měl směřovat na někoho jiného, ne na mě. Myslím že píšu právě naopak, že se podivuji těm, kteří to vnímají jako nějaký extrém. Spíše mě zajímá, co ji podmiňuje?

A že já neumím uvažovat vědecky? Tak věda v historii byla plná omylů, ale dnes už tak tomu není, už je všechno přesné že? Ani náhodou.

emera

mám doma skoro 300 stranovú knihu Dejiny homosexuality :D, ešte som ju poriadne neotvorila (možno na dôchodku :) ), nič proti nej nemám (homosexualite) a ani proti jednotlivcom, nemôžu za to...a tak prirodzene ako nás heterákov priťahuje opačné pohlavie ich priťahuje rovnaké a nič s tým nikto neurobí. Problém môžu mať akurát oni s tým, či sú dosť silní, aby to pred svojimi a svetom priznali a dokázali žiť podľa svojich predstáv, byť vyrovnaní s tím, že stále sa niekto nájde, kto nimi bude opovrhovať ...

Mesačný princ

Neviem sa celkom k tomuto vyjadriť...pretože mám skúsenosť s homosexuálmi takú, akú mám a nie je naj. Takže som trošku zasiahnutý. No celkovo je to tak isto bežné, ako čokoľvek iné, čo sa v spoločnosti deje.

Mne skôr osobne vadí, že tento štýl života tak preferovaný a že sa na neho poukazuje. presne tak ako iná novinka a tou je asexualita.

Možno je to divné ale nikto neospevuje ľudí s duševnými poruchami a nepropaguje ani heterosexualitu.

Neviem ale semafory sú už asi na mňa priveľa :D nič v zlom

www.tvnoviny.sk

Prečo nemajú také niečo ľudia s psychickými ochoreniami napr?
Aj psychika človeka je rozdielna a môj názor je a stále na tom budem trvať, že psychické ochorenia ako také nejestvujú. Že je to len nepochopenie a uniformita spoločnosti k určitému typu správania sa odlišných jedincov.