Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

Mesačný princ: jednou k tomu třeba dojde, ale takto se to asi nestane. Planetě je to jedno, organismům už ne, a člověku zcela ne.

emera

MD nepríjemnú situáciu (možno som prehnala výraz) - myslela som tým, že sa ti niečo prihodilo, čo ťa napr. naštvalo v súvislosti s homosexuálmi, nemyslela so tým nevyhnutne obťažovanie..., keďže ťa to napadlo riešiť, z ničoho nič to nebude, ale to nie je podstatné, je to vlastne tvoja vec, že prečo ...

Mesačný princ

MobyDick - stačí celá jedna generácia asexuálov a ľudstvo vyhynie :) To by bol raj pre túto planétu :)

MobyDick

chlapec27: můžeš děkovat dnešní době, ale hlavně opatrně, protože lákadla představují riziko, a za to se platí, a tím nejcennějším. A polykat doživotně lék, s mnoha vedlejšími účinky asi moc dobré nebude.

chlapec27

Mne sa páčia chalani, zo začiatku to bolo nanič, ale teraz, ak by som mal možnosť, nemenil by som. A mám 27 rokov, ale rodina nič netuší ;)

MobyDick

Mesačný princ: jsou možná odlišnosti menší a větší, ale nemůžeš prostě říci, že paranoia, nebo těžká forma schizofrenie není choroba, a to nejsou jediné těžké duševní choroby, ale to do tohoto tématu vůbec nepatří.

A že je dnes bisexualita nebo homosexualita podporována a preferována, to je otázka určité revoluce, která už dávno proběhla, jenom sis toho nevšiml.

A ty špatné zkušenosti jsou jaké?

Heterosexualita je zcela propagovaná. My se můžeme bavit o tom ,proč je vůbec něco propagované, a to má své důvody, jak pozitivní, tak negativní.

Asexualita je v pořádku, pokud to dotyčnému vyhovuje.

MobyDick

proste-ja: už od jiných jsem slyšel, že mám jaksi problémy s pochopením některých věcí, prostě jsem obecně nedůvěřivý, a i ve vědě je lidský faktor. Většina velkých vědců byla vždy pro pravdu, dnes je to ale hra obrovských peněz, a ty kazí charaktery.

MobyDick

protidebilizmu: s jakou pravdou ohledně čeho mám jít ven? Zajímá mě zdali existuje bisexualita, či je jasně něco preferované, tedy zcela převažující, vypadá to že tomu tak je.

Kéž by lidé posuzovali osobnost, celou tu složitou osobnost, se všemi chybami, i tím výjimečným, co v člověku může být. I já mám tendenci se na mnoho lidí dívat negativně kvůli jejich chování, a jak se oni ke mně zachovali. Takže potom už mám k nim jen negativní přístup.

A moudrost, kéž bych ji měl, když jdou na mě emoce, neudělal bych tolik chyb.

MobyDick

emera: jakou nepříjemnou zkušenost jsem měl podle tebe mít? Máš pravdu, že na čele, ani ve tváři to nikdo napsané nemá, a že rozhodně neplatí, že by se všichni gayové chovali zženštile, mě osobně to dokonce připadá i trochu zvláštní, ale respektuji to.

Proto právě mají někteří teorii, že bisexualita vlastně neexistuje, že je jen bisexuální chování, ano, jedna složka znatelně převyšuje, takže když se tzv bisexuálovi líbí muži, a přitahují ho, je spíše, nebo vlastně je gay.

protidebilizmu

MD tymi otazkami sledujem ako zareagujes a s ktorou pravdou vyjdes von a ci. kazdopadne ja by som neriesil homosexualitu. ludia sa zvyknu zameriavat na nepodstatne veci. podla mna je dolezitejsie aky ten clovek je a nie ci je gay. toto je podla mna podstatnejsie. mozno ak by som velmi volne nadviazal aj na tvoju predoslu temu tabu tak co mne chyba v tomto nasom svete je absencia slova mudrost, alebo aspon snaha o jeho definiciu. mudrost nie je vyska iq ani vzdelanie a mozno ju chapat aj ako ideal, ale kto sa pokusa aspon na trosku k nej priblizit ? dnes na nu ludia zabudaju lebo posobi v dnesnej dobe tak archaicky mozno az pateticky. ale pozitivne je ze este stale stretavam ludi ktori maju v sebe mudrost. mozno nie vzdy a vo vsetkom ale aspon nieco a mozno v tych spravnych chvilach.