Dá sa vôbec nájsť práca iba s maturitou z gymnázia?

Príspevok v téme: Dá sa vôbec nájsť práca iba s maturitou z gymnázia?
Katie987

Ahojte možno to sem celkom nepatrí ale v noci nespím a celý čas sa stresujem z toho čo bude. Môj otec nepatrí práve k najlepším rodičom. Je to alkoholik a narobil si dlhy, ktoré kedže je nezamestnaný nemá ako platiť resp. nechce vyhovára sa a tak podobne. Stáli príjem nemá v podstate žiadni a jedine, čo to ako tak zvládam vykriť som ja pomocou brigády. Som v poslednom ročníku na gymnáziu a ked som sa pre to rozhodovala na začiatku tak som mala taký plán, že by som raz možno na nejakú vysokú školu išla ale pri takejto situácii si to neviem predstaviť aby som zvládla študovať chodiť na semináre a neviem čo a zároveň aj zarábať toľko aby som mala aj na nájom prípadne na intrák a podobné veci čo súvisia so školou. Okrem otca nikoho nemám takže mi ani veľmi nemá kto pomôcť. Moja otázka teda znie či sa vôbec dá nájsť nejaká hocaká práca s maturitou z gymnázia? Má s tým niekto nejakú skúsenosť? Nechcela by som veľmi opustiť Slovensko ale keby to fakt inak nešlo...

neviem111111

mesacny princ, no celkom normalne. prijali ma na brigadu, osvedcila som sa, lebo som pracovala dobre, tak si ma tam nechali. napriek tomu, ze to ty vnimas ako nemozne, praca sa da zohnat aj bez tlacenky cez znamosti.

semtex

"Stáli príjem nemá v podstate žiadni a jedine, čo to ako tak zvládam vykriť som ja pomocou brigády"

Maturantka na gymnáziu? Nechcem mudrovať, ale gymple boli dávnejšie výberové školy, asi už len boli.
Všetko sa dá zvládnuť v prvom ročníku isto nie sú povinné cviká v rozsahu viac ako 20hodín týždenne, takže správna voľba VŠ + polovičný úväzok a hlavne sa odstrihnúť od "otca". Budeš to mať ťażké, kruté, ale budúcnosť Ti to vráti.

denisaf

Ale samozrejme ze sa da najst praca ! Je blbe ze mas takuto situaciu a kde mate mamu? Tvoj otec je jeden nezodpovedny clovek pokial nieje vazne chory mal by sa postavit k svojim dlhom ako muz a vyplatit si ich cim skor tym lepsie !! Pekne do roboty do hocakej fabriky aj kde vezmu kazdeho a pracu zvladne ale sediet doma na riti a mat dlhy povazujem za vrchol nezodpovednosti. Katie tebe by som radila ak mas moznost najst si robotu v zahranici napriklad take Rakusko vyhodou je ze aj keby si robila chyznu alebo umyvala riad budes mat 1500 eur niekde aj viac..staci len zamakat na jazykoch... ja som tiez jeden caas uvazovala nad zahranicim ale potom som si vzala hypo na byt a nasla si stabilnu pracu tu na Sk ktora mi staci... drzim palce a hlavne nestresuj dopredu lebo fakt nikdy nevies co bude kam sa dostanes... Ja som po strednej robila vo vyrobach potom som upratovala netreba sa bat zaucia ta vsade...robota bola vo vyrobe uplne lahka mali sme tam aj stravu a dopravu zdarma... moje byvale spoluziacky zo strednej maju vysoke skoly a pracuju za menej ako ja cize fakt ta vs nieje vzdy o tom ze ju vyjdes a daju ti 1000 eur..to si len mladez mylne mysli...

Mesačný princ

neviem111111 - tak...nie všetci majú rovnaké možnosti...

Zakladateľka tu písala, že sa nevie pohnúť, tak daj nejaký návod, ako si sa do tej firmy dostala a uvidíme..

Mesačný princ

Prácu nájdeš..otázne je akú...a čo za prácu vlastne považuješ...

So školou sa nateraz rozlúč ak nemáš nejakých ľudí, ktorí by ti ju financovali aspoň z časti...

Ono je všetko závislé buď od peňazí alebo od kontaktov.

mrzí ma, že si sa ocitla v takej situácií..poznám to veľmi dobre.