Dá sa vôbec nájsť práca iba s maturitou z gymnázia?

Príspevok v téme: Dá sa vôbec nájsť práca iba s maturitou z gymnázia?
Katie987

Ahojte možno to sem celkom nepatrí ale v noci nespím a celý čas sa stresujem z toho čo bude. Môj otec nepatrí práve k najlepším rodičom. Je to alkoholik a narobil si dlhy, ktoré kedže je nezamestnaný nemá ako platiť resp. nechce vyhovára sa a tak podobne. Stáli príjem nemá v podstate žiadni a jedine, čo to ako tak zvládam vykriť som ja pomocou brigády. Som v poslednom ročníku na gymnáziu a ked som sa pre to rozhodovala na začiatku tak som mala taký plán, že by som raz možno na nejakú vysokú školu išla ale pri takejto situácii si to neviem predstaviť aby som zvládla študovať chodiť na semináre a neviem čo a zároveň aj zarábať toľko aby som mala aj na nájom prípadne na intrák a podobné veci čo súvisia so školou. Okrem otca nikoho nemám takže mi ani veľmi nemá kto pomôcť. Moja otázka teda znie či sa vôbec dá nájsť nejaká hocaká práca s maturitou z gymnázia? Má s tým niekto nejakú skúsenosť? Nechcela by som veľmi opustiť Slovensko ale keby to fakt inak nešlo...

K_inga

Nemôžem súhlasiť s tým, že na VŠ vyštudujú iba deti bohatých rodičov a vyštudujú za podstatne zvýhodnenejších podmienok ako ich spolužiaci.
Ja nemám bohatých rodičov a ani právnikov a vyštudovala som právnickú fakulta v KE bez problémov. Nikdy som nemala problém ani na jednej skúške, takisto odovzdávali testy aj deti právnikov, ako my a občas leteli zo skúšky, hoci som mala spolužiačku, ktorá mala oboch rodičov na dosť vysokých postoch.
Končila som v r. 2015 a dodnes pracujem v oblasti práva. Bola som síce na minimálne 50 pohovoroch kým som sa dostala k normálnemu pracovnému miestu, ale som tam. Nikto ma tam nedotlačil, nikto za mňa nepodplácal a nikoho som nepoznala.

zita 05

Mesačný princ, som presvedčená o tom, že nemáš pravdu. Papier Ti stačí iba vtedy, ak máš "zázemie". Ak nemáš ocka primára, ako to tu už bolo spomenuté, potrebuješ nie len papier, ale aj poriadne vedomosti a predovšetkým véééľku pracovitosť.

trnavskauniverz

ahoj ja som študovala na vš a poviem ti že znechutenejšia som dávno nebola. Nás čo sme chodili na všetky skúšky , písali sme všetky práce a chodili na prednášky vyhodili a bohaté detičky ktoré podplácali odovzdávali prázdne papiere a nechodili na prednášky tých tam nechali... na sk je úplne jedno čo vieš dôležitejšie je kolko komu za titul zaplatíš... videla som na vlastné oči... fuj...

Mesačný princ

Hena_1995 - to, čo vieš je ti na dve veci ak nemáš možnosti na to, ako z toho vyťažiť.

Na Sk je úplne jedno či niečo vieš...pre ľudí je podstatnejší papier!

Hena_1995

Ja mám tiež gympeľ a pracujem už druhý rok v jednej medzinárodnej advokátskej kancelárii v administratíve. Ak vieš dobre angličtinu, príp. ešte iné jazyky, tak s umiestnením problém mať nebudeš. Dnes už nikoho netrápi aké máš vzdelanie, ale čo vieš. V SR sa niekedy nevieš umiestniť ani s VŠ, takže Tvoje šance nie sú nulové.

Kycera

Ehm,
v poriadku. Správne si to napísal - prídavné mená, vybrané slová, dokonca pravopis!!! Za to Ťa chválim, lebo sú tu ľudia, kt. radi opravujú a sami robia chyby. A zamieňajú si pravopis s gramatikou. Ja som Ťa len doplnila s tým zámenom, aby to bolo kompletné. : D

ehm

Katie987, nehnevaj sa na mňa, ale teraz študujú na gymnáziu aj ľudia, čo neovládajú pravopis prídavných mien a vybrané slová? Čo chceš robiť na výške?

Kycera

Niekto tu písal, že s maturitou sa zamestnal dokonca v banke! Aj ja poznám taký prípad "úspešnej gymnazistky", kt. pracuje v banke. Bola taká skvelá, že flek vyfúkla inžinierke ekonómie. Jej ocko je primárom v jednej okresnej nemocnici. Asi tak.