nulová imunita - od vianoc som stále chorá - pomôžte

Príspevok v téme: nulová imunita - od vianoc som stále chorá - pomôžte
zelda224

Donedávna som bola celkom zdravé 23 ročné dievča. Áno, bola som chorá párkrát do roka, to bola jedna angína, jedna chrípka a jeden zápal priedušiek a sem tam nejaká nádcha. Teraz sa môj organizmus zbláznil.
Naposledy som bola vcelku zdravá okolo Vianoc. Odvtedy som NEUSTALE chorá. najprv som dostala chrípku, keď sa zhruba po týždni zdalo, že som sa z nej vylízala, zapalili sa mi oči - jačmeň. Keď som si doliečovala oči tak som začala mať problémy s močovými cestami, čo trvalo nejaké dva týždne. Keď som bola v polke antibiotík tak mi gynekologička predpísala lieky na zápal. No a teraz, keď mi ostávajú antibiotiká na nejaký deň-dva, tak som dostala nejakú virózu podobnú chrípke (upchatý nos, kašel, zdurené madle). MEsiac vkuse som chorá ja už nevládzem žiť. Neviem sa sústrediť na školu, prácu, nemôžem nikam chodiť, s nikým sa stretávať.
Pritom každú chorobu som vždy doliečila, beriem vitamín C, zinok, snažím sa vela piť, spať, a jesť ovocie a zeleninu. Jediné, čím si škodím, je že fajčím, ale aj to len okolo 5 cigariet denne.
Prosím, poradte mi, čo už mám so sebou robiť, lebo toto nie je život. :(

Tomas12345

babusa279 :

Vyzivove doplnky moc efektu na imunitu nemaju.

invivomagazin.sk

Ked uz podporiť imunitu tak otužovaním, stravou, prípadne očkovaním.

babusa279

Hallo mironella, a co tak skusit uzivat nejake vyzivove doplnky na posilnenie imunity? Myslim, ze to by ti najviac pomohlo na nulovu imunitu a na caste choroby! Dobre skusenosti mam s mumijom (evalar), ktore su ucinne a lacne. Mohla by si napriklad zacat s tymi a uvidis, ci zaberu alebo budes potrebovat aj nejake antibiotika alebo nieco silnejsie.

mironella

ahjaj!
Olivovy olej si dat do ust?? Fuha, tak to nedam! Uz viem, co by sa presne stalo, keby som v ustach mala olej. Nieco ine na dezinfekciu neexistuje? Lebo toto by som fakt nedala! :-/

Tomas!
Vyskusam, dakujem za tip!

ahjaj

mironella, ešte odporúčam čajovú lyžičku olivového oleja ponecháš dlhšie v ústnej dutine, nech ti ju dezinfikuje. Je to protizápalový liek, ktorý významne posilňuje imunitu.

mironella

Tomas!
Ked som chora, tak to vzdy zacina nadchou a postupne mam aj teplotu a vyhodia sa mi na ustach herpesy:-(:-( No katastrofa, co ti poviem:-(:-( Mam vysadit mucne jedla? Fuha, tak to bude velmi tazke:-(:-(:-(

Tomas12345

mironella :

A ako bývaš chorá ? Mávaš často krát zvysenu teplotu alebo čo presne ty je ?

Na zlepsenie imunity postupne vynechaj mucne jedla, pričom ostatné jedla jedz normálne. Zvýš prísun zeleniny ( ovocia nie), pi každý druhý den deci mrkvovej štavy, zacni užívať kvalitne probiotika a jedz protizapalove potraviny typu kurkuka, škorica.

mironella

Ahojte!
Viem, ze v tejto teme sa uz vyse roka nediskutuje ale ako som si precitala spravu od zeldy, ako keby som svoje problemy pisala:-(:-( Preto nechcem zakladat novu temu ale dufam, ze mi poradite aj v tejto. Ako ste sa vysporiadali a co vam pomohlo, ked ste byvali neustale chory? Ja uz som z tych chorob zufala:-(:-(:-(