nulová imunita - od vianoc som stále chorá - pomôžte

Príspevok v téme: nulová imunita - od vianoc som stále chorá - pomôžte
zelda224

Donedávna som bola celkom zdravé 23 ročné dievča. Áno, bola som chorá párkrát do roka, to bola jedna angína, jedna chrípka a jeden zápal priedušiek a sem tam nejaká nádcha. Teraz sa môj organizmus zbláznil.
Naposledy som bola vcelku zdravá okolo Vianoc. Odvtedy som NEUSTALE chorá. najprv som dostala chrípku, keď sa zhruba po týždni zdalo, že som sa z nej vylízala, zapalili sa mi oči - jačmeň. Keď som si doliečovala oči tak som začala mať problémy s močovými cestami, čo trvalo nejaké dva týždne. Keď som bola v polke antibiotík tak mi gynekologička predpísala lieky na zápal. No a teraz, keď mi ostávajú antibiotiká na nejaký deň-dva, tak som dostala nejakú virózu podobnú chrípke (upchatý nos, kašel, zdurené madle). MEsiac vkuse som chorá ja už nevládzem žiť. Neviem sa sústrediť na školu, prácu, nemôžem nikam chodiť, s nikým sa stretávať.
Pritom každú chorobu som vždy doliečila, beriem vitamín C, zinok, snažím sa vela piť, spať, a jesť ovocie a zeleninu. Jediné, čím si škodím, je že fajčím, ale aj to len okolo 5 cigariet denne.
Prosím, poradte mi, čo už mám so sebou robiť, lebo toto nie je život. :(

Tatjana

Vyskúšaj Wobenzym, na imunitu je fakt dobrý. Ja aj môj muž ho užívame každý rok pred chrípkovým obdobím a všetky choroby a nádchy sa nám vyhýbajú.

babusa279

To, ze cesnak je ucinny a prospesny viem, kedze vela krat ked som bola prechladnuta som si aj ten dala a mam ho rada. Antibiotika uzivam iba v najhorsom pripade, ked si uz neviem dat rady. Kazdy mame z niecim inym dobru skusenost a vzdy to tak bude! Suhlasim s kazdym jednym ale tiez mam svoju skusenost a to je vyzivovy doplnok Mumijo, ktory mi pomaha sa udrziavat v kondicii a bez choroby.

Tomas12345

naprostý súhlas s "ktovie". Ono síce aj o cesnaku sa hovorí že je ako keby "prírodným antibiotikom" čo je čiastočne i pravda, no treba si uvedomiť že v porovnaní s chemickým antibiotikum je cesnak niekolko krát slabší a preto nemá ani zdaleka taký účinok ako chemické antibiotikum.

Ale jest cesnak na prevenciu nie je zlý nápad.

ktovie

Ak mas oslabenu imunitu, bolo by dobre zajst za lekarom(najprv vseobecny a on ta posle na imunologiu), ktory ti da spravit lab. vys. krvi a zisti ci nemas imunodeficienciu. Podla vysledkov moze vhodne zvolit lieky, ktore podporia imunitu.

doplnky mozu podporit imunitu, napriklad NAC moze pomoct chranit proti chripke, sinusitide...Inak ma Tomas12345 pravdu a vraviet, ze mne to pomohlo je asi take tvrdenie, akokeby som povedal aby si skusila vybehnut vonku do mrazu v kratkom tricku aspon na hodinu, pretoze mne to pomohlo :)

Antibiotika....fezo78- vies vobec na akom principe funguju? preco aj ten najvacsi odporca antibiotik ich uziva, ked mu prihara na päty? Chcem vidiet tych, ktori vravia ze liecia doplnkami a ktovie cim, ked dostanu 40tky horucky, ci budu mat odvahu ostat doma a jest cesnak :)

fezo78

Prajem pekný deň.začnem asi takto.Antibiotika?Pomôžu,ale naozaj pomôžu?Alebo narobia ešte viac škody?Antibiotika=chémia.Chémia=poškodenie sliznice žalúdka a čriev.Poškodenie sliznice žalúdka a čriev=oslabená imunita.Oslabená imunita =choroby.
Ako sa z toho dostať?
Napíšte mi na jogo78@centrum.sk

babusa279

Precitam si, ked budem mat trochu viacej casu na to. Ale ja dokazy nepotrebujem. Mne staci to, ze mi pomohli a ze sa vdaka nim citim lepsie.

Tomas12345

babusa279 :

No však prečítaj si ten článok čo som ty poslal. Dôkazy že by výživove doplnky na imunitu pomáhali jednoducho neexistuju. Ak by skutocne pomáhali dôkazy by už vo forme vedeckých studií boli, lenže nie sú.

babusa279

Tomas ja mam na to iny nazor, kedze mne tabletky na imunitu pomohli. Otuzovat by ma nikto nikdy nedonutil, stravu som pozmenila a ockovaniu neverim. Su to zbytocne vyhodene peniaze podla mna! No kazdy mame svoj nazor a svoje skusenosti. Mne tie doplnky, ktore som tu spomenula pomohli a myslim, ze by pomohli aj inym ludom, len treba skusit a nie hned siahat po tych najdrahsich!

Agneska67

U mna zafungoval wobenzym. Tiez som mala tiez oslabenu imunitu, sice som nebola na tom az tak zle, no imunita sa mi dostala do normalu. Takze som spokojna. Za vyskusanie clovek nic neda a nikdy nevie, co mu pomoze.