už som zúfalá zo svokry

Príspevok v téme: už som zúfalá zo svokry
Maria44

ahojte ľudia... zakladám túto tému pretože ma strašne hnevá moja svokra a naozaj neviem čo s ňou... Moja 10 ročná dcérka má nadváhu a ona jej stále nosí sladkosti, zákusky chlebíčky a všetko po čom sa ešte viac priberá. Dcére chcem pomôcť varím jej zdravo obmedzujeme sladkosti a nezdravé jedlá každý deň pohyb no manželova matka jej poza môj chrbát stále také jedlá nosí. Už nie raz som sa s ňou vážne povadila . Kedže býva blízko nás nosí jej skoro denne niečo sladké. Vraj ja niesom normálna že čo toľko vystrájam. Ja ale nechcem aby vyrastla obezna dospela aby mala zdravotné problémy alebo cukrovku. Čo s ňou? Ďakujem za rady

Maria44

Lary neviem ako ty ale s muzom pracujeme od rana do vecera a nemam doma kamery aby som strazila vsetko co sa deje ked tam niesom... nezelam ti aby si mal v rodine taku zenu ako ona co robi zo seba najvacsiu obet a ma pritom slzy v ociach a potom sa na teba kazdy pozera ako na vraha ked nieco povies...

Lary

U nas to vzdy fungovalo tak že deti sa vždy pýtali či môžu zjest tu či onù sladkosť.Aj ked dostali na nejaké výročie viacero sladkostí nezjedli ich na posedenie.Ked moja matka alebo svokra chceli dat nieco nasim detom najprv sa opýtali rodičov či takè môžu.Ty si ten čo vychováva a ty si ten kto bude navine ak ......Tak nech sa ostatný podla toho riadia!Byť za peknèho a dovolovat veci je ľahké oveľa ťažšie je vychovávať.Taký cirkus by som narobil že by videli !A tvoj muž je čo debil?Keby on zakročil mamička by tolko nevyskakovala aj v iných veciach.Prepáč ale ked si neviete ustrážiť takèto kraviny tak potom ako rieșite vážnejšie záležitosti.?To že prìlis vela sladkostí ßkodì aj keď by dieta nepriberalo dùfam svokra vie?A odkial vie že malá už dnes nezjedla kilo čokolàdy tak ako jej môže bez tvojho zvolenia dať?

0vecka

Maria44 gratulujem... s takymito ludmi je naj byt pohadana potom sa urazia a daju pokoj :) ale ono im to urazenie vecsinou dlho nevydrzi.. radim ti byt konsekventna a ked donesie sladkosti tak zacat dalsiu hadku aby sa urazila a vybavene

Maria44

ahoj Andrea dlhšie som tu nebola no z jej strany sa absolútne nič nezmenilo dokonca sme sa pred pár dňami pohádali a odvtedy nedošla vraj ja huckám deti aby len od nej nič nebrali a že im odopieram... takže tak...ona sa nezmení....dcérka schudla cíti sa oveľa lepšie zdravo jej varím obmedzujeme nezdravé jedlá a aj ona sama je oveľa spokojnejšia a šťastnejšia lepšie sa jej hýbe... svokru nezmením ani keby som sa trápila 24 hodín vkuse ale zdravie mojho dietata si nedám...

0vecka

nj ja na tvojom mieste spravim cirkus.. ak tvoj manzel da na matku tak da aj na teba ak budes asertivna a svokre by som povedal ze ak nebude respektovat pravidla tak u vas nieje vitana a tiez ze si neprajes aby sirila polopravdy v rodine.

inak kolko ma dcera kg a aku vysku? aby sme vedeli o co sa jedna

Maria44

dcerka to chape da si odomna povedat co som strasne rada ze nieje ako ine deti jedovita a ze by si nedala povedat a urazala sa. Len svokra je strateny pripad. Mna ohovara pred rodinou ze detom nic nedoprajem ale ja sa jej marne snazim vysvetlit ze deti ktore sedia v skole cez den a maju telesnu 2x do tyzdna hodinu nepotrebuju denne zjest tonu sladkosti ze taky zivotny styl ozaj vedie len k nadvahe a cukrovke. A inak dakujem vsetkym za rady.

dee8

Ked to nejde so svokrou ani s manzelom, skus to cez dcerku. Vysvetli jej, preco by nemala papat tie sladkosti a co by jej mohli vsetko sposobit... o chvilu pojde do puberty, chce byt predsa pekna a zdrava... ako 10-rocna by to uz mohla chapat. Ved zo slusnosti si moze tu sladkost zobrat, ale snad to nemusi pred svokrou aj zjest. Spravte si nejaku krabicku, kde budete tieto darovane sladkosti zbierat a potom to mozte porozdavat navstevam :-)