Cvičenie alebo strava? Čo je pre chudnutie dôležitejšie?

Táto diskusia patrí k článku: Cvičenie alebo strava? Čo je pre chudnutie dôležitejšie?
Cvičenie alebo strava? Čo je pre chudnutie dôležitejšie?

Pri zhadzovaní nežiadúcej záťaže z našich tiel je ideálne skombinovať silové a aeróbne cvičenie, upraviť jedálniček a poriadne odpočívať. Táto svätá trojica vám pomôže k vysnívanej postave skôr a zdravšie, než čokoľvek iné. Skratky neexistujú, je potrebné tvrdo makať, byť trpezlivý a nevzdávať sa.

vierocka514

nikdy nie je neskoro Maťka, len treba začať! veď aj lyžovanie a bežky sú super šport, to je fajn, že chodíš! ;) :) áno, majú viacej pobočiek, no my chodíme do Starého Mesta, keďže to nám najviac vyhovuje, máme to všetky najbližšie :) my máme len to klasické. rozdiel je medzi tým taký, že v tom VIP máš aj neobmedzené nápoje v nápojovom bare Grapivit, neobmedzené turbo soláriá (maximálne 13 min/deň), skupinové cvičenie s trénerom v CROSS UP a GO UP - službu umožňujúcu vstup do všetkých štúdií FIT UP na Slovensku a v Čechách. ako je tam toho dosť naviac ale samozrejme potom tie ostatné mesiace sa platí aj viacej a preto sme si my kúpili iba klasické členstvo.

matitima

vierocka514 ahoj, no ty si na tom už lepšie, keďže už pol mesiaca makáš na seba a ja som ešte ani len nezačala :/ akurát tak čo som bola lyžovať a na bežkách ale inak žiadny pohyb nemám :/ toto fitko má viacej pobočiek v Bratislave, že? vy chodíte konkrétne do ktorého? možno by som sa aj pridala. predsa len v skupine sa niekedy lepšie cvičí a aspoň ma bude mať kto aj ťahať, keď sa mi nebude chcieť :D :D a vy máte klasické členstvo alebo to VIP? aký je v tom rozdiel?

Meridian ďakujem aj tebe za návrh, ale ja sa doma neviem donútiť cvičiť a preto hľadám skôr fitness centrum.

Adell_Certikova

ja chodím do toho, ktoré tu spomenula Vieročka už dva roky a je tam super...tento rok som tiež využila akciu cvičiť dva mesiace iba za 10€...a k tomu sme mali ešte aj jednú hodinu s trénerom zadarmo, čo bolo super...veľa ma toho naučil a hlavne usmernil...na toto fitko nedám dopustiť!..

Meridian

Matitima ja chodím do nemenovanej posilovne poblíž Bratislavy .Ja som už vo veku asi tvojich rodičov a cvičím od 17-tich.
Ak by si chcela cvičiť doma zaregistruj sa na stránke fit šejker písal som to ako sa to číta aby to nebola reklama.
Stojí to do 8 eur.na mesiac.
Sú tam rôzne video cvičenia okrem pilates,aj fitko na doma.Videa o výžive čo treba jesť.hoci kedy môžeš zrušit niesi viazana na nič.Je to naj stranka pre formovanie postavy z praktickými videotréningami doma v obyvačke alepo pri netbooku v detskej izbe......

vierocka514

ahoj Maťka :) vidím, že si rovnaký prípad ako ja :D no ja už chodím od začiatku januára do fitka FIT UP a páči sa mi tam :) majú tam teraz super akciu a to takú, že keď si u nich uzatvoríš 12 mesačné členstvo, tak január a február cvičíš len za 10€ alebo v prípade ak by si chcela VIP členstvo tak 15€. ja som išla k ním aj z toho dôvodu, že moje kamošky tam chodia, takže som sa k ním pridala a s nimi tam aj chodím :) ak chceš, kľudne sa k nám pridaj ;) :)

matitima

christine2 ahoj, ďakujem ti veľmi pekne za názor. stravu si jednoznačne chcem pripravovať doma, keďže aj doteraz som sa len doma stravovala. nemám moc v láske reštaurácie, iba fakt raz za čas!

meridian ahoj, ďakujem ti veľmi pekne za radu. čo sa týka toho fitka, tak skúsim pozrieť kde sa nachádza a či by som ho mala aj blízko domu. a ty chodíš do ktorého?

tomas ahoj, ďakujem aj tebe za názor. vynechať úplne múčne jedlá bude ťažšie ale pokúsim sa.

Meridian

Matitima skús fit in je ich plná Bratislava.
Ja tam síce nechodím chodím do inej.....
Ale moje baby tam chodia.
Viem ,že to funguje formou zaviazania sa na určité obdobie a vychádza to asi 20€ na mesiac
Dokonca teraz majú akciu a je to nejak 10€
Inak tréner v Ba stojí 15-20 aj viac na trening .
Sformovať 10 kg je pohodička keď sa naučíš ako na to .A to niekedy trvá aj niekoľko rokov bohužiaľ.Bohužiaľ pre tých čo volia systém skúška &omyl .

christine2

doležite je oboje. Strava ma byt vyvažena. Hlavne si ju doma pripravuj sama, aby si vedela čo ješ a kolko toho zješ. Len je doležite pripravovat jedlo v kvalitnych hrncoch, aby sa potraviny neznehotnocovali