Rozhodnutie nemať deti

Príspevok v téme: Rozhodnutie nemať deti
Kristina312

Rada by som vedela,ze aky mate postoj k tomu,ked zena nechce dieťa z vlastneho rozhodnutia? Ja po nich netuzim a nejako ma to k materstvu nelaka. Mam 24 rokov a kazdy mi vravi,ze som este mlada a toto rozhodnutie zmenim. Ale ja viem co chcem a ostatni to nechapu. Odsudzuju ma a vravia,ze nie som normalna. Nie,ja nie som ten typ zien,ktore vidia len peniaze a preto rodinu davaju bokom. Skrátka,mam potrebu pomahat tym,co to najviac potrebuju a necitim sa na to mat vlastnu rodinu. Byvam na dedine,a ked vidim ako tie stare babky nas ohovaraju,ze s manzelom nechceme deti,je mi az zle. Najhorsie na tom je,ze ani vlastna rodina vas nechape a kvôli tomu odsudzuje....Tak teda aky mate na toto vsetko nazor?
Dakujem za odpovede.

rianaa

a co? nie si prva ani posledna, co nechce mat deti.. a moze ti byt sumafuk, co si druhi myslia, oni ich chovat predsa nebudu, tak nech si zametaju pred vlastnym prahom...

Anonymka00

Ahoj, urcite nas je takychto viacej :) ja mam presne ten isty nazor a netreba sa stresovat kvoli nejakym komentom od druhych ludi, je to tvoje vlastne rozhodnutie a nikto ti nemoze do toho zasahovat.

agatakopecna

A čo je na tom, keď žena nechce dieťa ??? Nič. Absolútne nič !!! Žena nie je automat na rodenie detí a následné pobehovanie v zástere po kuchyni a prebalovanie plienok !!!!!!!!! Máme právo si žiť život tak, ako MY same uznáme za vhodné, a žiadný samec nám nebude diktovať, čo máme a nemáme robiť !!!!!!!! Nech to v tých dutých hlavách konečne pochopia!

vychovavatelka

ahoj autorka len ti chcem napisat ze ludi ako ty svet potrebuje co chcu pomahat viac ako tych ktory robia deti hlava nehlava a potom koncia v detskych domovoch alebo na ulici! Pracujem ako vychovavatelka v detskom domove a poviem ti ze naozaj je tam tolko zbytocneho nestastia ze rodicia nasich deciek by lepsie spravili ak by ich nemali.... pokial su u nas v domovoch je dobre ale akonahle domov opustaju a nevedia ani kam pojdu je to hrozne... Ludia by si mali 2x rozmysliet ci maju mat deti ci maju vhodne podmienky pretoze co vidim skutocne velmi malo rodicov si zasluzi mat svoje deti.

cicmak

ser na stare baby aj tak nemaju co robit tak nech ohovaraju. Maju este predpotopne nazory ze kazdy musi mat decka. Nemajte ak nechcete
je to tvoje telo=tvoje rozhodnutia

pomocnica

To je škoda, ale je to len a len výhradne tvoje rozhodnutie. Ty máš byť spokojná. Keď nechce deti ani manžel tak sa nemusíš cítiť pod tlakom alebo tak. Na svete je veľa žien ktoré deti chcú, takže na tebe nie je tlak, že deti musis mať lebo inak bude na zemi málo ľudí. :) Užívaj si možnosti života a nerob si ťažkú hlavu s ľudí ktorí sú názoru, že mať dieťa je prvoradá povinnosť ženy lebo tak to nie je. Možno vážne zmenis rozhodnutie niekedy, lebo teraz možno deti nechceš, ale keď budeš stará tak možnosti nebudú už také velke ako máš teraz. Práca už tiež nie, dôchodok pri ktorom môžeš sledovať ako ti rastu vnúčatá je podľa mňa veľmi pekný. Ale je to na tebe.
Veľa šťastia v pracovnom aj osobnom živote.

celebrita FB

Nikto nemá právo strkať nos do vašich súkromných záležitostí a odsudzovať vás a ohováračkami a navážaním sa (robia to konfliktné osoby) vám znepríjemňovať život. Prečo to robia? Lebo nezensú pohľad na to, že vás vidia šťastných, usmiatych a spokojných, tak si musia rýpnuť a vytešovať sa z toho, že vám jedným blbým komentárom pokazili náladu minimálne na pol dňa. Ako to riešiť? Najlepšie odsťahovať sa preč z dediny niekam do väčšieho mesta, kde sú už ľudia uvedomelejší a kde je zároveň aj väčšia anonymita a zväčša sa každý stará do seba a nie do iných. Asi tak. Je len otázkou, či by vám to finančne vyšlo. Možno ešte študuješ, alebo aj on a prečo by vlastne nezaopatrené, ešte študujúce deti mali hneď rodiť. Ty si pravdepodobne šikovná a múdra žena, chceš sa pracovne realizovať, podnikať s priateľom spoločné výlety, aby ste mali spoločné zážitky, aby ste neskôr, v staršom veku, mali na čo spomínať. Máte jeden druhého, ľúbite sa... tiež poznám manželský pár, sú bezdetní, lebo sa tak dohodli, obaja učitelia, takže v škole majú detí až, až... a doma ich už nepotrebujú :) Po malom meste sa síce o nich šíria kvôli tomu sprosté ohováračky, že sú šibnutí, pošahaní... a tak, ale ja ich poznám ako inteligentných a slušných ľudí, ktorým žiadne nespratné decko neznepríjemňuje život. A samozrejme sú aj pokojní a milí, lebo ich nikto nevytáča :) A tento pokoj z nich vyžaruje a ohovárači sa na ich šťastné tváre nemôžu pozerať :) tak vymýšľajú, intrigujú...

Alessandra999

Kristina, my budeme rovnaká krvná skupina :)
Ja som deti nikdy mať nechcela, ani nechcem, neplánujem. Nemám K ním vztah.

Nezaoberaj sa nejakými dedinskymi rečami a ani rodinou - je to ich problém, keď majú potrebu riešiť a starať sa do zivota iných.
To, že si zena, neznamená, že Ti vypliva zo zákona povinnosť mať dieťa (deti).

Ty + tvoj manzel máte v danej veci jasno a to je najpodstatnejšie a super. Čiže uzivajte si vase manželstvo a spoločný život.

Vieš veľa ľudí len "hucka" do mladych, aby si našli partnera , potom sa len pýtajú kedy bude svadba, potom aby boli rychlo deti, minimálne 2 a potom, keď už prídu problémy a starosti (najčastejšie finančného rázu) , tak je už každý spokojný, šťastný a dajú tým dotycnim mladým pokoj :)