Rozhodnutie nemať deti

Príspevok v téme: Rozhodnutie nemať deti
Kristina312

Rada by som vedela,ze aky mate postoj k tomu,ked zena nechce dieťa z vlastneho rozhodnutia? Ja po nich netuzim a nejako ma to k materstvu nelaka. Mam 24 rokov a kazdy mi vravi,ze som este mlada a toto rozhodnutie zmenim. Ale ja viem co chcem a ostatni to nechapu. Odsudzuju ma a vravia,ze nie som normalna. Nie,ja nie som ten typ zien,ktore vidia len peniaze a preto rodinu davaju bokom. Skrátka,mam potrebu pomahat tym,co to najviac potrebuju a necitim sa na to mat vlastnu rodinu. Byvam na dedine,a ked vidim ako tie stare babky nas ohovaraju,ze s manzelom nechceme deti,je mi az zle. Najhorsie na tom je,ze ani vlastna rodina vas nechape a kvôli tomu odsudzuje....Tak teda aky mate na toto vsetko nazor?
Dakujem za odpovede.

anonym444

@Jatt, ty musis asi trpiet nejakym komplexom. Toto je cisto rozhodnutie zeny, ci chce mat deti alebo nie. Nikoho neprinutis, aby ti porodil decko. Su rozne povahy a ked sa nejaka zena rozhodne nemat deti, tak je to len jej rozhodnutie a nikto jej do toho kybicovat nebude.

Mireille

Ešte dodám, že doba je dnes ťažká, a keď sa žena má postarať sama o seba (t.j. sama si zabezpečiť bývanie a nájsť prácu, ktorá ju uživí), na nejaké decká jej už nezostane čas, ani energia.

Mireille

Jatt
Dobre som sa zasmiala na tom, čo si napísal... ty žiješ v stredoveku alebo čo? O akom poslaní to tu hovoríš ??? V dnešnej dobe si už každý (aj ženy!) môže žiť, ako sa mu páči, a rozhodnutie, či mať alebo nemať decká, je osobnou vecou každej ženy. Ani ja ich mať nebudem, lebo som sa tak dobrovoľne rozhodla, a názor takého magora, ako si ty, ma vôbec netrápi.

Jatt

Možno budem ostrý, ale je to môj subjektívny názor.

Poslaním ženy je priviesť na tento svet nový život, aby sa zachovala ľudská populácia. Zdravá a plodná žena, ktorá toto svoje poslanie úmyselne nesplní, je na tomto svete nadbytočná. Samozrejme, aj muž má svoje poslanie súvisiace so zachovaním ľudsého druhu, ale to nie je predmetom diskusie tejto témy.

ANGEL-DEMON

riesia to len drbnute zeny.... preto lepsie vychádzam s chlapmi... tí take kraviny neriesia.. len zeny ...
akoze ja mam u riti ze sa nejaka rozhodla mat 10 deti... tak nech neriesi mna... je to moj zivot... moje telo a robim s nim to co JA uznam za vhodne.... a co iba! mne vyhovuje...

moji susedovci okolo 30-35r. maju psika.. nemaju deti, lebo nechcu,... prekecli sa daktoreho z nich rodicia.. ked psikovi povedali a ja som sa s nimi rozpravala pri venčení, že "o chvili ti pride mama oco..."
tak sa zasmiala teta ze "lebo nechcu deti tak maju psika, je to ako ich dieťa.."

ANGEL-DEMON

ja si len neviem predstaviť ze prečo riesite dákie tetky....
nech si hovoria co chcu...aleboé sa prestahujte do mesta...
to vyjdete na ulicu a riesite s nejakou tetkou cudzou ze nechcete deti..? alebo ako...? lebo mna teda neznama tetka na ulici nezastavi aby sa ma na to opytala...

ja mam nastastie od takych reci pokoj... hlavne pre to ze som single tak to neriesia... mozno keby som mala chlapa tiez by to riesili...neviem... ale ja poslem kazdeho do p*i*č*e a mam pokoj...

ANGEL-DEMON

ja som tvrdila ze nechcem deti aj ked som mala 15,.. hovorili ze som este mladá.... názor som nezmenila, mím 28 a stále počúvam ze som mladá alebo prečo nechcem, sprav si aspon jedno... pritom ta dotycna ma chovat ani to decko nebude,... povedala som jej nech si spravi ona aj 10...
nechápu to hlavne dedinčanky...
a ked som to povedala psychologičke , ona mi povedala ze ja som uplne normálna... normálni nie su oni, ked maju problem respektovat rozhodnutia inych ludí a duplom! ked sa ich nijako bytostne nedotykaju...

Jekaterina26

Ale čo ste také na dedinské baby? A čo mešťanky? Myslíte že tie baby z mesta neohovárajú? A ešte ako mladé, staré, z dedín, z mesta... je to jedno. Je to v ženách to ohováranie, a ohovárajú najmä tie ktoré majú deti.
Ináč, ja ti to kvitujem. Ak si sa s manželom rozhodla takto je to VAŠA vec. Kiež by aj ten môj terajší priateľ so mnou súhlasil časom :-)

Povraciam sa

Aj ja mam problem ako ty. Pre toto je nahovno zit na dedine !!! A nehovor ze si neplodná, bud sama sebou. Ja som odsudzovaná aj za to ze zijem s noekym bez manzelstva lenze ja svadby neuznavam. A ani deti v zivoye nechcem. Jednoducho sme stastni, cestujeme atd. Proste sa vyser na ich nazory alebo im jednoducho povedz zretelne nahlas ze vy mat deti nikdy nebudete. Budu sa s tym musiet zmierit