Chronický zápal močových ciest alebo obličiek

Príspevok v téme: Chronický zápal močových ciest alebo obličiek
Jaja15

Vie mi niekto poradiť čo zaberá na chronický zápal močových ciest a obličiek? Pri každej kontrole internistu máva mama v moči veľa leukocitov a baktérii....Berie ATB, dávame aj brusnice a d-manosu, po preliečení sa to vždy vráti.....Pije dosť čistej vody, pitný režim je dobrý...
Treba vyšetrenie u urológa? Podarilo sa niekomu zbaviť chronického zápalu?

Kycera

Čo na to povedať? Nič nové na svete... : D
Bola to chyba, ak ste na to urológa upozornili! Sa Ti čudujem, že si ho nespracovala, keď si tam už mamu dotiahla.
Inak to, čo bolo diagnostikované pred 20-timi rokmi, už nemusí platiť.
A vôbec, niektoré choroby prebiehajú aj bez zjavných príznakoch ako je bolesť, horúčka...
V konečnom dôsledku sa nemusí jednať o zápal obličiek, či močových ciest, ale o zápal obličkovej panvičky...

Jaja15

No dnes sme boli u toho urológa...Takže ani nerobil cievkovanie, že pokiaľ nemá príznaky ako bolesť, horúčka - tak sa to nelieči....Internistka na to povedala - nech ide do kelu :o))že tam nejde o baktérie,ale o leukocyty, ktoré sú naozaj vysoké (okolo 1200)....takže zajtra jej máme priniesť znovu moč, dá urobiť znovu rozbor aj kultiváciu a podľa toho uvidíme či dá ATB....Ten urológ dokonca spochybnil diagnózu - chronický zápal obličiek a to jej stanovili pred 20rokmi v nemocnici kde s obličkami ležala v nemocnici skoro 2mesiace....

Rybieta10

mjanik - ty máš pocit zrejme, že akupunktúra pomôže v živote každému jednému človeku pri akomkoľvek probléme, že?
To vôbec tak nie je... :)

Domka24

Vydrž na to cievkovanie a hlavne nestrácaj nádej. Určite by som sa popýtala lekárov aj na to, či tam nie je nejaké spojenie s imunitou. Pretože keby sa telo vedelo brániť, tak by sa jej tieto problémy neobjavovali, treba sa nad tým zamyslieť.

Jaja15

Nie kultiváciu robenú nemala... Asi pred 20rokmi chodievala k nefrologičke, tiež mávala krv na 3 krížiky a bez príznakov...Dokonca raz jej nefrologička povedala že treba buď dialízu alebo zobrať jednu obličku, prišla tam po mesiaci a bolo všetko ok....Pred 15rokmi ochorela, 2roky nechodila takže sme nefrologičku prestali riešiť...Teraz pravidelne chodieva neurologičke a internistke, viac ako 10 rokov máva zvýšené obličkové parametre(kreatinín od120-160 a močovinu) - sleduje to len internistka....No predpokladám že ked to poviem tomu urologovi, tak nás pošle nefrologičke.... a začať chodiť ešte k nefrologičke, tomu som sa chcela vyhnúť....mama má problém s chôdzou sama neprejde, takže chodiť s ňou na zbytočné kontroly do iného mesta ked ledva prejde - to nie je bohviečo

Kycera

Jaja, možné je všetko... Moč mohol byť kontaminovaný, v labáku mohlo dôjsť k zámene pacientov, mohli výjsť falošne pozitívne výsledky...
A možno je všetko inak. Je mama inak zdravá? Bolesti, zápaly...na iných častiach tela nemá? Ohnisko nákazy môže mať totiž v inom orgáne, na inom mieste a telo sa ich zbavuje aj touto cestou.
Kultivácia moču bola robená, či? Vieš, aké baktérie boli prítomné v moči? Toto je v kompetencii len UROLÓGA, iný lekár nemá nárok! Jedine ak by obvoďák mal atestáciu aj z urológie!

Jaja15

Tak dnes sme boli u toho urológa, sestrička povedala že moč mohol byť kontaminovaný, keďže mama nemá žiadne príznaky....Takže v stredu ideme na cievkovanie.....No neviem, mám z toho zmiešané pocity, podľa nej ak nemá žiadne príznaky - nemá ani zápal...Leukocity mala cez 1200 a baktérie cez 8000....Internistka jej vždy ak mala v moči leukocyty a baktérie dala ATB a na kontrolu sme išli k obvodnej...zaujímavé ale bolo že pri kontrolách u obvodnej bol moč ok....Moč sme nosili na vyšetrenie po osprchovaní sa v sterilnej skúmavke....Klasické príznaky s bolesťou, pálením, teplotami nemala nikdy....Na cievkovaní mám zdôradniť že nemá žiadne príznaky....