Chronický zápal močových ciest alebo obličiek

Príspevok v téme: Chronický zápal močových ciest alebo obličiek
Jaja15

Vie mi niekto poradiť čo zaberá na chronický zápal močových ciest a obličiek? Pri každej kontrole internistu máva mama v moči veľa leukocitov a baktérii....Berie ATB, dávame aj brusnice a d-manosu, po preliečení sa to vždy vráti.....Pije dosť čistej vody, pitný režim je dobrý...
Treba vyšetrenie u urológa? Podarilo sa niekomu zbaviť chronického zápalu?

MAGDA7I

uf, nieco podobne som mala aj ja, caste zapaly mocovych ciest su hrozne, tiez som skusala brusnocovy caj, dzus, uzivala som antibiotika, ale po ich dobrani som mala ine problemy so zaludkom. Nezabudni dat mamine pribiotika, kez uziva antibiotika. Mne na opakovany zapal mocovych ciest pomohol az wobenzym. vyskusajte

Kycera

Dievča, som rada, že si ma poučila, ale si vedľa!!! Ak máš problém s imunitou, Ty sama si ju nedáš do PORIADKU!!! To dokáže len imunológ. Zaujímalo by ma ako dosiahneš napr. zvýšenie T-lymfocytov pri celurálnej imunite a B-lymfocytov pri humorálnej imunite? Ako dosiahneš to, aby Tvoj IS nevytváral protilátky proti jednotlivým tkanivám? A či sa smie imunita posilňovať aj pri autoimunitných ochoreniach? : )
Píšete, píšete a nerozumiete, o čom píšete! Tak som vám tam dala aspoň vodítko. Jediná, kto si to bol ochotný naštudovať, bola Julka!
Ak mám zápal močového mechúra, tak sa lieči ten, nie imunita. Ak sa opakuje viackrát do roka, pátra sa po príčinách. To ešte neznamená, že sa môže jednať o poruchu IS. Ak sa pridružia aj iné symptómy, pacient sa odosiela k alergiológovi/imunológovi. Asi tak. : )

darinusik_nov

Kycera takže v konečnom dôsledku je to ozaj tak, že treba si dať imunitu celkom do poriadku aj jednu aj druhú aby telo vedelo správne fungovať a aby sa vedelo pred zápalmi brániť :)

Julka266

Kycera takze v prvom rade je to celularna imunita ak dobre viem :)
Z mojho pohladu je potrebne drzat v dobrom stave aj jednu aj druhu. Humoralna je zalozena na tvorbe protilatok, co je z mojho pohladu pre cloveka nesmierne dolezite. Co sa tyka celularnej alebo teda po slovensky bunkovej imunity tak tu je tiez potrebnu mat v poriadku. Pretoze ked niekto nema dostatok imunitnych buniek tak je viac nachylny ci uz na virusove, bakterialne alebo dokonca mykoticke ochorenia :) Takze je dolezite aby v poriadku boli obe ked ma byt clovek zdravy.

Kycera

To sa akým čudom zvrtla téma??? Jaj, jaj... A už sme zasa pri imunite, pri tomto módnom slove a nevieme o čom hovoríme!
Je celurálna a humorálna imunita. Ktorú z nich si má dať človek do poriadku? A ako? Podám návrh na získanie Nobelovej ceny pre toho, kto mi tu napíše, ako sa dá dať do poriadku deficit a porucha regulácie imunity na dedičnom podklade! Vážne!!!

meriM

Ešte poznámka, to "nepichanie" v obličkám mi po Wobenzyme vydržalo asi mesiac, no rozmýšľam, že časom ho skúsim v dlhodobej udržiavacej dávke, ak to teda vydrží môj žalúdok.

meriM

Ahoj, s podobným stavom fungujem vyše 10 rokov, vyliečiť som sa nevyliečila, ale aspoň som zistila, čo zaberá a čo nie. U mňa bolo na začiatku niekoľko akútnych zápalov močového mechúra, ktoré liezli až na obličky - vždy preliečené antibiotikami a vždy sa po pár týždňoch/mesiacoch vrátili. Okrem toho úplne prvého som už po žiadnom nemala pocit, že som po preliečení v poriadku (iná farba moču, iný zápach). V najhoršom období som sa bála sadnúť si v zime v autobuse, na sex som mohla zabudnúť. Kultiváciu mi nikdy nerobili, antibiotiká som brala rôzne širokospektrálne, na klasické penicilínové som si dokonca vypestovala alergiu. Kontrolné vyšetrenia boli čisté. D-manóza a vitamín C mi zo začiatku zaberali (pravdepodobne na E. coli), časom (možno po 5. zápale) už nie. Keby som to mohla vrátiť, antibiotiká by som nebrala vôbec, lebo som si vďaka nim možno akurát vypestovala niečo rezistentné. Nikam s tým nechodím, ale vidím, čo cikám, takže určite by som mala vyskočené hodnoty. Posledných cca 5 rokov som bez akútnych zápalov (klop-klop), snažím sa držať kríže a nohy v teple, ak si cítim obličky (také slabé pichanie), dám si vitamín C so zinkom (v DM stojí 60 kapsúl niečo cez 2 €; btw. za dobrú cenu tam majú aj brusnicové kapsuly) a prasličkový čaj. V lete som si urobila kúru s Wobenzymom (chcela som to na čelové dutiny - na tie mi to inak nepomohlo), pichanie v obličkách sa vtedy stratilo, ale zase som si ním rozhasila trávenie.
Osobne nevidím zmysel brať antibiotiká, keď zápal nevyliečia, len na pár dní stiahnu ukazovatele, a pritom ničia mikroflóru a imunitu.

basatop

Julka ked nejaky problem ma byt vyrieseny na trvalo tak musi byt telo v takom stadiu aby bolo schopne sa same branit voci vsetkym nastraham to znamena ze aj voci pocasiu, aj voci roznym virozam a podobne a to ked uz raz ma niekto chronicky zapal tak imunitu dat do uplneho poriadku je bez na dlhe trate ale ano stoji to za to