Dick-poděkování účastníkům fóra

Príspevok v téme: Dick-poděkování účastníkům fóra
Dick

Měl jsem tady několik zajímavých rozhovorů s docela zajímavými lidmi, nikdy mně nenapadlo, že se budu účastnit nějakého fóra, zpovídat se, žádat o radu, nebo jen zakládat nějaké, pro mně více či méně zajímavé příspěvky.

Ale v něčem mi to pomohlo. Ve skutečnosti nejsem nějaký omezenec, který neví co chce, já to věděl vždy, ale neumím se, nebo se nechci k tomu umět dostat, přimět se k tomu. Zakládal jsem tady témata o inteligenci a přitom pochyboval o vlastní inteligenci. Ale úplně zbytečně, samozřejmě, kdybych byl idiot, v životě bych maturitu nezískal, a učil jsem se spíše snadno, jen mám špatné zkušenosti se základní školou-trauma to není, ale zažil jsem tam takový hořko-sladký pocit. Když mně něco nebavilo, tak jsem se to neučil, naopak, když bavilo, šlo to lehce, jako nikomu. Proto jsem psal o tom, že jsem chtěl trochu sestoupit dolů, abych si nic nenamýšlel.

Děkuji tady mnoha lidem, že mi věnovali čas, ochotně se mnou diskutovali, možná jsem pro někoho typický asperger, nebo sociofób, nebo kdo ví co, ale pomohli jste mi velice. Protože jsem byl jistou dobu až mizantropický, divoký, ale snad část toho mého hněvu ustoupí.Vždy mě fascinovala věda a umění, řemeslo asi moc ne. i když jsem o tom psal, já potřebuji kreativní práci, nemohu být ve společnosti nízkého IQ, jednoduchých lidí, slabochů, mám rád lidi inteligentní, silné, krásné atd. Nevím jestli to mám vztáhnout i na sebe, ale je čas skončit s tím podceňováním se. Je to nesmysl.

A rád bych to vzkázal i těm ostatním, co tady jsou. Jsou tady inteligentní, vzdělané, sebevědomé ženy. Těm to mluvit nemusím. Ale těm ostatním ano, přestaňte se podceňovat a příliš "hrabat" v minulosti, zničí vás to. Já jsem také introspektivní, ale i umělecky nadaný, já to přetavím do obrazů, povídek, hudby a myšlenek, ale vy byste se z toho zbláznili.

Pro dva nejmenované, kteří tady stále psali, jak mají nízké IQ, pánové, kdybyste ho měli tak nízké, nebyli byste schopni tady napsat ani jeden řádek, natož dokončit školu atd. Takže přestaňte s těmi nesmysly a raději na sobě pracujte.Říkat o sobě, že "mám IQ 60 nebo 75, to jsou báchorky, takový lidé stěží zvládnou pomocnou školu, tak co by dělali zde na fóru. Asi jsou jiné důvody, proč to zde psát, že, osobně mě to unavovalo to komentovat, pracujte na sobě a nevymlouvejte se. I vysoká inteligence je někdy prokletím, vlastně kdejaký nevyužitý talent.

Raději jsem však diskutoval s milými dámami, ani je nebudu všechny jmenovat, pomohli jste mi, navíc mám rád slovenštinu.

Témata jsem vyčerpal, bylo jich dost, někdy byly trochu únavné, vím to. Ale jak jsem řekl, mně to pomohlo. Díky všem.

Možná se ještě k tomu to příspěvku vyjádřím, ale nové už zakládat nebudu.

Dick

Moireal, ještě k tomu vnitřnímu hlasu. Kdybych ho opravdu vyslechl, tak bych tady nepsal ty pochybnosti o výběru školy. Protože jsem kdysi chtěl opravdu něco dělat, ale není jednoduché toho dosáhnout. Při nenaplnění potom člověk může naslouchat jen tomu negativnímu hlasu, to jen k doplnění. Ale já nevím, jestli se mi toho podaří dosáhnout? Ale stejně, pokud se o to nepokusím, tak vše bylo zbytečné a marné. Nejhorší je, že mám velice silné ego, a jakákoliv pokora je pro mně spíše znakem slabosti, a dnešní svět, to jsou všude intriky, skupiny, zájmy, hraní podle toho jak kdo píská, a to já nechci.

O hudbě jsem ti už psal, já jsem na ni neuvěřitelně náročný, pro mně existuje jen klasická hudba, potřebuji orchestr se všemi nástroji, varhany, prostě jsem v tomto neuvěřitelně konzervativní. To platí i o výtvarném umění, literatuře.

Dick

Moireal, ano, ega se zbavit skutečně nedá, musí se sním naučit pracovat, to vyžaduje sebekázeň, a trochu potlačit svou "jedinečnost". Individualisté to mají v tomto těžší. A navíc u mužů je tomu zase jinak, než u žen. Není důležité splnit si všechny sny, ale alespoň některé, nejraději bych řekl ten největší, ale který to vlastně je? To časem člověk pochopí.

Samotný spor je v pořádku, když je podroben nakonec konstruktivní kritice, k tomu je zapotřebí rozum, většina ho má dostatek na to, aby to pochopila.

Pro mě virtuální realita znamená dovědět se něco nového, ta možnost, kterou internet dává, není jednoduché oddělit pravdy od nepravd, protože internet, to je množství polopravd, i omylů. Dále virtuální svět mi umožňuje třeba poslech hudby v takové míře a kvalitě, v jaké to dříve nebylo možné, a jakékoliv hudby, pro mě hlavně vážné.

Asi nebude jednoduché pro mně dosáhnout všech cílů, chtěl bych to, protože když jich dosáhnu, hned se objeví jiné cíle, toho se nebojím.

Děkuji, tobě ať se také dobře daří. A máš pravdu, někdy to přemýšlení člověku zabrání udělat hloupost, jindy mu však zabrání chycení (strach, nejistota) se té pravé příležitosti, chce to vystihnout ten pravý okamžik, to je otázka intuice a vnitřního hlasu.

Moireal

Dick,neda mi este nezareagovat na tvoj posledny prispevok. Mozes si byt isty, ze my vsetci mame velka ega. Preto sa ludia budu do kvi hadat a snazit sa prinutit mysliet druhych tak ako oni.
Ega sa zbavit neda, da sa ho pochopit, prijat, pofukat mu ranky ako malemu dietatu a uz sa nim dalej nenechat ovladat. Je to celozivotna praca ale ma zmysel. Prinasa viac radosti nam a ostatnym ludom, dava ludom pocit slobodneho prejavu a bezpecia, veci, ktore ludia chcu najviac v zivote. To je ten zaklad co kazdy potrebuje no a nedostava sa mu to. Niet divu, ze to potom na svete vyzera tak ako vyzera.
A virtualna realita vie ponuknut aj pekne miesta. Motivacne miesta siriace dobru naladu a pozitivny pristup, istu moznost realizacie sa v akejkovek tvorivej cinnosti.
Aj ja som si uz xkrat povedala, ze uz napriklad sem nebudem prispievat, lebo sa tu lahko nakazim negativitou, ale som vdacna za tie temy, ktore sa zaoberaju zdravim na fyzickej urovni a daju sa najst aj prispevky ludi, od ktorych sa da v pozitivnej miere co-to naucit.
Tak este raz, nech sa ti dari a zi. Proste zi, nepremyslaj tolko nad kazdym krokom. Proste zi. Urob to, co ti vnutorny hlas uz dlho nasepkava,hladaj cesty. A hlavne si nic nevycitaj, vsetko chce svoj cas a prave teraz ako to je, je to najlepsie a tak to aj ma byt. :)

Dick

lLily, souhlasím. Ale nevylučuji, že se časem tady znovu podívám. Teď vlastně píši do těchto posledních příspěvků, nic nového už nebudu zakládat.

Ohledně toho ega, já mám dost silné ego, asi se toho nikdy nezbavím, to není otázka nějaké chlubivosti, možná je to i určitý obranný mechanismu s proti "většinové průměrnosti", ne že by to bylo nějaké špatné-mám na mysli tu běžnost, ale, pokud vidíme některé věci jinak, chceme to změnit, a podivujeme se, že druzí nechtějí, ale důležité je to směřovat na sebe samého, a druhé už nechat tak.

Já jsem si tady také vlastně některé věci, alespoň na mentální úrovni buď částečně vyřešil, nebo je začal řešit. Důležitý je ale život, a toto je opravdu jen virtuální realita. Mohl jsem však číst i názory druhých, vidět i problémy druhých.

Měj se také pěkně.

lLily

Presne tak, virtualny svet su povacsinou len take "egohratky" a je dobre v spravny cas skoncit. Clovek si vyriesi ci povie to "svoje", co mienil a potom je uz dobre nechat to tak. Netreba tomu prikladat vacsi vyznam, nez to ma.
U teba to do tych egohratok nestihlo tak uplne sklznut a to je na tom dobre, no drzal si sa pekne dlho, ked na to pozriem spätne.

Tak sa maj pekne, tiez smerujem k mensej ci vacsej pauze.

Dick

Iiiii, mohl jsem si dát-napadá mně spousta různých jmen, tenkrát mě napadlo toto, a přitom se to nijak nevztahuje k mé osobě, Dick=Richard, nejmenuji se Richard, ale Bílá velryba to už tomu více napovídá Divoký Dick-Moby Dick. Anjelik se podivoval mé přezdívce, proč jsem si i vybral, ona myslela na něco jiného, takto jsem to nemyslel. Ne, vybral jsem to úplně intuitivně, náhodně, a bez rozmyslu.

Iiiii

A prečo si si dal nick že Dick? Už len toto by ma zaujímalo, tribute si už dostal, tak už nie je čo riešiť:-)