Dick-poděkování účastníkům fóra

Príspevok v téme: Dick-poděkování účastníkům fóra
Dick

Měl jsem tady několik zajímavých rozhovorů s docela zajímavými lidmi, nikdy mně nenapadlo, že se budu účastnit nějakého fóra, zpovídat se, žádat o radu, nebo jen zakládat nějaké, pro mně více či méně zajímavé příspěvky.

Ale v něčem mi to pomohlo. Ve skutečnosti nejsem nějaký omezenec, který neví co chce, já to věděl vždy, ale neumím se, nebo se nechci k tomu umět dostat, přimět se k tomu. Zakládal jsem tady témata o inteligenci a přitom pochyboval o vlastní inteligenci. Ale úplně zbytečně, samozřejmě, kdybych byl idiot, v životě bych maturitu nezískal, a učil jsem se spíše snadno, jen mám špatné zkušenosti se základní školou-trauma to není, ale zažil jsem tam takový hořko-sladký pocit. Když mně něco nebavilo, tak jsem se to neučil, naopak, když bavilo, šlo to lehce, jako nikomu. Proto jsem psal o tom, že jsem chtěl trochu sestoupit dolů, abych si nic nenamýšlel.

Děkuji tady mnoha lidem, že mi věnovali čas, ochotně se mnou diskutovali, možná jsem pro někoho typický asperger, nebo sociofób, nebo kdo ví co, ale pomohli jste mi velice. Protože jsem byl jistou dobu až mizantropický, divoký, ale snad část toho mého hněvu ustoupí.Vždy mě fascinovala věda a umění, řemeslo asi moc ne. i když jsem o tom psal, já potřebuji kreativní práci, nemohu být ve společnosti nízkého IQ, jednoduchých lidí, slabochů, mám rád lidi inteligentní, silné, krásné atd. Nevím jestli to mám vztáhnout i na sebe, ale je čas skončit s tím podceňováním se. Je to nesmysl.

A rád bych to vzkázal i těm ostatním, co tady jsou. Jsou tady inteligentní, vzdělané, sebevědomé ženy. Těm to mluvit nemusím. Ale těm ostatním ano, přestaňte se podceňovat a příliš "hrabat" v minulosti, zničí vás to. Já jsem také introspektivní, ale i umělecky nadaný, já to přetavím do obrazů, povídek, hudby a myšlenek, ale vy byste se z toho zbláznili.

Pro dva nejmenované, kteří tady stále psali, jak mají nízké IQ, pánové, kdybyste ho měli tak nízké, nebyli byste schopni tady napsat ani jeden řádek, natož dokončit školu atd. Takže přestaňte s těmi nesmysly a raději na sobě pracujte.Říkat o sobě, že "mám IQ 60 nebo 75, to jsou báchorky, takový lidé stěží zvládnou pomocnou školu, tak co by dělali zde na fóru. Asi jsou jiné důvody, proč to zde psát, že, osobně mě to unavovalo to komentovat, pracujte na sobě a nevymlouvejte se. I vysoká inteligence je někdy prokletím, vlastně kdejaký nevyužitý talent.

Raději jsem však diskutoval s milými dámami, ani je nebudu všechny jmenovat, pomohli jste mi, navíc mám rád slovenštinu.

Témata jsem vyčerpal, bylo jich dost, někdy byly trochu únavné, vím to. Ale jak jsem řekl, mně to pomohlo. Díky všem.

Možná se ještě k tomu to příspěvku vyjádřím, ale nové už zakládat nebudu.

Dick

celebrita FB, děkuji, vážím si toho co jsi o mně napsala. Jsem muž, to mi věř, jak tělesně, tak duševně. Není důvod se tady do nikoho navážet, nikdo se tady do mně nenavážel, i já umím zaútočit, ale to jsou jen emoce. Ano, mám své plusy i mínusy, výhody i nedostatky, ale chci na sobě pracovat. Já bych se neviděl jako žádný nej, protože tady bylo hodně trpělivých diskutujících, převážně žen, které velmi dobře se mnou diskutovaly. A já jsem se rád nechal poučit, i když jsem mnohdy tvrdohlavý.

Ne, já právě chtěl aby někdo diskutoval, ne abych to napsal sám, a platilo to, naopak, to není o sporech, ale o doplňování se. A proč by takto nemohl psát muž? Někteří jsou jemnější, jiní méně. I já dokážu být tvrdší když chci, ale není mi to blízké. Naopak, já jsem rád, že jsi mi také odepsala, na některé příspěvky. Zajímala mně tvá zkušenost v zahraničí, navíc tady byla zmínka, kolik chytrých lidí opustí svojí zem, a jede za štěstím do cizí země, a ty jsi jedna z nich, tak mně to zajímalo. Díky. Ještě se tady určitě k něčemu vyjádřím ohledně těchto posledních příspěvků, a budu rád, když mi k tomu něco napíšeš i ty, vlastně kdokoliv. A potom si dám pauzu. Hledám se,a už se musím konečně najít-co vlastně chci.

celebrita FB

Dick: si fajn človek, rada som ťa poznala. Páči sa mi, že sa do nikoho nenavážaš a vieš písať o sebe, o svojich dobrých a zlých stránkach, o problémoch, pocitoch, o všetkom. Úplne naj, naj diskutujúci tu na fóre. Tvoje veci sa tak dobre čítajú, že vlastne nemusím nič písať. Keby som ťa poznala osobne, stačilo by počúvať a nemusela by som rozprávať, nič hovoriť. Až mi príde nepochopiteľné, že takto pekne a múdro môže písať chlap :) ale ber to ako kompliment :)

Dick

tarapaca, že jsem přitáhl tvou pozornost, to asi mým příspěvkem ohledně té školy, protože jiné jsi určitě nečetla, bylo jich více, a kdo by se tím vším chtěl probírat. Ohledně té školy, je to zvláštní rozhodnutí, já nelituji, že jsem to tenkrát udělal, jen vím, že studia vysoké školy, to je na dlouhou trať, tak proto jsem trochu ubral, ale já mám stejně vysoké ego, je to ve mně, já se toho nezbavím, jednou tak, jednou tak. Pro mě je snad ideální, jen něco uměleckého, ty ostatní věci jen z nouze. Ale snad existuje i nějaká alternativa.

Dick

tarapaca, IQ sem si nenechal změřit, ne ze strachu, ale nechce se mi za to platit. Dělal jsem si jen internetové IQ pseudotesty, musím to tak nazvat, protože to skutečné testy nejsou, to byla zábava, a hodnot to byly různé, ale podprůměr nikdy.

Jestli by se mi dobře diskutovalo s lidmi s vysokým IQ, nevím, mně na IQ nějak moc nezáleží, jde o zájmy, u mně je to hlavně vážná hudba, ale vůbec umění, jen škoda, že jsem se tomu více nevěnoval, hudba mně drží už od dětství. Ale zajímal jsem se i o vědu, ale jen amatérsky, chce to na sobě hodně pracovat.

To IQ zmiňuji jen tak, osobně jsem i kritikem takového zjednodušeného pohledu na inteligenci a nadání. Příliš vysoké IQ je stejně prokletí, jako příliš velký talent, pokud se s ním neumí zacházet, a pokud se neumí uplatnit. Ale stačí mít dobrou inteligenci, a trochu chápat svět. Jak už jsem napsal, časem se možná tady zase podívám.

Dick

Moireal, díky, ať se daří i tobě.Ano, je mi jasné, že každého to nemohlo zajímat, ale já sám jsem měl potřebu něco napsat, těch témat by bylo více, ale to si nechám už pro sebe, jednou se musí skončit. Je to jen virtuální svět.

Nechci se podceňovat, a pracovat bych na sobě měl tvrdě, jsem pasivní, to je moje chyba. Kdysi jsem takový nebyl, ale vybíravý a nerozhodný jsem byl vždy. To zahraničí, to je životní nutnost, musím to zkusit, už ne jen snít, snad se to povede. Ale první kroky jsou vždy nejtěžší, už jsem toho dost namluvil, teď musí přijít čin.

Třeba si jednou zase něco přečtu a napíšu, ale teď budu řešit jiné věci, musím si dát pauzu.

tarapaca

Dick, pritiahol si aj moju pozornost. Ty si si vlastne bol dat zmerat IQ, kolko ti vyslo? Tebe by sa dobre diskutovalo aj medzi ludmi s vysokym IQ, moj nazor. Si taky analyticky typ. A daj obcas o sebe vediet, ved tu nemusis trcat nonstop.

Moireal

Dick, tak nech sa ti dari. Bol si zaujimavym prvkom tohto fora. Na moj vkus trochu moc filozofie, na ktoru ludia so zdravotnymi problemami nemaju tolko energie, ale ako ozvlastnenie fajn. Urcite sa nepodcenuj ale ani neprestavaj na sebe pracovat. Ano vyskusaj zahranicie, to da vzdy cloveku vela. :) Urcite sa tu este zastav. :-)

Dick

Rád bych tady napsal, že pokud mně někdo bral, že se podceňuji, tak myslím že se hodně mýlí, ale nepřeceňovat se, je také dobré.

Uznávám, že některé řeči mohli působit slabošsky, mně samotnému se to protiví, to věčné kňourání, stěžování si, ale pokud se člověk z toho vypíše, má šanci u sebe něco pochopit, a tím pádem přestane mít pro něj smysl jakékoliv fórum.

Vzkaz těm co se podceňujete, nedělejte to, nevymýšlejte si o sobě, tady mi to už jedna dáma napsala, poznala to, má pravdu.