Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Velikost IQ a úspěšnost žáka

Príspevok v téme: Velikost IQ a úspěšnost žáka
Dick

Již tolikrát zmiňovaná psychologická „veličina“ se stala předmětem dohadů, co vlastně vyjadřuje, protože už samotná inteligence, jakožto abstraktní pojem nemá jasnou definici. Ale nediskutujme nyní o tom, co je to IQ a inteligence, přijměme to jakožto určitou pomůcku k určování toho, jak různí lidé rozdílně reagují na konkrétní testy, a jestli existuje přímá úměra mezi schopností žáka studovat-učit se a velikostí jeho IQ.

Když si vlastně představím školu, tak ta má určité nastavení úrovně obtížnosti látky tak, aby ji zvládl co možná největší počet žáků. Největší zastoupení co do počtu (pokud se nebude jednat o nějak pečlivě vybranou skupinu) budou jedinci s IQ v rozsahu 90-110, tedy průměr, dále budou zastoupeny dvě krajnosti podprůměrného IQ a nadprůměrného IQ. Myslím, že je zbytečné diskutovat o tom, jestli je bystřejší vždycky ten s vyšším IQ, ale můžeme. Jestli je hloubavější a v neposlední řadě úspěšnější.

Je opravdu velikost IQ nějaký determinující prvek, nejedná-li se o vysloveně nízké hodnoty? Neplatí, že pokud člověk dosáhne alespoň IQ 90, může už být vzdělavatelný, a to minimálně středoškolsky?

Je to amatérský a velmi zjednodušený text, ale osobně mně zajímá, kolik (IQ) podle vás stačí k úspěchu ve škole i v pozdějším životě? Samozřejmě že všichni to nemůžou zvládnout, ale větší část to dokáže, nezávisle na této abstraktní hodnotě. Já jsem kritikem zjednodušeného nazírání na lidskou inteligenci, navíc důležitý je její rozvoj, dělá to škola dostatečně? Ideální by bylo vzdělávání individuální, šité na míru, protože pokud někdo přiřadí nějaké stejné číslo dvěma lidem, nebudou to stejní lidé a nebudou mít stejné schopnosti, o tom jsem přesvědčen.

zewa

Myslim si, ze svet je stavany pre priemernych ludi. Vsetko hore, ci dole a cim viac to ma tazsie. Myslim si, ze IQ 109 staci, ten strop priemernosti. Aj na dobru SS aj dobru VS. Aj na dobru pracu. Aj zivot a vztahy. Poznam ludi s velmi vysokym IQ. Su sice inteligentni, ale co z toho, ked to nevedia vyuzit? A robia ja neviem v restauracii v zahranici upratovacku ci umyvacov riadu. Prilis nizke IQ ludi obmedzuje len pre urcitu kategoriu seberovnych, lebo ludia s vyssim IQ ich reci zvacsa nahnevaju lebo su primitivne, zdaju sa im zbytocne. Tolko moje pozorovanie.

Dick

tarapaca, díky za odkaz. Ale mně spíše zajímá vyjádření druhých, na internetu jsou mraky rozhovoru na tato téma, ale jak jsem již napsal, už budu zde pomalu končit, takže ta témata nechávám na jiných.

Dick

Boring life, myslím že se mýlíš, že bych na tom byl špatně, Já nepíšu o sobě, že mám IQ 75, nebo 50-60 apod. nesmysly.

Přečti si můj poslední příspěvek a pochopíš to. A neporovnávej mně s neporovnatelnými.

Boring life

Dobre Dick, vybehni von a uzivaj si a nemysli na zbytocnosti. To iste plati aj pre nick Michael. Ten je na tom este tusim horsie ako ty.

Dick

Messje, už jsem k tomu napsal dost, nakonec je to spíše odborné téma, takže by se k tomu musela vyjádřit osoba, která o tom něco ví.

Ale leckdo si tady stěžuje na svůj život, dětství, tak je třeba hledat příčiny.

O zakládání dalších témat už jsem psal, už se konat nebude, proč, jsem vysvětlil. Ještě odpovím, na co budu chtít a konec.

Messje

To uz nechajme na nom.
Je nas tu vela co sme tu castejsie ako iní. Niekto cita temy a radí, niekto zalozi tú svoju a len tak komunikuje.Vzdy lepsie poklebetit si tu na fore ako sediet v krcme.

Dick

Boring life, stačí se lépe všímat, už jsem napsal, že je to poslední téma, kdyby na něj ještě náhodou jeden člověk nereagoval, nepsal bych to.

Rozhodně se tím ve svém životě nezaobírám, tímto se spíše zaobírají jiní, kteří z toho mají komplexy, tak jsem se chtěl zeptat na názory druhých.

Ještě párkrát se tady k něčemu vyjádřím-uznám-li to za vhodné a konec.

V životě mám naopak, daleko zajímavější věci a plány.

Messje

boring life
Nie som hejter ale mam svoj nazor.Je tu neskutocne mnozstvo tem.Ked sa mi tema nepaci,zatvorim ju.Ked sa mi paci,citam,popripade poradim.
Dickove temy neboli ani vulgarne,ani osocujuce,ani v nich nikoho neurazal,nesudil.
Nesud ani ty.Zatvor temu a chod dalej.Forum je pre vsetkych.
Peknu nedelu prajem