Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Z politologie za asistentku nejakého politika?

Príspevok v téme: Z politologie za asistentku nejakého politika?
NRSR

Dobrý deň. Chcela by som študovať politologiu v BB. A chcem sa spýtať, či sa dá z takej školy dostať za asistentku nejakého politika/političky? Oplatí sa mi to študovať ak by som v podstate chcela robiť len tú asistentku? či sa tam vôbec dá dostať na takú pozíciu bez známostí... Ďakujem za každú odpoveď :) Pekný večer.

NRSR

No u mna ekonomicka skola nehrozi..absolutne ma tento smer nezaujima a do matiky som blba aj ked asi tam je skor to uctovnictvo nez matika ale aj tak si nemyslim, ze by mi to slo...a pedagogicka? To by neslo? Lebp to by som mala potom uplaynenie aj keby som nerobila tu asistentku

osol

proste radsej si urob odbornu skolu, kde nadobudnes vedomosti, napr. ekonomicke a potom na zaklade toho sa lahsie presadis. kde nadobudnut ekonomicke vzdelanie je vsak tiez problem...
benova sa nepresadila kvoli svojej skole, ale kvoli flasikovi.
filko sa presadil kvoli svojej odbornosti, zial, sa utopil.

NRSR

Popravde este som si zistovala info len o tej politologii k tej asistencii som sa este nedostala preto sem pisem pretoze mam radsej info od ludi ako od stranok..myslim, ze viete co tym myslim. Dakujem za informacie ohladom podmienok na asistenta. Ale plati to aj ak by som chcela byt asistentkou nejakeho ministra? Nie iba poslanca?

0vecka

taka naivita :-D akoze nemesis byt kurva ale musis mat kontakty .. ono bohuzial sa aj miesta kde su 700 EURove platy davaju poznamosti a tusim tito asistenti maju 2000 EUR.. teraz si zober takeho politika a vysvetli mi preco by mal zobrat nejaku absolventku ked su ludia napr z jeho rodiny co potrebuju flek alebo ma asistentov napr poslancov z minuleho volebneho obdobia... nehovorim ze je to nemozne ale to by si sa musela naftirat do nejakej strany a modlit sa aby kym sa dostanes na nejake relevantne miesto aby ta strana este bola v parlamente

bagration

ahoj
chces studovat politologiu a byt dobrym asistentom poslanca. Ale nemas absolutne rozhlad (to je evidentne). Musis byt trochu viac samostatna, je o tom mnozstvo clankov na nete. Pytas sa na tomto fore, kde aj tak 90% odpovedi, ktore dostanes, budu mimo temu. Inak pre tvoje info... asistenta poslancov mozu robit aj pologramotni ludia. Takze podla mna je uplne zbytocne sa pytat na to, aku "kvalifikaciu" budes potrebovat. Trvalo mi 10 sekund, kym som nasiel doplnujuce informacie k asistentom, nemaju tam ziadne vysoke poziadavky, jedine, co musia splnat je: nesmu byt clenmi poslancovej rodiny, musia byt obcanmi SR a musia mat ukoncene aspon uplne stredne odborne vzdelanie.

NRSR

Aha ano na tej stranke som este nasla, ze uplatnit sa da aj na roznych ministerstvach alebo ako hovorca, analytik atd.

NRSR

Adr1a dakujem, ze si sa aspoň ty vyjadrila aj inak ako ostatni...
Jasne, ze som si pozrela uplatnenia aj na ich stranke aj na strankach kde to pisali priamo absolventi, napr. som sa dozvedela, ze aj Flasikova ma vystudovanu politologiu v BB sa mi zda. Lenze medzi uplatneniamo som nic take ako asistent politika/ poslanca alebo nieco podobne nenasla. Ja len zato chcem taku skolu, ze som si myslela, ze politolog ma vacsiu sancu zamestnat sa v politike ako napr ekonom..ale neviem

a_dr1a

Ahoj. Vies, ono to chodi rozne.

Pozri sa napriklad, ake uplatnenia svojich absolventov uvadza napr. taka UK BA:
fphil.uniba.sk

Uz z toho ti vyplyva, ako to asi chodi potom v praxi aj ked vacsina robi zvacsa ine nez to, co toto vystudovali, a ci mas sancu uplatnit sa v tom, co chces prave ty.
Vsimni si zaroven fakt, ze za vsetky tie cele usle roky jedine dvaja poslanci NR SR (Beblavy a Viskupic) vyuzili sluzby asistenta stylom, ze si ho nasli cez "inzerat". Takze jedine dvaja poslanci dali sancu "obycajnym ludom" (este sem mozem mozno z casti zaradit aj Lipsica) ale ti ludia presli riadne vyberovyn konanim sitom a museli splnat rozne specificke kvalifikacne poziadavky predpoklady (to znamena Odbornost v urcitom smere, NIE nieco vseobecne bezkonkretne) toho ktoreho poslanca (vyberaju si to podla vyborov v kt.posobia, na ktore sa zameriavaju specializuju. Cize ak sa to tyka financneho vyboru klubu zvacsa si vyberu ekonoma). Chapes asi co sa ti snazim napisat a priblizit?? Myslim, ze ti to dost detailne opisujem aby si mala v tom jasno.
Moj dobry priatel tiez robil asistenta poslancovi a on je pravnik (zbehly, dlhe roky praxe ai uspesne za sebou. A riadne robil na legislativnych veciach). Vies co to vsetko obnasa? Tiez som robila na podobnych veciach predkladala pripomienkovala ai. Tam treba aby si bola "DOMA" v tej ktorej oblasti, na nieco odbornik.
No a co sa tyka asistentov, mala by si byt v tomto smere predsa len racionalnejsia. Je mi to naozaj luto, ale vacsina z asistentov ma nejake tie prepojenia na poslancov (zvacsa rodinne, a potom cez rozne konexie, prepojenia politicke ekonomicke ai znamosti). A co ti naznacovali prispevky podo mnou, tak ano, aj take...
Takze podarit sa ti stat asistentkou moze. Ale tie sance su fakt minimalne. A s tou skolou si skor rozmysli, ci sa ti to oplati vobec studovat?-ak chces robit prave to co chces. Vyber si skor nieco, kde to uplatnenie bude predsa len lepsie praktickejsie "uzitocnejsie" ai

NRSR

Jasne, to som si mohla myslieť, že na Slovensku sa nedočkám podpory ak chcem pracovat v tomto smere...ale tak dakujem no...