Z politologie za asistentku nejakého politika?

Príspevok v téme: Z politologie za asistentku nejakého politika?
NRSR

Dobrý deň. Chcela by som študovať politologiu v BB. A chcem sa spýtať, či sa dá z takej školy dostať za asistentku nejakého politika/političky? Oplatí sa mi to študovať ak by som v podstate chcela robiť len tú asistentku? či sa tam vôbec dá dostať na takú pozíciu bez známostí... Ďakujem za každú odpoveď :) Pekný večer.

EszterK

Ahoj,
vyštudovala som na Ekonomickej univerzite v Bratislave, ale pracovala som už ako študentka v 2. ročníku na Obchodnej fakulte EUBA.
Ja som sa k tejto práci dostala cez spolubývajúcu na internáte, ktorá už promovala a nestíhala sa venovať práci. Odporučila ma, absolvovala som pohovor a uspela som.
Určite neľutujem, že som robila asistentku, nakoľko som získala aspoň aké - také skúsenosti, určite aj nejaké vedomosti, mala som možnosť spoznať skvelých ľudí a hlavne som sa naučila pozerať na politiku "inými očami".
Nezáleží na tom, či skončíš na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov v BB, ale na Tvojich predpokladoch. Pri troške šťastie sa môžem k takejto práci dostať aj cez inzerát, príp. cez známych, alebo priamo môžeš osloviť politika a popýtať sa na možnosti. Myslím, že na začiatok je pre Teba dobrá skúsenosť pôsobiť ako asistentka za pár eur a neskôr sa Ti môže naskytnúť aj lepšia príležitosť. Poniektorí pracujú za symbolické 1 eur, ale sú aj takí, ktorí pracujú za niekoľkonásobne vyššie peniaze.

osol

ved chod na stranku nrsr, pozri si poslancov a ich asistentov a lahko zistis, kto aku skolu skoncil. bude ti to aj tak nanic, ale aspon ti svitne.

NRSR

Eszterk a ty si sa tam ako dostala ak sa smiem spýtať? presne takéto príspevky by som potrebovala viacej než tie... konečne niekto zo skusenostami s tou prácou :) a aku mas skolu prosim ta?

EszterK

Ahoj,
ja som robila asistentku v kancelárii jedného nemenovaného politika necelé 4 roky, ale ešte popri štúdiu na EU v BA. Práca bola v pohode, aj keď občas bolo toho veľmi veľa a mnohokrát mal poriadny chaos v dokumentácii.
Ak sa dáš na politológiu, tak nemusíš robiť "iba" asistentku politika, ale kľudne môžeš obsadiť aj miesta v iných štátnych inštitúciách. Žiaľ, s týmto odborom sa v SR veľmi ťažko uplatníš (bez známostí) a mnohokrát sú absolventi neocenení.

NRSR

ale ved tak aj na tým som rozmýšlala, že byť poslankyňou ale neviem to na isto... ja si myslím, že byť napr. asistentkou takého ministra nie je zlý job...

osol

ty kokos ale mat ciel byt politikovou asistentkou = napisat si na celo som tupa ako tacky, no sorry, ale to nemas nejake vyssie ambicie? tak potom si urob len strednu a rob sekretarku = asistentku hocikomu, budes prekladat papiere zlava doprava
studuj preto, aby sisi rozsirila obzory a ne aby si bola dakoho asistentkou, bud sama tou poslankynou, ked uz
cau

NRSR

Čo mám niekde gram. chybu? No tak som sa pomýlila a čo...som tiež len človek. A ja neviem aké máš ty povolanie ani ťa nepoznám tak isto ako ty mňa, takže to že mnou pohrdaš pričom ma vôbec nepoznáš len ukazuje na tvoju inteligenciu. A už som sem písala, že mi je to jedno si úplne cudzí človek pre mňa, tak isto ako ja pre teba a vôbec ma nezaujíma, čo si o mne myslíš.

pohrdam tebou

Pohŕdam tebou ešte viac, nominatív nič? to bude nejaký prestížny gympel čo navštevuješ asi, wtf oveľa viac si buďem vážiť čo ja viem poctivú prácu inštalatéra, ktorÝ mi vemení ventil ako tvoju, politologicko-ministerskú fantasmagóriu

NRSR

Ale ja neviem na akú inú...pretože o politologii viem, že už počas štúdia sa dá zamestnať a že mávajú aj prax tak, že či nemajú náhodou aj prax u nejak=ho politika ako asi stenti alebo niečo a potom po škole by som už teoreticky mala nejake znamosti...ale napr. z ekonomickej, tam sa nechodo praxovat do "politiky" takže z nej vela znamosti mat nebudem