Zapcha-tvrda stolica

ketrol

Banány- sú hnedé a zelené na šupke no ale jedny zastavuju stolicu a jedny pomahaju...no ale neviem ktore robia co... Jedny nie su na zapchu a druhe proti zapche... :)

0vecka

boha len banany nie... je vseobecne zname ze posobia zapchovo... aj ked je mozne ze je to mytus ale urcite nezrieduju stolicu

Peterfk

Este dobre su jablka a banany. Tie banany mozes zjest aj s tym jogurtom s lanovymi semienkami, na to som zabudol. Dobre sa to k sebe hodi.

Skus to robit takto:
Na ranajky, ak ti to nevadi, daj si iba ovocie. Alebo ho jedz ako samostatne jedlo aspon raz denne.

raz denne ten jogurt s lanovymi semienkami. Plus banan a jablcna vlaknina do toho.

Ku kazdem jedlu trochu chia a lanovych semienok, popripade ten jogurt si urob na cely den a vzdy z neho vyjedz aj po jedle.
A 1 PL kokosoveho tuku.

A zniz konzumaciu masa, bielej psenicnej muky, a nejedz mak, ten mi robil strasne zapchy. Vzdy ked si das mak tak iba trochu ,a zjedz j nemu horu zeleniny, tuku, aby sa to pomiesalo. Najhorsie zapchy mi robilo, ked som si dal makovu strudlu nalacno, ked sa z nicim nezmiesala.

Peterfk

Chia semienka mozes jest len tak, dokonca ich nemusis ani rozomliet. Mozes ich len tak rozzuvat, ale je to dost nechutne. Obsahuju vela rozpustnej vlakniny, takze ti vytiahnu vsetku vodu v ustach a nalepia sa na zuby.
Da sa to vyriesit tak, ze ich zalejes vodou nachvilu, oni pustia taky gel a cele to vypijes.

Vyhni sa maku, ten mi zvykol robit zapchu. A nizkotucnym/odtucnenym mliecnym vyrobkom. Vzdy iba plnotucne.

A zvys konzumaciu tuku, teda zdraveho. Cim viac tuku v stolici, tym lahsie vyjde von. Najlepsi je kokosovy, ak mas na to peniaze, mozes kludne pridat 3 polievkove lyzice denne.

Ozaj, este dobre semienka su lanove, ale obsahuju menej vlakniny nez chia, no viac tuku. Podla mna na stolicu su mozno aj lepsie, nez chia. Dost tazko sa rozzuvaju na kasu, potrebujes na to silne zuby,takze lepsie je ich rozomliet. Mozes si dat vzdy cajovu lyzicku po kazdom jedle. Celkovo ich ale nejedz viac ako 30 gramov. Mozes to robit tak, ze po kazdom jedle si das 1 CJ - 1PL lanovych alebo chia semienok, a zajes ho 1PL kokosovym tukom.

Takisto ovocie jedz kazdy den, ale samotne, teda nalacno, nemiesaj to s inym. Este dobra je jablcna vlaknina, to mozes pridat po jedle. Dost zle to ale chuti (aspon mne), ale napriklad v jogurte sa to da rozmixovat.

Mozes skusit toto:
do 1 bieleho jogurtu rozmixuj 1 PL lanovych semienok, a jablcnu vlakninu, mozes ho ochutit ovocim, a toto zjedz 1-2x denne.