Mama mi nechce kupovať oblečenie, som zúfalá :'(

Príspevok v téme: Mama mi nechce kupovať oblečenie, som zúfalá :'(
xoxo12345

Ahoj, mám 13 a moja mama mi nechce kupovať oblečenie...V mojom meste sú len Číňanské obchody,rifle mam len z Lidla.. su kvalitne ale proste chcem nakupovať v normálnych obchodoch napr H&M,new yourke,takko... Poradte mi nieco prosím som zufala a ak chcete napísať sak sa porozprávaj s rodičmi..tak ani nemusíte písať, to nepomôže :'( aj ked jej poviem čokoľvek nekupi mi ani to.co.chcem z lidla,teraz tam budu mat rifle čisto čierne pekne za 10 € a nechce mi ich kúpiť lebo mam 3 rifle tak 4 by uz boli moc..

Nicky ba

Dakujem :) Mam 29. A ano, Tesco ma tiez pekne veci, mam zopar odtial. Dobry tip, isto ti davaju stari rodicia ci ini pribuzni nejake peniaze alebo darceky, mozno sa dohodni s babkou/dedkom/tetou ze nech ti nekupuju konkretny darcek, ale ze ty mas vyhliadnute napr. tricko ci svetrik, tak ze ten by si chcela, oni ti daju peniaze na neho.

01_Alex

Nezúfaj, značkové oblečenie nie je všetko. Viem, že poniektorí z triedy zrejme nemajú na sebe nič iné iba značkové veci, ale Ty predsa nechceš byť tuctová, však? Oblečenie z Lidl-a je dosť kvalitné, tak nemusíš byť z toho smutná, že nemáš pekné oblečenie.
Čo sa týka obchodných reťazcov ako Takko, New Yorker, tak tam naozaj kvalitu veľmi nekúpiš a takisto ani v Gate, Orsay, alebo v H&M. Ja mám odtiaľ pár kúskov, ale od kvalitných vecí majú príliš ďaleko. Takko a New Yorker majú otrasne nekvalitné veci, poniektoré farbia, strácajú tvar, ťažko sa žehlia. Rifle sú najkvalitnejšie v Lidl-i, ale myslím, že 3 - 4 kúsky sú dosť. Skús mamku poprosiť, aby ste sa pozreli aj v iných obchodoch, napr. mne sa páči aj Tesco. Neviem, či máš starých rodičov, alebo krstných rodičov, ak áno a občas dostaneš nejaké peniažky, skús si ich odložiť a potom si niečo kúpiť na seba. Vrátim sa k rifliam .... . Ja mám síce 2 značkových, ale mala som ich na sebe dokopy 3krát, lebo akonáhle si ich oblečieš, tak sa rozťahajú a väčšina značkových sú práve takéto.

Nicky ba

Angel, nemam rada to porovnavanie s detmi v Afrike. V takej busi fakt nepotrebujes ziadne oblecenie :D Jednoducho, narodila sa tu, nie tam, tam chodia vsetci obleceni ich sposobom, ziju ich sposobom. Ona zije tu, a viem si predstavit, ze jej to extra nepridava na sebavedomi, ked ma v triede nejake p.cky, co nevedia co uz od dobroty na seba atd. To je u nas nepekne, na zs by som zaviedla povinne uniformy a hotovo. A dnes, uz mali krpci sa nahanaju, kto ma lepsi tablet, smartfon... chora doba, ale chudata tie decka, co sa musia proti tomu obrnit, to nie je tak lahke, ked su v takom zranitelnom veku a sebavedomie sa im este len buduje. Ja som mala napr. prvy mobil v priebehu 9.tej triedy a to len preto, lebo na strednu som isla do ineho mesta, tak aby sa so mnou vedeli spojit rodicia. Mne to ale nerobilo problemy, ja som bola vzdy taka priebojna, aj ked som nemala znackove veci, co vlastne doteraz nekupujem :D Fakt, ja nemam jednu jedinu "znackovu" vec v tom ponimani ako ich maju druhi a do parndorfu by som nesla, ani keby mi dakto zaplatil :D Ako vravim, znacky lokalne, ktore okrem zakaznikov nikomu nic nepovedia, rozne no-name a aj veci z lidla. A este sa mi paci aj vlastnorucne dotvarane oblecenie ci doplnky a to uz je original originalov :)

Linda109

Nemáte u vás nejaký second hand? Veľa ľudí tieto obchody odsudzuje ale ja už nakupujem len tam, nájdeš super veci, aj značkové za pár eur.

Nicky ba

No to musis len vydrzat. Mne tiez v tom veku nasi nekupovali extra oblecenie, radsej nas brali po vyletoch. Ale vzdy som vedela co sa mi paci a ked som uz zacala s brigadami (prva v 15), tak som si kupovala podla svojho vkusu. A neskor uz mi aj mama kupila podla mojich predstav, videla co sa mi paci a ako mi to pristane :) Inak takko, new yorker su handrarne, tam kvalitne moc nekupis, po par opraniach straca farby, vytaha sa... Uprimne, z lidlu su niektore tricka kvalitnejsie, musis pozerat na material, ja uz len podla toho kupujem. Najprv sa mi to musi pacit a potom pozeram na zlozenie, ked nie je dobre, nekupim. Inac ak by si dostavala vreckove, mozes kupovat aj v sekacoch, mnohokrat su tam uplne netradicne veci za euro a tak. Ja kupujem najma cez net z bonprix, otto, ked su rozne akcie, vyjdu super ceny a viem podla zlozenia co je asi v akej kvalite. Tiez aj zo zahranicnych eshopov mam par veci, napr, kabat, kedze tu som ziaden podla svojich predstav nenasla. Teraz aj rozne lokalne vyrabane oblecenie, cez sashe, je krasne a nevsedne, len drahsie, ale aspon viem, ze ten clovek ma za svoju pracu zaplatene, nie ako ti co siju pre retazce. Ale tak casom zistis, ze netreba extra vela kusov oblecenia, hlavne kvalitne a take, co na tebe dobre vyzera, co ti pristane, potom staci kupovat rozne doplnky a je to. Rifle inak nemam ani jedny, k tomu sa neviem vyjadrit :) Ale chapem, ze chces tie cierne aj ked mas trojo inych, ja zas mam sukien dost vela a tiez je dobre mat aj v takej basic farbe, to sa hodi ku vsetkemu, nie len vzorovane atd.

ANGEL-DEMON

ale kupuje ti! čo maju povedať deti v Afrike... ja som tiež mohla snívať o značkovych veciach, v živote mi nič značkove nekupili!!! a čo ?! prežila som to... aj mobil prvy som si kupila v 8 triede na zakladnej z toho čo som mala našetrene od starych mam, z bazáru... kredit tiež!
počkaj ešte, hned ako budeš mať 16 chod brigadovat a kupuj si sama čo chceš...