Mama mi nechce kupovať oblečenie, som zúfalá :'(

Príspevok v téme: Mama mi nechce kupovať oblečenie, som zúfalá :'(
xoxo12345

Ahoj, mám 13 a moja mama mi nechce kupovať oblečenie...V mojom meste sú len Číňanské obchody,rifle mam len z Lidla.. su kvalitne ale proste chcem nakupovať v normálnych obchodoch napr H&M,new yourke,takko... Poradte mi nieco prosím som zufala a ak chcete napísať sak sa porozprávaj s rodičmi..tak ani nemusíte písať, to nepomôže :'( aj ked jej poviem čokoľvek nekupi mi ani to.co.chcem z lidla,teraz tam budu mat rifle čisto čierne pekne za 10 € a nechce mi ich kúpiť lebo mam 3 rifle tak 4 by uz boli moc..

pomocnica

Keď máš tepláky, obyčajné biele, alebo čierne tielko a do pásu veľkú mikinu, alebo na seba a už si in. :) Vlasy do vkusného copu a dobré vyžarovanie, pekný úsmev a je to. :)

neviem111111

nicky ba, ved ano, treba si aj dopriat a je to isty sposob psychohygieny, ale to sa bavime ako dospeli zarabajuci ludia. 13 rocne dievca je stale este "dieta". ja som tiez vyrastla na par kuskoch oblecenia od cinanov a podedenych po sestre, ked som mala tak 15 rokov, tak mi zacali nakupovat aj v obchodoch ako terranova a newyorker a podobne, a teraz zarabam sama a tiez si kupim ked sa mi nieco paci, len tak. ale to az teraz, nie ked som mala 13 rokov.

ANGEL-DEMON

ja nastastie ked som do skoly chodila tak to nebolo také.. z celej triedy mali znackove veci mozno 2 a nosili jedny rifle cely rok... a ponožky deravé...asi tak... viem a vidim ked idem po meste ako chodia deti dnes oblecene... na zakladnej sme nosili rifle, v zime sveter, na svetre sme inak chodili do Polska tam mi rodicia kupili 3 za cenu ejdneho na SVK... a dostavam sa k teme tepláky... keby sme prisli v teplakoch do skoly dali by nam znizenu znamku zo spravania alebo ani do budovy by nás nepustili,... uz sa presne nepamätám co si raz tak obliekla spoluziacka nastastie byvala blizko skoly surovo ju ucitelka poslala domov prezliect sa, ze je nevhodne oblecena... dnes deti chodia v teplakoch do skoly v pohode,.. teraz su v mode...

Nicky ba

Inak za to mozu prave rodicia. Ja nikdy nebudem svoje deti takto sprosto rozmaznavat, budem prisna matka, musia sa naucit poznat hodnotu veci a nebudem si ich lasku kupovat drahym oblecenim ci inou sprostostou, radsej pojdeme na vylet, ako to robili moji rodicia. A stale trvam na tom, ze by sa tu mali zaviest uniformy, ved tie anglicke skolacky su take zlate v tych suknickach. Ano, potom sa budu decka porovnavat kto ma aky mobil a podobne, ale uz aspon nieco opadne, toto porovnavanie oblecenia v skole. To by si museli ale vsetci rodicia vstupit do svedomia, zial, dneska mnohi vychovavaju v style, ja som matka, kto je viac a porodila som svetovy zazrak.

Nicky ba

Baby, ale "staci nam to co realne potrebujeme" znamena, ze by nam mal stacit 1 kroj ako nosili nase prababky, stacilo by nam jest 1-2 krat denne, co je aj zdrave, ale kto si neda cez den aj nejaku tu dobrotku, kavicku ci sladkost? Zivot je aj o tom si dopriat, lebo clovek na tolkych frontoch musi kazdy den s niecim zapasit, ze obmedzovat sa uuuplne vsade nie je riesenie, akurat si zarobi na depku.
Neuznavam preplnenene skrine a kravy s 50 kabelkami za tisic a viac euro, to je chore. Ale mat bezne pekne oblecenie, viac kusov, aby clovek to mohol aj kombinovat, pripadne podla momentalnej nalady sa obliect, podla prilezitosti alebo len tak, dnes je pekny den, chcem si dat tieto krasne saty a idem na luku, nie je podla mna marnivost, je to isty sposob dusevnej hygieny.
Ja sa nezvyknem utesovat, ze niekto je na tom horsie ako ja, skor sa inspirovat, ze niekto je na tom lepsie a aj mne sa zas bude darit. Uz mam za sebou to destruktivne obdobie, zachranit svet atd., staci mi co ma obklopuje v mojej rodine a ked sa snazim podrzat inych, nemozem si este dovolit utapat sa v lutosti nad nejakymi detmi v Afrike, ktore nemaju potuchy o mne a ja o nich, snazim sa drzat nad vodou realnych ludi pri mne co maju problemy. Dakujem Bohu, ze som sa narodila na Slovensku, to ano, lebo su krajiny, kde teda ludom nezavidim, ale som raz tu a tu mame zas ine problemy, tak sa venujeme im. Keby sa ten cernosko miesto Afriky narodil tu, tak ma take iste problemy ako ostatni teenageri, tiez by riesil oblecenie, ked cela jeho trieda by to riesila, tomu verte. Kazdemu sa prave jeho problem zda ten najvacsii a je to tak.

01_Alex

Áno, Tesco je niekedy drahé, ale len vtedy keď prichádza nová kolekcia. Niekedy sa tam dá nakúpiť celkom lacno. Ak bude mať pár kúskov, ktoré nie sú len z Lidl-a, príp. z čínskeho trhu a bude si vedieť pár vecí na seba kúpiť sama, tak pochopí, že nepotrebuje mať celú skriňu oblečenia a stačí jej pár pekných vecí, ktoré jej vydržia.
Ja ju viem pochopiť. Každá baba túži mať pár značkových vecí a ťažko sa pozerá na deti v triede keď poniektoré sú v 13-tich ako z módneho časopisu.

ANGEL-DEMON

neviem... presne toto... "stačí nam to čo reálne potrebujeme"
treba byť skromná... a vážiť si to čo má... lebo ked sa na to bude pozerať s odstupom času tak zistí, že to vlastne vôbec nepotrebovala...

neviem111111

nicky ba, ano v tescu maju tiez super veci ale kolko razy drahsie o dost ako autorkou vymenovane obchody. ved hm, ny a takko su uplne lacne. lacnejsie to hadam ide uz len v sekaci. mozno to ani nie je o peniazoch, ako o vychove - ze skratka staci nam to, co aj realne potrebujeme.

ANGEL-DEMON

NickyBA no mne to pomáhalo... ked som nemala nikdy to čo som chcela... lebo aj rodičia to furt hovorili... tak ked niečo, ale aj dnes som taká,...ked mi niečo nevyjde tak si poviem "sú ludia ktorí sú na tom horšie ako ja..." a idem dalej....

inak v nasom meste sa dost rozsirili second-handy...
a je jeden v ktorom maju super zlavy, stvrtok, piatok, 50% zlavy, alebo "dnes vsetko za 2,50€, za 3€" atd... a chodia tam nakupovat aj ludia z "vyššich vrsiev" a ja som ani nevedela ze mam znackove rifle kym mi známa nepovedala, a stáli ma 3 eurá, v tom obchode maju super veci, a najviac sa mi páči že maju na mna rifle, kedze nohavice potrebujem 32(42) no a v činskom nemaju, max 30, 31, alebo ked aj maju tak 20 euro za to chcu... za tu cenu clovek aj v "znackovom" kupi,... ja kupujem uz len tam... len topanky v cinskom lebo tam nemaju...