KASTRÁCIA-zmierni to agresivitu psa?

Svetla777

sestra dala kocura vykastrovat a hovori, ze je to velky rozdiel, tak si myslim, ze by to mohlo fungovat podobne aj pri psikoch.

ennilia

..tiez si myslim, ze tie male plemena su od narodenia agresivne..teda aspn som sa s takymi stretla..ze cim mensi tym agresivnejsi..

alexaja

maxik by bolo mozno fajn, keby si napisal aj odkial si, aby ti vedeli na zaklade toho pripadne poradit. lebo neviem, ci by sa ti chcelo cestovat cez pol Slovenska napriklad.

lienerka55

ja mam pocit, ze tieto male psiky maju tu agresivitu nejak v sebe. ked vidim agresivneho psa niekde vonku, tak je to teda na 90 percent zakazdym taketo nejake male plemeno.

Maxik

Pekný večer prajem chcela by som poradiť mám psíka je často ustrachany bojazlivy vtedy sa bráni vrcanim a raz keď som ho aj išla liečiť má napadol ale nič mi nespravil je to malý psík skôr to bola forma.obrany ,keďže nechcem.aby mal v budúcnosti aj zdravotné problémy rozhodla som sa ho kastrovat aj fenku mám kastrovanu,len by ma zaujímalo či mu tou kastraciou neublizim či nebude viac od bojazlivosti agresívny a či mi niekto nevie poradiť dobrého kynoloka na takéto ustráchane psíky.Dakujem Maxik

Deria

Zalezi na probleme. Ak si napr. niekto nevie ustrazit fenku, aby nebola gravidna a kvoli tomu ju podrobi takemu zakroku, je to od majitela egoizmus, lebo pozera len na svoje pohodlie. Ak je to zo zdravotneho problemu nutne, je to ina vec. Tiez v utulkoch su nutne sterilizacie/kastracie, inac to nejde. Ale zaruka, ci bude psik potom kludnejsi, neexistuje. Treba si uvedomit, ze aj ked je to zakrok pomerne jednoduchy, narusi hladinu hormonov psa. Na kazdom sa to prejavi inac. A aj ten najbeznejsi zakrok moze koncit fatalne. Preto si to treba dobre rozmysliet.

lienka_1

Náš veterinár odporúča kastráciu určite. Je to v záujme psa, takto len trpí. Aspoň tak mi to vysvetloval.

Daliena

Po kastracii zvierata priberu a stanu sa uplne apaticke.....znamy dali tiez kastrovat psa bolo to spravene zle a zlyhali mu ladviny.... ja by som to zakazala robit zvieratam radsej niektorym ludom aby sa nemnozili..

zuzi74

Tak nam napriklad znamy veterinar povedal, ze on je proti sterilizacii psikov, takze existuju aj ti serioznejsi. Co sa tyka zmeny povahy po steril., vyslovene povedal, ze sa moze ale aj nemusi zmiernit povaha.