KASTRÁCIA-zmierni to agresivitu psa?

Deria

Zalezi na probleme. Ak si napr. niekto nevie ustrazit fenku, aby nebola gravidna a kvoli tomu ju podrobi takemu zakroku, je to od majitela egoizmus, lebo pozera len na svoje pohodlie. Ak je to zo zdravotneho problemu nutne, je to ina vec. Tiez v utulkoch su nutne sterilizacie/kastracie, inac to nejde. Ale zaruka, ci bude psik potom kludnejsi, neexistuje. Treba si uvedomit, ze aj ked je to zakrok pomerne jednoduchy, narusi hladinu hormonov psa. Na kazdom sa to prejavi inac. A aj ten najbeznejsi zakrok moze koncit fatalne. Preto si to treba dobre rozmysliet.

lienka_1

Náš veterinár odporúča kastráciu určite. Je to v záujme psa, takto len trpí. Aspoň tak mi to vysvetloval.

Daliena

Po kastracii zvierata priberu a stanu sa uplne apaticke.....znamy dali tiez kastrovat psa bolo to spravene zle a zlyhali mu ladviny.... ja by som to zakazala robit zvieratam radsej niektorym ludom aby sa nemnozili..

zuzi74

Tak nam napriklad znamy veterinar povedal, ze on je proti sterilizacii psikov, takze existuju aj ti serioznejsi. Co sa tyka zmeny povahy po steril., vyslovene povedal, ze sa moze ale aj nemusi zmiernit povaha.

ANGEL-DEMON

juliak presne toto!!! lebo sa to nedá ustriehnut... niekto má suku na dvore, dostane sa k nej pes a zrazu je tehotná... a potom mi známa nuka psi... a kde si toho psa asi dám? a taky pouličny guláš si nechaj... ked si nevie zaplatit sterilizaciu suky a je otazne ci ta jej suka vobec ma povinne ockovania rocne... ako to na dedinach byva, ze si psi ani očkovat nedavaju....

ANGEL-DEMON

deria..ja psi na retazi neuznavam!!! ked sme mali toho psa na retazi ja som bola decko sotva si to pamätám! ale na retazi bol lebo bol na to dovod, toho psa sme zobrali uz dospeleho bol nevychovany a nezvladnutelný.. nebol vonku na dvore, v dazdi priviazany metrovou retazou... bol pri garazi, mal dlhu retaz mohol aj na dvor vyjst aj dnu do garaze, mal tam vodu, jedlo.....nedalo sa s nim..nasi ho potom aj dali prec... a mali sme uz iba psi- šteniatka ze sme si ich vychovali... a nebol s nimi problem...

Ivka0o6

Angel-Demon, kazdy pes ma ibu osobnost. Nemozes hovorit, ze kazdy ti roztrieska dvere atd. My sme mali psa vonku na zahrade. Za 8 rokov nam 2 krat utiekol, lebo sa naucit otvorit si branu. Ale zdrzoval sa par metrov od zahrady a nikdy nikomu niv nespravil. Cez silne burky sme ho dali do pivnice taktiez sa nic nestalo. Kastrovany nebol a nikdy nic nevyviedol okrem par ohryzenych topanok :)

juliak.

kastrovanie psov by malo byt povinne!! nielen ze sa zmierni agresivita psa ale ide aj o to ze by to konecne zmiernil pocet psov v preplnenych utulkoch!

Deria

ANGEL-DEMON no ohromne! Vsak keby teba uviazali na retaz, ci zatvorili do pivnice, aj ty by si robila vsetko preto, aby si sa dostala von. Preto by si bola debilna?