Prosim o pomoc..necitim si telo, nemam ziadne emocie.

Príspevok v téme: Prosim o pomoc..necitim si telo, nemam ziadne emocie.
neviemcomamrobit

Zacala som pocitovat poslednu dobu nevysvetlitelne veci... Chodim k psychiatricke a vyse 2rokov uzivam ad, ma dovolenku tak som nemohla ist za nou s mojim problemom. Dufam ze niekto z vas by mohol vediet co to je, a ako to zastavit :-( deje sa to len par dni ale je to desive
Ked niekde idem, necitim si telo necitim ze kracam iba mam v hlave kam chcem ist. Pri viac cinnostiach dokonca pri sedeni si necitim telo,hlavu neviem to pomenovat. Dalej - vo vnutri som sa zacala citit prazdna, ziadne emocie ani city pri rozpravani s rodinou. Necitim nic. Len prazdno. Strasne zabudam vsetko co chcem povedat,nerozmyslam ani nad tym co rozpravam len proste rozpravam. A pamat? Vygumovana spolu s koncentraciou a myslenim... Cas sa mi zda akokeby plynul rychlo, inokedy pomaly. Nemam motivaciu k nicomu, niesom posledne dni schopna ziadnej cinnosti. Citim sa ako blazon a to som si presla fakt otrasnymi uzkostami a depresiami.
Viete niekto ako z toho vonku ? Prosim !!!! Neviem co mam robit

DP8

hehe1 Ďakujem. Doplnil si to, čo tam je napísané medzi riadkami... Skutočne je to ochorenie, ktoré vo veľa pripadoch nie je vôbec spôsobené psychikou ale opačne, zahmlieva to myslenie a napáda nervový systém vo veľkom. Sú to ochorenia dneška a blízkej budúcnosti, na ktoré (ako píšeš a aj sa mi to potvrdilo nie raz) lekári z r. 1980 nemajú absolútne poznatky. Po pravde, dnes viacerí lekári názov tohto ochorenia nevedia ani len vysloviť, nie to ešte aby vedeli, ako to liečiť. Je to na zamyslenie. A široká verejnosť ťa tiež presvedčí, že si vlastne blázon a máš byť liečený na psychiatrii. Pre mňa sú to obyčajne negramotní jedinci...ale držím im palce.
Len je horšie, že ti nevie nikto pomôcť, je vážne frustrujúce a deštruktívne, keď dni/týždne/mesiace ubiehajú, a stav je dlhodobo rovnakí nech skúšaš čokoľvek. Štandardné či alternatívne pokusy boli márne, takže človek stráca vôbec nádej, že sa to niekedy vylieči...lebo žiť s takýmto niečim proste reálne nejde.

hehe1

DP8, presne, ludia su troveni, ani o tom nevedia, len stravou trebars, mnozstvo pripadov, ktore pribuda, je alarmujuce, bezny clovek laik, ktory sa nezaujima o medicinu je samozrejme dovercivy voci lekarom a caka odbornost a pomoc, ale skaredo zaplace v mnohych pripadoch, kto uz ma dlhsie skusenosti a aj nejake vedomosti, tak je mu jasne, ze u nas nepochodi, je hned viacero pricin, preco tomu tak je, prva je, ze svetova medicina sem nedorazila, ked vravis trebars o deravom creve, tak vo svete sa tomu venuju odbornici a uspesne to liecia, venuju sa tomu, u nas ti lekar povie, ze je to moderne a ze na to neveri :D, ide si rok 1980 a hotovo, dalsia je, ze napriklad s chronickymi nakazami/chorobami si zapadna medicina ani nevie rady a este je dalsia a ta najhorsia a to je biznis, mnohe choroby sa ani liecit nebudu, pretoze to farmabiznis nedovoli a zachova status quo, v tomto pripade straty emocii popisuju miliony ludi berucich antidepresiva, specialne SSRI, mnozstvo z nich ma samozvrazedne myslienky a mnozstvo dalsich tazkych vedlajsich ucinkov, ktore su aj v pribalovom letaku, ale tvoj psychiater ti povie, ze nie, to nieje z toho, ale z toho, ze si blazon .... aj ta depresia, ktoru mas, nemusi byt primarna, teda moze byt ako vedlajsi efekt nejakej choroby, nakazy, otravy, tu ti to ale nikto nevysetri.... zostava jedine, verit sebe, studovat a nenechat sa ovladat lekarmi za kazdu cenu, zachovat si zdravy rozum.... mne je potom az zle z toho, ako odborne sa to tvari a co vlastne ponukaju.... no hnus velebnosti

DP8

Taktiež pridám slovo k téme - ide o celkom vážnu vec, ktorú začína mať podstatne celkom dosť ľudí, a vôbec to nemusí mať súvis so psychikou...tieto stavy vie spustiť bežne aj borelióza, poruchy štítnej žľazy, toxíny, ťažké kovy, syndróm deravého čreva a i.
To, že si s tým nevie dať rady súčasná medicína ale neznamená, že je to psychického pôvodu a má to riešiť výhradne psychiatria - presne to oddelenie, ktorá Vám tú ešte celkom zdravú psychiku pri týchto extremne ťažkých symptómoch dod*be už totálne!
Áno, tieto stavy môže spôsobovať aj psychika. Sekundárna depersonalizácia či derealizácia (podobné, ale rozdielne veci) je súčasťou AJ niektorých psychóz či úzkostí, depresií...
Avšak pokiaľ ide o "chronickú" a nepodloženú depersonalizáciu (derealizáciu), teda nemáte predchádzajúcu žiadnu prognózu psychických ochorení je nepravdepodobné, že toto ochorenie príde len tak... spúšťačom je teda niečo, čo telo zvnútra akoby "otrávilo", pretože tento stav je porovnateľný napr. akoby ste boli nadrogovaní. Reálne tento stav zažívajú niekotorí užívatelia marihuany či kokaínu.
Len pre predstavu jedného syptómu: predstavte si byť nadrogovaní v kuse bez prestávky 24h 7dni nonstop tak rok?! V takom stave nespravíte nič, ani základnú hygienu v podstate. Asi nepredstaviteľné pre zdravého, tak pre takto postihnutého je daný stav peklom...
A do toho sa dostaví napr. každodenná nespavosť a extrémna únava (nie bežná po fyzickej námahe, ale taká smrteľná, že keď aj pospíte tak 1-2h, bude únava po spánku ešte väčšia!...že sa to nedá? Verte, že dá...realita ani slovami opísať nejde). A to sú len jeden,dva syptómy...a lieky na spanie vám teda určite nepomôžu, pretože takáto nespavosť nie je zo psychiky, pretože v hlave sa vypnú myšlienky, premýšľanie a jasné myslenie...atď atď ...písalo by sa o tom dosť dlho, lebo jedno nefunkčné znefunkcní ďalšie a tak ďalej...A verte, že jediné čo vás drží pri živote je to, že dúfate, že zajtra to mať nebudete...a vy to máte aj zajtra aj ďalší aj ďalší deň, aj keď ste najpozitiiiivnejší človek na zemeguli :-D Tak presne takáto dod*baná a o život bojujúca psychika každý deň, podľa ostatných ľudí a psychiatrov vrátane, vás dostala do tohto stavu :-DDD lebo depresiu ani schizofréniu vám z pozitívnej psychiky diagnostikovať nemôžu :-D
Lenže ono je to presne naopak - to práve tie syptómy ničia psychiku až na hranicu psychickej únosnosti...až si želáte, že nech vám radšej prepne, že to sa reálne predsa nedá vydržať...pre zdravého bude asi aj toto vysvetlenie dosť nepochopiteľné, avšak niektorí s vyšším IQ by to pochopiť mali, o tom nepochybujem.

Ps: Ako sa tu ale aj píše, takýto stav môžu spôsobiť aj niektoré AD či SSri - u niektorých sú tieto symptómy uvedené dokonca priamo v príbeh. letáku ako vedľajšie účinky daného psych. lieku.

nnnuuu

Ale k veci, tie stavy, ktoré máš, nie sú isto sranda a asi si dáš najbližšie pauzu od práce, ale aj ti prajem, aby tomu tak nebolo, ak je táto téma ešte aktuálna!

Kontrol0r

Až na to necítenie tela to mám rovnako, ale keď tak uvažujem, tiež som mal niekedy pocit menšej citlivosti taký divný pocit :/ ...

nnnuuu

Nesmieš sa báť a vždy si musíš povedať, že telo je síce slabé, ale duch je silný a keď máš silného ducha, tak ťa nič nezlomí a stále pôjdeš dopredu. Keď sa niekedy nedá, tak sa nedá, ale po čase sa to dať bude, uvidíš. Ja trebárs obdivujem hrozne na svojich kamarátoch najmä to, že už pijú cca. dvadsať rokov každý deň a každý z nich by ti hneď povedal, že na alkohole nie sú závislí. Ja to proste nechápem, ako to tak niekto dá!!! Wow!!!

Nemascorobit

Keď niekto chodí ku psychiatričke 2 roky a pozná svoj zdravotný stav ktorý s ňou prekonzultoval ako človekom na to povolaným a vyštudovaným,určite sa bude radiť na fóre s neznámymi ľuďmi pretože lekárka má týžďeň alebo dva dovolenku.

hehe1

to mas z antidepresiv, tam su take vedlajsie ucinky, ziadna schiforenia, vysad to svinstvo ak sa da.... a psychiatricka ti povie, ze to z toho nieje a nasadi ti dalsie :D, to sa stavim, najdi si na googli neziaduce ucinky toho svinstva, najdes tam desive veci