Nechcem ist na skolsky vylet

Príspevok v téme: Nechcem ist na skolsky vylet
Mam 17r

Dobry den, viem ze to bude zniet divne, ale niekedy koncom juna nasa triedna chce ist s nami na vylet na dva dni. A to je ten problem, ze ja nechcem ist na dvoj a viac dnove vylety. V skole sa necitim dobre pretoze kazdy tam je v skupinke a ja sama. Samozrejme ze sa snazim s nimi rozpravat ale nie je to lahke pretoze oni nejavia zaujem.
Jedendnovy vylet by som zvladla ale neviem co by som si tam pocala dva dni a ani nechcem ist :/ co mam povedat triednej? Nechcem aby si myslela ze sa odtahujem od kolektivu, ale ja som typ cloveka, ktory je velmi citlivy, raduje sa uplnym somarinam (napr ked ma niekto pozdravi, co sa vobec nedeje casto, pre niekoho to je samozrejmost, pre mna uzasny pocit) som introvert a nedokazem to zmenit. Nechcem na ten vylet ist :(

kss

Ahoj,
presne tento problem som mal aj ja od malicka. Nikam som nezapadol, vzdy som ostal v kolektive sam. Na skolskych akciách a vlastne vsade.
Najprv ma to trapilo, ale teraz, viem, ze som si proste s tymi ludmi nemal co povedat. KEd teraz sledujem ich zivotx, tak by som s nimi nemenil. Nastastie som po skole nasiel ludi s ktorými mam o com a je mi s nimi dobre. Ty si este mladucka a zivot mas pred sebou. Podla toho co pises si tiez introvert a nerozumies si s kazdym.
To ale vôbec nevadi. NEboj raz najdes osobu, alebo kamosov, z ktorými si budes rozumiet. Mnoho ludi si na spoluziakov uz ani nespomenie.
Pokial nechces ist na ten vylet, tak jednoducho nechod. Nerob nic nasilu. V ziadnom pripade sa silou mocou nechci zaradit medzi ludi s ktorými nemas o com a necitis sa dobre.
Vzdy bud sama sebou. Urcite najdes svoje stastie.

sisu76

vies,toto som riesila aj ja..viem ake to je ,ale nemala by si sa za seba hanbit a vnimat ludi okolo co si o tebe myslia.rob to co ta robi stastnou a hlavne zi!nevihibaj sa ..skus to preknat a potom budes sa citis sebevedomejsie .nerob si z nic nic..ludia su taky uz.niektofajn niekto horsi..ale nebojsa.ked bude po vylete..budes na seba hrda..uvidis,len prosim nepodcenuj sa za seba je to to najhorsie co mozes urobyt pre seba,viac si ver a kasli na duhych co si myslia..proste si taka aka si a botka,ak niekto nieje spokojny nech ide kade lahsie..!fakt zazijes zazitky a naucis sa ako to zvladat.lebo keby si to robyla stale a vyhibala sa..tak to vedie cesta do uzavretosti..prekonaj sa..verim a dufam ze som aspon trosku pomohla..a hlavne ZI a neuzatvraj sa..aj ked to niekedy velmi boli ale taky je zivot ..rozne skusky a nastrahy v zivote s a su na to aby sme sa ponaucili a prekonali a boli silnejsi ,stastny..len prosim sa neuzatvaraj lebo to naozaj nikde nevedie..

Filip TT

Mila zakladatelka temy, asi ta trapi, ze si na okraji kolektivu a bola by si radsej "zaradena".

Mozem ti vsak povedat, ze vyhybanim sa takymto akciam sa dostanes este viac na okraj. Prave taketo akcie su to, kde sa zbieraju zazitky, ktore zostavaju dlho v pamati a dlho sa na nich spomina. Pri vsetkych tych reciach a spominaniach, ktore po tom vylete budu, budes zase out, lebo nebudes o tom nic vediet, nebudes vediet o com rozpravaju a budes citit este viac mimo.

Ja by som ti radil, aby si sa tejto skuske nevyhla, ale presla cez nu. Mozno to nebude az take strasne a ty sa po tomto budes citit viac v kolektive, lebo budes mat viac s nim spolocne.

Nemaj strach, ze su to dva dni - chod kusok po kusku. Ked vies dat jednodnovy vylet, tak si povedz, ze vydrzis len jeden den a na druhy den rano si povedz, ze vydrzis uz len tento jeden den.

Ja si myslim, ze ti to pomoze, ked to das, budes sa citit smelsie a sebaistejsie, lebo budes vediet, ze vies dat aj dvojdnovy vylet.

Nech sa ti dari a pozdravujem Ta !!!

Trocha asertivity

Ach moja ked nechceš proste nechod...Nikto ta nemože ani nutit ani nič...presne viem ako sa citis velmi dobre ta chapem....riesila som taky isty problem ako ty pred dvoma rokmi.....na moje stastie som presne vtedy ochorela takze som nesla doktor mi ospravedlnenku dal :D ale ak by som aj neochorela urcite by som si chorobu vymyslela a ostala doma aj tak..takze moja rada:ak vieš ze sa budes citis zle čo aj pravdepodobne budeš nechod......triedna pochopi že si "chora" :D Hlavu hore! ;)

Najčítanejšie články