Nechcem ist na skolsky vylet

Príspevok v téme: Nechcem ist na skolsky vylet
Mam 17r

Dobry den, viem ze to bude zniet divne, ale niekedy koncom juna nasa triedna chce ist s nami na vylet na dva dni. A to je ten problem, ze ja nechcem ist na dvoj a viac dnove vylety. V skole sa necitim dobre pretoze kazdy tam je v skupinke a ja sama. Samozrejme ze sa snazim s nimi rozpravat ale nie je to lahke pretoze oni nejavia zaujem.
Jedendnovy vylet by som zvladla ale neviem co by som si tam pocala dva dni a ani nechcem ist :/ co mam povedat triednej? Nechcem aby si myslela ze sa odtahujem od kolektivu, ale ja som typ cloveka, ktory je velmi citlivy, raduje sa uplnym somarinam (napr ked ma niekto pozdravi, co sa vobec nedeje casto, pre niekoho to je samozrejmost, pre mna uzasny pocit) som introvert a nedokazem to zmenit. Nechcem na ten vylet ist :(

vyletik12

Ja si myslim ze najlepsou vecou ktoru sa mozeme naucit je robit veci tak ako to citime a byt v tom uprimny. Teda podla mna najlepsie co mozes spravit je ist za rodicom/triednou/riaditelom a narovinu povedat, ze ti su take akcie neprijemne a ze tam nejdes a nic viac nebudes rozoberat a budes si hrdo stat za svojim rozhodnutim. Ak toto nedokazes, tak si vzdy este mozes vymysliet nejake klamstvo, napriklad den pred odchodom "nahle ochories" a bude ta boliet brucho. Pojdes k doktorovi, ze ta boli brucho a ten ti napise ospravedlnenku a vypise recept na nejaky liek. Nikto nema sancu zistit ci ta nieco boli alebo neboli. Ide len o to, ze cim viac sa ucis potlacat svoje prave Ja, cim viac druhym ludom o sebe klames, cim viac sa snazis maskovat a pretvarovat, tym viac uzkosti a depresii vo svojom zivote budes zazivat. Takze este raz to zopakujem, skus si este raz premysliet ci tam naozaj chces ist alebo nechces ist. Ak tam chces ist len mas nejake obavy, tak sa pokus to prekonat tym, ze na to jednoducho nebudes mysliet, nebudes to planovat a ked pride den D, tak sa nechas unasat okolnostami a ako vsetci ostatni napriklad nastupis do skolskeho autobusu spolu s ostatnymi. Ak ale vies ze tam ist v skutocnosti naozaj nechces, tak tam nechod a najlepsie ako to zariadit je povedat o tom ostatnym pravdu - nechces tam ist jednoducho preto, ze to nemas rada a nerobi ti to dobre.

ANGEL-DEMON

a čo ked ta bude mat na maturite? ona ti otazky davat nebude, ty si ich budeš "ťahať.." lebo si už dosť stará, no a niekto druhy musi rešpektovať tvoj názor,.. musiš si vybudovať rešpekt, ..inak to budeš mať tazke v zivote... ja som uz na to prisla,... tiež som bola kedysi tichá, utiahnutá... a tým som len trpela, lebo druhi to len vyuzivali...

Mam 17r

Adr1a mas pravdu. Lenze to mame v triede asi 4 baby ktore su tiche len na hodinach ale cez prestavky su ako vymenene. Keby tam je co i len jeden cloviecik ako ja, tak hned sa snazim byt s nim. Vacsina tam aj tak cumi do mobilov a je im vsetko ukradnute. A 98% tam kazdeho len sudi, aj moja triedna uz hovorila rodicom ze som ticha a nezapajam sa na slovencine ale taka som ja. Ja rada pocuvam a ukladam si svoje myslienky do hlavy a nemam potrebu sa hlasit a byt stale stredobodom pozornosti ako vacsina.

Mam 17r

Uz sa to blizi kedy jej mam povedat dovod. Neviem si predstavit ze by som jej povedala len tak ''lebo nechcem''. Navyse sa musim spravat slusne, bude ma mat raz na maturite.

adr1a.

Nehovor mi, ze si tam jedina tichsia uzavretejsia a utiahnutejsia. Vzdy, vzdy je to tak ze su triedne hviezdy (dievcata sa chcu s nimi kamosit pchaju sa im do pozornosti. Chalani po nich slintaju a ony si ich zaujem pozornost patricne uzivaju. Su oblubene, spolocenske, hihi haha, modne handry make-up, su cool, urcuju kto je ok a kto je out v triede, ine sa im chcu podobat pacit a byt ako ony). Potom je ta seda masa. Uplne normalne fajn baby, hladia si svojho, trosku mrsky trochy anjeli, zakomplexovane jedine ak z toho zeby tie chceli byt aspon z casti take ako su tie vase triedne hviezdy no vedia zhodnotit triezvo svoje sance ze na ne nemaju (vyzorom oblubenostou charizmou ai). No a potom su tie neviditelne babenky kam patris aj ty (utiahnute ukriknute introvertne zasnene). Ver, ze nie si sama. Porozhliadni sa poriadne vokol seba (hladaj ju v skupine tej sedej masy. Lebo ak nie je ojedinela sama ako si ty sama, tak sa snazila aspon "zapadnut" prave sem-do tejto skupiny. Tu ma sancu ze ju k sebe prijali a patri aspon niekde a niekam). A skus sa k nej priblizit, porozumiet si, najst s nou spolocnu rec zaujmy nazory. Ak si ju vytipujes tak ju v ramci prestavky, ci mimo triedy o nieco popros. S poznamkami, radou, ai. Len sa k nej dostat a potom skus nadviazat na spolonu rec zaujmy (ak je niekde na soc.sieti vsimni si aku hudbu pocuva, ake knihy cita, ake filmy pozera, ake citaty prispevky zdiela zadava. To o nej vela vypovie aka je). Mozno najdes prave v nej spriaznenu dusu a mozete byt spolu. V ramci skoly, mimo skoly aj vyletov ai. Vies, ak nemas na to byt samostatna jednotka nezavisla a stastna spokojna sama so sebou, vediet odolavat tlaku ludi okolia vsetkym, tak toto skus takto ako ti radim a pisem. Moze z toho vzniknut priatelstvo aj na cele desatrocia.
A neunikaj, nestran sa zivota a ludi. Cely zivot utekat skryvat sa nemozes. Dozenie dohoni ta toto iste aj tak raz v zivote - ci na VS, v praci, sukromnom zivote. A tu na skole mas ovela vacsiu sancu nieco zacat nez neskor. Musis sa to naucit ci chces alebo nechces. Musis. Lebo cim viac to budes odkladat odsuvat stranit sa toho, tak si vypestujes len zbytocne fobie averzie ai. Takze najdi si niekoho s kym prezijes a uzijes si pekny vylet. Posunie ta to dalej v ramci zivota skusenosti zazitkov soc.vztahov ai

0vecka

Filip TTma vynimocne pravdu.... ak nepojdes dostanes sa este viac na kraj... ale ak nechces ist staci povedat ze nechces nemusis si nic vymyslat ono to neni povinne. Pri najhorsom povedz ze zo zdravotnych dovodov ktore nechces specifikovat. Inak mi to pride ferovejsie povedat dopredu ako si potom vymysliet chorobu....

ANGEL-DEMON

no neviem, ale ked mas 17,.. tak by si už mala mať svoje názory, ked sa ťa učitelka spyta prečo? povedz jej "lebo!" "lebo nechcem"
čo koho do toho.. ja ked som sa zaťaha tak mnou ani párom volov nepohli...

Em16

Jasné, môžme :) môžeš mi napísať na emm16@centrum.sk. Ak budem chytať na výlete wifi, tak ti odpíšem, ak nie tak až v utorok :)

Mam 17r

Dakujem vam za odpovede. Urcite tam nepojdem, nad inou moznostou ani len neuvazujem, lenze triedna bude chciet vediet ze preco nechcem ist a ja budem pred nou ticho stat a nevediet co povedat. A vyhovarat sa ze som chora to by mi na to neskocili a ani rodicia by toto nedovolili.

Em 16 ak chces, mozme uzavriet priatelstvo :) ja som tiez prvacka, len som sla o rok neskor.

Najčítanejšie články