Budem sudena ak nechcem mat deti?

Príspevok v téme: Budem sudena ak nechcem mat deti?
Lia 224

Ahoj.
Chcela by som sa Vas opytat,ze co si myslite o zene,ktora vobec netuzi mat deti. Ja som jedna z tych,ktore ich mat nechcu(viem ze som zrejme sebecka ale tak to proste citim)...A mozno si teraz poviete,ze som tá zena-karieristka,ale vobec to takto neni. Ja sa tu vobec nejdem chvalit alebo nieco take,ale snazim sa pomahat aj druhym a nie hladiet len na seba,ale hned ako sa ma niekto opyta,ze ci chcem deti a ja odpoviem Nie,tak si vsetci o mne myslia,ze vidim len svoje potreby a nie potreby tych druhych.Moje okolie a aj rodina sa ma snazia prinutit aby som si kazde dieta zamilovala,ale ja to takto jednoducho necitim. A co je mozno na tom vsetkom najhorsie,je to,ze moj otec mi dava dostatocne najavo to,ze pokial mat deti nebudem,som do seba uzavreta a nie som pre neho dost dobra....

HowDoesItFeel

Mat taketo problemy by bolo este dobre. Je to TVOJ zivot. Nie tvojho otca ani tvojej mamy, ani susedy, TVOJ. Toto je ina doba uz nezijeme v tej, kde sa kazdy musel vydat a plodit deti atd. Ja ich tiez nechcem a nikdy nebudem. Samozrejme ze mi ludia budu hovorit blbosti ako tebe, ale ja odidem a zacnem zivot inde. A ak mi aj tam niekto bude hovorit tak jeenoducho poviem ze deti nemozem mat a hotovo :D pamataj, tvoj zivot. Len si hladaj partnera ktory tiez deti nechce, lebo potom budu zbytocne hadky atd. Vela stastia. Skoda, ze niektori ludia (hlavne ti starsi) si myslia ze mat deti a vydat sa je nejaka povinnost a kto tuto povinnost nesplna, je nejaky divny...

Filip TT

Jax, ty podla mna nerozumies, o com je tato tema. Zakladatelka sa nepyta ci ma mat alebo nema mat dieta. To si ona v sebe poriesila. Ona sa pyta na to, ake dosledky bude mat jej rozhodnutie na vztahy s ludmi, na to ako ju ludia budu vnimat. Nazov tejto temy nie je: Mam mat dieta? ale Budem sudena?

Otec urcite nebude urazeny. On bude nestastny. Zakladatelka temy si podla mna musi najst nejake ine zivotne povolanie, ktore je rovnako uznaniahodne ako materstvo a predstavit ho otcovi.

Messje

Lia
Nepises kolko mas rokov a ci mas partnera
V kazdom pripade mala by si sa opytat otca,ci ma pocit,ze ta vychoval zle.On dieta vychoval lebo to tak citil a chcel.Ty momentalne to tak necitis.Si preto zla?Nie si Lia.Jednoducho im vysvetli,ze sa za teba nemusia hanbit ...robíš co uznavas za vhodne a co citis ze je dobre pre teba.Necitis mat dieta..raz to mozno príde. A ked nie,je to tvoj zivot.Mozno raz olutujes ked ostanes sama.A povies..."Mali ste pravdu"
Ale ziadat od teba dieta moze len tvoj partner.Nikto iny.Rodicia chcu vnuca...no bohužiaľ...momentalne sa musia zmierit s tym,ze to rozhodnutie vychovavat dieta je LEN na tebe.

simka214

kazdy clovek ma nieco ine predurcene co bude robit a ci bude mat deti.. ak chces pomahat druhym tak pomahaj a deti teda nemaj.. je to kazdeho vec a nikto ta nemoze sudit

Jax

Ale no, aký rozchod. Veď sa o tom ani poriadne nerozprávali, píše "dáva najavo"... Rozhovor je úplne to prvé a ja to pokladám za tak samozrejmé, že už to ani nepíšem.
No aj tak platí, že nikto, ani otec jej nemá čo diktovať. A že šťastná bude iba vtedy, keď bude žiť v harmónii so sebou samou a nepôjde proti vlastným pocitom, želaniam bla bla bla.

PS: Vezmime si hypoteticky, že nebude mať deti a otec to neprekúsne. Máme jedného urazeného otca.
Alebo bude mať nechcené dieťa - z povinnosti, lebo "tak sa to má". Máme utrápenú matku, stigmatizované dieťa z ktorého vyrastie kto vie čo, manžel tiež nebude oplývať šťastím... Celé zle.
Iste, môže to dopadnúť aj úplne inak, no pointa je, že na špagátoch visia bezduché bábky a obesenci, nie šťastní ľudia.

Filip TT

Iste, clovek sa moze zachovat ako sv.Frantisek. Ked Frantiskovi otec kecal do zivota, on sa pred nim vyzliekol do naha, ze nepotrebuje od neho ani saty a odisiel byvat do jaskyne. Rozchod s otcom je ale posledna moznost, ked uz vsetko ostatne zlyhalo, nie prva.

Jax

Otec je len jeden, ale nema patent na rozum. Vyberame si vsetkych okrem vlastnej rodiny.

Analogicky by sa otcovi nemuselo pacit pisatelkino zamestnanie, manzel, deti, sexualna orientacia, cokolvek. Je to jeho slobodny nazor. Ako povedal klasik: rady davat smiete, ale nikomu nevnucujte postupy.

Filip TT

Slovo "okolie" posobi neutralne, akoze na okolie mozme kaslat a nic sa nedeje, lebo okolie mame u pazi. Ked si ale clovek uvedomi ze to "okolie" je konkretne otec, na ktoreho mienke ti zalezi, lebo vsak otca mas len jedneho, chces s nim mat dobry vztah a nesklamat ho, tak je to cele komplikovanejsie.

Jax

Ak sa nechas ovladat mienkou inych, nikdy nebudes stastna. Nejde to, nikdy im nevyhovies. Nechciet deti je uplne v pohode. Len rob co citis a nie co od teba chce okolie.

Jax

Ak sa nechas ovladat mienkou inych, nikdy nebudes stastna. Nejde to, nikdy im nevyhovies. Nechciet deti je uplne v pohode. Len rob co citis a nie co od teba chce okolie.