Budem sudena ak nechcem mat deti?

Príspevok v téme: Budem sudena ak nechcem mat deti?
Lia 224

Ahoj.
Chcela by som sa Vas opytat,ze co si myslite o zene,ktora vobec netuzi mat deti. Ja som jedna z tych,ktore ich mat nechcu(viem ze som zrejme sebecka ale tak to proste citim)...A mozno si teraz poviete,ze som tá zena-karieristka,ale vobec to takto neni. Ja sa tu vobec nejdem chvalit alebo nieco take,ale snazim sa pomahat aj druhym a nie hladiet len na seba,ale hned ako sa ma niekto opyta,ze ci chcem deti a ja odpoviem Nie,tak si vsetci o mne myslia,ze vidim len svoje potreby a nie potreby tych druhych.Moje okolie a aj rodina sa ma snazia prinutit aby som si kazde dieta zamilovala,ale ja to takto jednoducho necitim. A co je mozno na tom vsetkom najhorsie,je to,ze moj otec mi dava dostatocne najavo to,ze pokial mat deti nebudem,som do seba uzavreta a nie som pre neho dost dobra....

Moireal

Ja osobne neviem aky ma k tomu vztah cirkev ale asi negativny a vsetci ludia, ktorych som ja poznala z jedneho krestanskeho spolocenstva uz maju po jednom-dvoch detoch. Pre mna je to odvaha ale ja som u nich zrejme nieco ovela horsie. :D A to ma ani poriadne nepoznaju a nevedia o mojom zivote nic. Clovek nikdy nevie, ake okolnosti stoja za rozhodnutiami inych. Ale myslim si, ze clovek je od prirody lenivy tvor v zdolavani prekazok a ked je ich uz viac, naozaj by mal prejavit lasku k sebe a zivot si zjednodusit tym, ze deti mat nebude. Je predsa tolko sposobob na svete, akymi sa da pomahat druhym a mat ich rad. Lebo vsak o to u deti ide. Pomahat im a mat ich rad.

nekresťanko

súdiť ženu že pôjde do pekla lebo neporodí decko je ako odsúdiť muža že sa nevysemení do žiadnej aby ju oplodnil
pchujh pchuj jaké osprostelé zmýšľanie :DDDDDDDD

nekresťanko

veriaci nech sa starajú o seba a svoje hriechy lebo keď vidím tých kvázi veriacich ako sa správajú za múrmi kostola a v kostole sa zase hrajú na silne veriacich tak mám chuť blejt

Moireal

Ludia radi manipuluju s druhymi tym, ze u nich vyvolavaju pocit viny. Plati to u vsetkeho ale u rodiny je to najviac. Stale sa tvrdi, ze rodina je zakladna stavebna jednotka spolocnosti. No v dnesnom svete, kde sme uz preludneni, to uz zial neplati a ti, co hucia do nas, co deti nechceme, pripadne nemozeme mat, sa raz spamataju. Neziju nas zivot, takze nemozu vediet ake to je tazke vychovat deti v dnesnej dobe. Vychovat deti a byt s jednym clovekom su velke zivotne skusky a to aj bez komplikacii, ake dnesna doba ponuka.
Mne bolo raz povedane: "Co chces chodit na diskoteky potom na stare kolena, ked nebudes mat deti?"
A to som na ne nikdy nechodila a neplanujem s tym zacat.
A sudeni sme hlavne aj u silno veriacich, pre nich to je zaklad a neviem, ci sa to nevnima ako hriech, ked zena odmieta byt matkou.

Martina 36

jedno mi vysvetlite niekto prečo tu stále nejaké baby riešia to že nechcú mať deti a cítia sa zato vinné? Stále to riešia v tých svojjích hlavách nevedia sa uvolniť a tešiť sa zo života. Veď sa upokojte, nestresujte, nevešajte hlavu dole a neplačte toľko. Poznám ženy ktoré tiež deti nemajú lebo sa tak rozhodli, necítia sa nato, nechcú ich a našli zmysel života v iných radostiach sveta. Prečo sa trápiť len preto lebo vám to vaša debilná rozsiahla rodina, kamaráti, susedia a iní kokoti stále pripomínajú že každá žena je tu na svete preto aby sa nechala oplodniť vystriekaním mužských bičíkovcov- spermííí a rodiť deti. Serte na nich ako ja seriem. Mám 36 a deti nemám lebo som robila učiteľku v materskej keď som mala niečo cez 20 a tých decák somsa tak presýtila že už netúžim po nijakom. A tie reči okolia a rodiny, Pochádzam z dediny kde aj žijem ale chystám sa odsťahovať čoskoro do mesta žiť. V dedinách je to tak stále zaužívané že dievča po 20tke musí mať frajera a okolo 25 roku sa vydať lebo sa patrí. No a potom rodiť a rodiť. Tie cetky neuspokojí keď porodíte prvé decko oni vám začnú hneď druhé spomínať kedy bude. A keď máte tu odvahu že sa vymýkate priemeru tak vám to začnú na oči ešte viac vyhadzovať že prečo toto a hento. Ale cetky sú cetky a tie rodili už ako 20 či 18 ročné. Vtedy bol ľahší život, zamestnanie mal každý, prídávky na byt a detí boli lepšie ako dnes. Zmenili sa aj pririoty mladých ľudí a ľudia chcú viac ako len robiť decká. Chcú žiť, užívať, zažívať, hľadať, objavovať, skúmať život aj z iných pohľadov ako len z pohľadu rodiny a manželstva. Pracovať a cestovať s deťmi už nieje jednoduché ako bez detí.
Preto mojou radou je, ak si vieš stáť za svojím a ísť svojou vydupanou cestou tak klapky nasaď na uši a tvár sa že nepočuješ. Tie reči časom stíchnu a ľudia si na to zvyknú že nežijež život podľa ich predstáv.

ôôôôô

Ty si ži tak, ako to ty sama chceš a nestaraj sa, čo si myslia rodičia. Normálny človek ťa za to neodsúdi a nenormálny ťa odsúdi, lebo si ťa neváži a kto si ťa neváži, ten si ťa nezaslúži, od takého len odísť, aby si nemusela počúvať jeho hlúpe reči. Kto ti bráni, aby si odišla do zahraničia a slušne si tam sama na seba zarábala a mala sa dobre? Nikto. Si dospelá a svojprávna, tak si rob, čo chceš a nevšímaj si tých, ktorí ťa chcú uvrhnúť do nešťastia iba preto, lebo ti závidia, že ty si takto šťastná a že sa máš dobre. Zapamätaj si, že čokoľvek urobíš a akokoľvek sa rozhodneš, nikdy nevyhovieš každému. Tak nie je lepšie vyhovieť sama sebe, žiť si podľa svojich túžob a šťastne a mať priblblé reči hlúpych závistlivcov plné ponižovania tvojej osoby a opovrhovania tvojou osobou na háku? Určite áno.

Jax

Filip ten nadpis beriem ako recnicku otazku. Jasne ze bude sudena, vsetci sme, neustale. Cim vacsi blbec tym radsej sudi.

Tipujem ze zakladatelka je mladunka a iba sa hlada, zreje a nakoniec sa aj tie materinske pudy dostavia. Ale to nie je podstatne.
Podstatne je, ze hlada podporu, pretoze vo svojom okoli a rodine ju neciti. Nemat deti je jej najzakladnejsie pravo do ktoreho jej nemoze nik zasahovat. Rovnako, ako keby sa rozhodla mat ich desat.
Ja ju budem plne respektovat nech sa rozhodne akokolvek. A tak by mal cinit kazdy a rodic ani nehovorim.

ruza66

ahoj

ani ja nechcem mat deti, netrap sa tym! kolko mas rokov, ja 34 a dako ma to ozaj nelaka mat deti a este aj priviest ich do tohto sveta sku........ho..., to radsej nie, takze sa tym netrap a ako tu napisal, uz neviem kto presne, tak rozum ti nik dat nemoze a presne, ani tvoji rodicia sa ta nepytali, ci chces ist na svet, ci nie? tak pohoda...a mas pritela a tak, lebo ja mam uz pomaly 5 rok a on je v pohode, stotozneny s mojim nazorom. ahoj

Filip TT

Tak nie su to len ini ludia, clovek si musi aj sam pred sebou zdovodnit na co vlastne zije. Aky ma jeho zivot zmysel. Ti co maju deti to maju jednoduche - ziju pre deti. Ti co sa naplno venuju vede, ci charite si mozu povedat, ze sluzia inym sposobom.