Čau.Mám 16rokov meriam 179cm a mam 99kg.Chcel by som schudnúť no neviem ako, kedže som v tom úplný amatér.Konkrétne by som chcel od Vás poradiť nejaké cviky, stravu to už si sám vyriešim.Bol by som rád keby ste mi tuna poradili ako na to, bol by som Vám veľmi vďačný.Predom ďakujem.
Chudnutie
všetko je o pohybe a o strave :-)
Dutá placka: Nahradí klasický chlieb?
Arabský chlieb alias pita je jednoduchá chlebová placka, ktorá je vo vnútri dutá. Môžete do nej pridať šaláty, humus, rôzne nátierky alebo na jemno nakrájané mäso. Takto poskladaný sendvič sa označuje aj ako kebab. Ako vytvoriť v strede pity správne vrecko? Dôležitá je teplota pece a kysnutie na látke. Najčastejšie sa vyrába z cesta pšeničnej múky, ktoré je kultivované droždím, umožňujúcim kysnutie cesta.
Dáte si dnes kávu? Dve šálky znižujú riziko vzniku rakoviny hrubého čreva
Plný vitamínov
Niektoré druhy chleba obsahujú aj korenie, napríklad rascové semeno a zrná ako sezam alebo mak, ktoré slúžia nielen ako dochucovadlá, ale aj ako dekoračné prvky. Je zdrojom mnohých vitamínov a minerálnych látok. Odrody pšenice sa vyznačujú vysokou koncentráciou selénu, ktorý priaznivo posilňuje imunitný systém. Zrno obsahuje skoro všetky výživné látky potrebné pre život.
A to uhľohydráty, 7 až 12 percent bielkovín, 2 až 7 percent tukov s vysokým podielom životne dôležitých kyselín, vitamíny, predovšetkým B1 a E a minerálne látky, napríklad železo. Prínosom je zo zdravotného hľadiska v chlebe zastúpená žitná múka, ktorá je bohatá na minerálne látky a vlákninu. Chlieb si môžete dať len tak, so štipkou soli či korenia alebo si ho dochutiť okrem klasického masla maslom arašidovým, či dokonca orechovým. Veľmi obľúbené sú aj sladké nátierky napríklad džemy, marmelády alebo med.
Aj keď nejde ho chlieb, ktorý z nás robí chodiace vaky tuku, ak potrebujete upraviť váhu, skúste vynechať na pár týždňov aj tento druh. Ide o veľmi účinný spôsob, ako získať ploché bruško a štíhlejší driek. Čo však vtedy, ak chlieb milujete príliš na to, aby ste sa ho vzdali? Vyberte si jeho diétnejšie alternatívy.
Knäckebroty
Ľahučké, chrumkavé a ľahko skladné, také sú knäckebroty. Plochý, suchý chlieb pôvodom zo Švédska si zamilovali obyvatelia mnohých krajín, a nielen európskych. Má za sebou bohatú históriu a údajne jeho pôvod siaha až k Vikingom, ktorí si ho so sebou brávali na lode ako mimoriadne trvanlivú a výživnú potravinu. Knäckebrot obsahuje celozrnnú múku, vodu a soľ, niektoré chleby aj vyšší podiel vlákniny, ktorá upravuje trávenie. Pečie sa krátko pri teplote 200-250 C.
Ryžové chlebíky
Poznáme ich aj ako „polystyrénové“ a pri diéte sú veľmi obľúbenou náhradou chleba. V suchu vydržia čerstvé pomerne dlho a podobne ako v prípade knäckebrotov ich môžete prichystať na rozličné spôsoby. Osve však majú nevýraznú chuť. Pozor však, to, že sú diétnejšie ako klasický chlieb, ešte neznamená, že ich možno skonzumovať ľubovoľné množstvo! Nenechajte sa tým učičíkať a veľkosť porcií si poctivo sledujte. Iba tak dosiahnete želané výsledky.
Potraviny pre štíhlejšie bruško: TIETO treba poznať
Základným omylom chudnutia je, že človek výrazne obmedzí príjem jedla. Týmto spôsobom ho chce donútiť zhadzovať, no akosi bokom ostáva fakt, že viac ako z tukov zhodíme zo svalov. Výsledok? Užšie krivky, no podiel tuku ostal a ak začneme znova jesť, ešte sa zväčší.
Takto nám veľmi často rastie bruško, pretože naň vo výraznej miere vplýva navyše aj stres, ktorý si nesprávnou diétou spôsobujeme. Ak teda z neho chcete schudnúť, jedzte! No a my vám povieme, čo presne.
Nepriatelia bruška
Začnime krátkym zhrnutím toho, čo by ste si mali odpustiť. Bruško síce rado prijíma tučné, mastné, slané aj sladké, no na kráse mu to nepridáva. Všetky tieto druhy potravín majú vysoký podiel tukov a cukrov, čo v preklade znamená vysokú energiu. Po jej nespotrebovaní sa ukladá a vytvára faldy. V prípade plochého bruška pozor aj na potraviny, ktoré nafukujú. Aj bez toho, aby obsahovali tuky, vedia zväčšiť krivky a poriadne pridávať na centimetroch.
Potraviny pre štíhlosť
Na tanier si radšej naložte niečo, čo má nižší glykemický index a tým pádom menej energie. Napriek tomu však dbajte na kvalitný obsah, pretože nie všetky „light" a „diet" verzie ho majú. Napríklad v takej dvojlitrovke akože diétnej malinovky síce nenájdete toľko rafinovaného cukru ako v tej bežnej, ale za to je bohatšia na umelé sladidlá a látky. A tie rozhodne nie sú pre telo dokonalé.
Posnažte sa teda snúbiť kvalitu a ľahko stráviteľné jedlá. Zelenina a ovocie majú zelenú, pretože tuky sú ich slabou stránkou, s cukrami to nie je také zlé a obsah vody, ten ich doslova zachraňuje. Zasýtia, dodajú tekutiny, osviežia a navyše aj dobre chutia. Ako hlavné jedlo aj ako desiata.
Aby vám však nechýbala energia, brušku sa odporúčajú aj bielkoviny. Sú zdrojom, ktorý telo naštartuje a netreba ich prácne spaľovať. Podieľajú sa totiž na sile a raste svalov, teda nemajú tendenciu sa ukladať. Konzumujte ich však v primeranom množstve, pretože aj dobrého veľa škodí. Nájdete ich v chudom mäse, rybách, vajciach, mliečnych výrobkoch či strukovinách.
Spomínané strukoviny sú samostatnou kapitolou zeleniny, takže im venujme vlastný priestor. V zdravej strave majú významné miesto, pretože sú bohatšie, ako by ste si možno mysleli. Množstvo vlákniny a bielkovín bez vysokých hodnôt tukov a cukrov z nich robia top jedlo. Pripravíte z nich množstvo polievok, jedál i nátierok.
Fungovanie bruška, ktoré sa odráža aj navonok, výrazne ovplyvňuje aj vláknina. Jej príjem znamená lepšie zasýtenie, udržiavanie vyrovnanie hladiny cukru v krvi, rozbehnutý metabolizmus a nízke hladiny prijatých cukrov a tukov. Samozrejme, závisí od toho, v akej podobe si ich dáte. Uprednostňujte ovsené vločky, otruby, celozrnné pečivo či zeleninu.
Ak ste si doteraz mysleli, že pohanka je obilninou, napravíme to. Ide o rastlinu, z ktorej konzumujeme jej semená. Hoci sa najčastejšie spracúva do podoby múky, lepok v nej nenájdete a práve to je na nej skvelé. Hodí sa do stravovania nielen celiatikov, ale aj dietárov a môžete si z nej robiť skvelú prílohu.
Menu a cviky pre sexi ploché bruško
Na záver sme si nechali pitný režim, ktorý je pri zhadzovaní kíl často podceňovaný. Aj v ňom však môžeme prijímať také množstvá cukru, že ich nevieme spáliť a problém je na svete. Siahajte preto po nesladených nápojoch, najlepšie vode a minerálkach. Pomocníkmi môžu byť aj bylinkové čaje, ktoré sa podieľajú na trávení aj zmierňovaní nafúknutia
pozri si na youtube je strasne vela videii s cvikmi, tam sa mozes inspirovat
4 prísady, ktorým sa v chlebe vyhýbať
4 prísady, ktorým sa v chlebe vyhýbať
Prísady, ktoré sa používajú do balených chlebíkov na to majú rôzne dôvody. Sú to rôzne antioxidanty, aby sa predišlo ich skazeniu a predĺžila sa životnosť, chlebu ostala chlebová štruktúra, bol sladký, mal stale dobrú chuť a udržal si aj vlhkosť. Tieto prísady majú vždy strašidelné chemické názvy, no niektoré z nich môžu byť skutočne veľmi škodlivé pre ľudské zdravie.
Vo väčšine balených potravín sa nachádzajú látky, ktoré by sa používať nemali. Nebudeme rozoberať dôvody, je to tak a nič s tým neurobíme. Ktoré látky sú považované za nebezpečné? Také, ktoré majú negatívny vplyv na naše zdravie, vrátane srdcových chorôb, zvyšujú riziko cukrovky a rakoviny. Niektoré prísady sú horšie ako ostatné, a telo sa ich ťažšie zbavuje.
1. ADA
Zlúčenina pod skratkou ADA sa používa na zlepšenie textúry a pevnosti chlebového cesta. Zvyšuje však riziko nádorov, čo sa preukázalo, keď ňou kŕmili samice myší. Je súčasťou aj ďalších pekárenskych výrobkov. Azodikarbónamid je však stále schválený na používanie ako prídavná látka v potravinách. Treba sa jej však vyhýbať.
2. Tuky
Väčšina ľudí vie, že trans-tuky sú nebezpečné na srdce. Preto sledujte aj ich množstvo na etiketách potravín. Tieto nebezpečné tuky vznikajú pri tzv. "parciálnej hydrogenácii," čiže spracovaní nenasýtených tukov použitých v chlebe a iných potravinárskych výrobkov, aby boli odolné voči oxidácii a skazeniu. V prípade, že potravina obsahuje menej ako 0,5 g trans-tukov v jednej porcii, nutrične je povolená.
Problém je ten, že mnoho ľudí konzumuje viac ako jednu porciu, čiže nevedomky do tela dostávajú niekoľko gramov trans-tukov z jedného balenia za deň. Tuky nezlepšujú chuť chleba. Používajú sa predovšetkým na predĺženie trvanlivosti. Zvyšujú však škodlívý LDL cholesterol, čo má prepojenie na srdcové ochorenia, cukrovku a mŕtvicu.
3. Cukor
Má mnoho funkcií v pečive. Dodáva sladkú chuť, zvyšuje aj objem chleba tým, že poskytuje potrave kvasinky, ktoré jej pomáhajú mať jemnejšiu, rovnomernejšie štruktúru a zadržiavať vodu, čo robí chlieb objemnejším. A kde je problém? Spotreba cukru! Jesť príliš veľa cukru môže zvýšiť triglyceridy, čiže zlý cholesterol, čo má za následok ochorenia srdca, aj obezitu. Kalórie môžu viesť aj k narušeniu hormónov a k diabetes.
4. Soľ
Väčšina receptov na pečenie domáceho chleba vyžaduje dodať do cesta malé množstvo soli, ktorá je dôležitá pre chuť a textúru. Ale príliš veľa soli môže spôsobiť zdravotné problémy, najmä ak budete jesť viac krajcov chleba s vysokým obsahom sodíka po celý deň. Nadbytok sodíka zvyšuje riziko vysokého krvného tlaku. Porovnávajte chleby pri nakupovaní a vyberajte značky so zníženým obsahom sodíka.
Oplatia sa krátke pôsty?
Krátkodobé diéty, alebo tzv. krátke pôsty sú jednoduchým spôsobom, akým sa môžete udržiavať dlhodobo vo forme. Napomáhajú totiž očiste organizmu, dodajú energiu a pomôžu pri udržiavaní ideálnej hmotnosti.
Krátky pôst
Krátkodobé pôsty je možné veľmi jednoducho včleniť aj do toho najhektickejšieho životného tempa, pričom výsledky sa dostavia pomerne rýchlo. Krátkodobý pôst, počas ktorého svoj tráviaci trakt nezaťažujete, je jedným za tajomstiev zdravia a dlhovekosti. Telo tak totiž dostáva šancu zbaviť sa jedovatých látok a zregenerovať sa. Uľaví sa tým aj vašej pečeni a žlčníku.
Vydržíte?
Hlavnou zásadou je nezabudnúť na tekutiny. Tie musíte prijímať vo vyššom množstve. Vyskúšajte polovičný pôst. Jeho trik spočíva v tom, že doobeda sa prijímajú len tekutiny, potom nasleduje ľahký obed, napríklad jemné dusené mäso a zelenina. Na olovrant si dáte mliečny výrobok a večera by tiež nemala byť príliš ťažká, aby vám neležala celú noc v žalúdku. Snažte sa doma odolať „zobkaniu“ rôznych maškŕt, ktoré sú v špajzi, alebo ktoré si dávajú ostatní členovia rodiny. Vyplatí sa to.
Dajte si ovocie
Ak sa vám zdá, že nevydržíte celé doobedie nič jesť, vyskúšajte to s ovocím, alebo zeleninou. Nekombinujte ich navzájom, povolená je len kombinácia mrkvy a jabĺk. Výhodou ovocia a zeleniny je to, že sa ľahko a rýchlo strávia a telu dodajú potrebné vitamíny, minerály i vlákninu.
Ovocie na ovocnú diétu si vyberajte buď z pomedzi sladkého ovocia, napríklad hrušky, banány, hrozno a kombinujte ich s neutrálnym ovocím, akým sú marhule, broskyne a jablká, alebo naopak skombinujte neutrálne ovocie s kyslým, teda ananásom, a citrusovými či lesnými plodmi.
Zeleninové šaláty
Možno nie ste ovocný typ a zelenina vám bude chutiť viac. Pripravte si ju v podobe štiav, ktoré zriedite s vodou, alebo si ju pripravte vo forme zeleninových šalátov. Konzumácia celej zeleniny vás neoberá o vlákninu, ktorá v odšťavenej zelenine (i ovocí) chýba. Na dochutenie zeleninových jedál je možné použiť olivový olej, ktorý pomáha ich účinnejšiemu spracovaniu, a bylinky, ktoré aj z obyčajnej zeleniny vyčarujú úplne nový pokrm.
Top recepty na domáce müsli tyčinky
Raňajkové tyčinky sú rýchle jedlo, ktorého nutričná hodnota je doslova bomba. No nie vždy to platí pri tyčinkách z obchodu, ktoré sú plné cukru a prídavných látok. Preto nie je na škodu, urobiť si doma vlastné, ktoré neobsahujú cukor, ale skutočné ovocie a nepražené vločky.
Arašidová tyčinka
Táto tyčinka je už podľa názvu vyrobená zo zložiek, ako je arašidové maslo, banány, ovsené vločky. Poskytuje dokonale vyvážené porcie bielkovín. Banány dodajú telu draslík, čo je dôležité pre zdravý krvný tlak. Arašidové maslo dodáva proteín, ktorý podporuje zdravé svaly a vločky poskytujú vlákninu, pre pocit sýtosti až do obeda. K príprave stačia dva banány s jednou šálkou ovsených vločiek, 2/3 šálky sušeného mlieka, 1/4 šálky arašidového masla, 4 lyžičky medu, prášok do pečiva, škorica a 2 lyžičky vanilky. Hmotu zmixujte a nalejte na vymastený plech a pečte po dobu 20 až 25 minút. Urobíte z toho štyri tyčinky.
Viete, prečo necítite vlastný zápach z úst? Urobte si v nich poriadok!
Marhuľová cereálna tyčinka
Na to, aby ste si zdravo pochutili vám stačí iba med a sušené ovocie. Napríklad marhule, plus vlašské orechy. Na prípravu potrebujete upiecť tri šálky ovsených vločiek s 1/2 šálkou sekaných vlašských orechov, pridajte 2 šálky nasekaných sušených marhúľ, 1/4 šálky hladkej múky a 1/2 lyžičky soli. Samostatné pyré urobíte z tofu s jedným vajcom, 1/2 šálky repkového oleja, polievkovej lyžice vanilkového extraktu a 2 lyžíc čerstvo nastrúhanej citrónovej kôry.
Kvôli tomuto treba jesť špagety!
Bezplepková müsli tyčinka
Nemusíte veľmi špekuľovať. Stačí si vyrobiť aj obyčajnú zdravú domácu müsli tyčinku. Budete potrebovať tieto ingrediencie: ½ šálky (125 ml) medu, ¼ šálky práškového cukru, 125 g masla, 3 hrnčeky bezlepkových ovsených vločiek, 1 hrnček ryže, 1 šálka hrozienok, ½ šálky sušený kokos, ¼ šálky tekvicových jadierok. Predhrejte rúru na 180 ° C. Skombinujte med a maslo a varte v hrnci na miernom ohni za stáleho miešania, po dobu 2-3 minút kým sa maslo nerozpustí. Priveďte do varu kým sirup mierne nezhustne. Mix zalejeme horúcim sirupom. Všetko potom pečte v rúre 15-20 minút dozlatista.
Na schudnutie pomáha aerobná činnosť. Treba pravidelný rytmus, čím sa začínajú spaľovať tuky. Liek na všetko je proste beh. Aspoň 45 minút 3x do týždňa aby si mal tep 120-140. To je najideálnejšie na spaľovanie tukov. Pred behom si daj 15 minút Carnitín: -odkaz odstránený- a potom hor sa do toho. Prehnané tempo nedávaj, pretože ty potrebuješ spaľovať a nie nabrať kondičku. Vydrž mesiac a uvidíš, čo sa začne robiť s tvojim telom. Z osobnej skúsenosti ma to nikdy nebavilo, ale pri behu si oddýchnem, popremýšľam a načerpám energiu. Ešte raz hovorím behať, ale nie rýchlo. Skôr taká rýchlejšia chôdza. Veľa šťastia.
skús si postaviť jedálniček na tipoch ketónovej diety o tej muži vravia je že je super tak možno pomôže ;)