život s hiv

Shayleen

Dovod som nemala pocula som o tom tak som sa rozhodla ist. A z deuhej strany som isa tiez preto ze vzdy som mala slabu imunitu lepsie povedane uz som sa narodila so slabou imunitou ale na SK lekari nic nerobili ked som boma chora tak lieky hlavne ATB a to bolo. U nas na SK asi take vysetrenia vobec neboli neviem. Bola som na viacerych zakrokoch a to ma vieslo ku tomu nezijem na SK a nikdy nevies co ti vpichnu. Co sa tyka pozitivity pretila som svoje ked sa to niekto z mojho okolia dozvedeel a som sa ho chxela dotknt uz odo mna odskocil lebo si myslel ze ho dotykom nakazim a kvoli hiv som stratila vela kamarov a kamaratov ale to ma nepolozilo na zem. Viem tazke s tym ale zivot ide dalwj. Clovek si musi vedieť vybojovať. Si tiez myslim ze v skolach a tak sa malo o tom rozprava napr u mna v Rakusku sa o tom tiez malo rozprava a toto je ta chyba rodicia a ucitelia sa tomu nevenuju. Keby sa tomu venovalo viacej tak by sa to nesirilo tak aspon nie medzi mladymi. A dospely su si ľahostajní beru vsetko na lahku vahu. Nie je to nic strasne sa tomu priznat ze niekto je pozitivny teda ok v robote to nemusi byt ale aspon rofina priatelia blizky ale je to kazdeho rozhodnutie napr z mojho okolia to vie tiwz malo ľudí len ti najhlavnejsi pretoze su ludia kt o hiv velmi malo vedia alebo maju zle info a tu sa to potom začína

Asik

Mala si dovod ist na tie specialne testy nejakeho tusaka?Ako sa to mohlo stat ze prvy test si bola negativna a o rok na to uz vysla pozitivita.Som rada ze je taky clovek ako ty ktory sa neboji a nehanbi o tom hovorit.Mas moj obdiv, klobuk dole.A paci sa mi ze k tomu pristupujes zodpovedne.Myslim ze treba sirit osvetu o tej chorobe hlavne cez realnych ludi ako si ty, aby ludia o tom vedeli a hovorili.Lebo si myslim ze toto ochorenie je na Slovensku tabu a nikto o tom nehovori ani sa neprizna ked nahodou trpi na tento virus.

Shayleen

V tom case som "symptomy" neregistrovala bola som 2 x prechladnuta ale odkial som to mohla vediet ze je to prave to? Boa som u lekara dala mi lieky na teplotu a prechladnutie a to bolo

Shayleen

Nemam s tym problem sa o to rozpravam. Dam radu kde viem pomozem kde viem. U mna to bolo tak ze 2007 som boma anonymne na testoch kt vysli negativne a o rok neskor 2008 som isla znovu a to uz vyslo pozitivne a podla testov mi zistili ze sa to musela pred pol rokom stat. Neviem ci na SK robia test na hiv v pripade predOP vysetreni ale tuaim ano lebo ked mojho otva operovali tak aj jemu to robili. Asi to zalezi od nemocnice neviem. Pri odbere krvi sa to zisti iba vtedy ked si to vyziadas aby bolo zistené

Asik

Shayleen a ako si zistila ze si hiv pozitivna?Mala si nejake priznaky,alebo ti to zistili nahodne na zaklade krvnych testov?A chcem sa opytat ci sa zisti hiv pozitivita pri predoperacnych vysetreniach pri odbere krvi.Dakujem ze nemas problem o tom hovorit, vazim si to.

Shayleen

Kto chce a vie a ma oeknu volu zit a to prijat tak to clovek moze dokazat a dokaze to aj prijat a s nim zit ako v zivote tak aj pracovne nezalezi na tom aku ma pracu. Co sa tyka liekov uz to nieje tak ze clovek musi brat napr 5 lienov rsno 5 na obed a 5 vever ako som pisala ja beriem momentálne 2 druhy v jednej su 2 ci 3 rozne zlozky na začiatku som brala len 3 tbl vecer takze az take tazke to nieje. Lieky je dobre brat vecet aspon teda pre mna pretoze su "silne" dokopy 850 mg. Vedlajsie ucinky nemam okrem toho ze sem tam mam sr*cku ale to je to najmenšie. Niekedy sa citim unavena ale to musim ratat so stitnou pretoze mam znizenu funkciu. Ani u lekarov nemam problem sice moj zubár o tom nevie ale gynda a ostatny to vedia a mi to akceptuju cize nemaju s tym problem. Mala som aj operacie kde som iznamila ze som hiv pozitivna som si myslela ze kvoli tomu ma nebudu chxiet operovat a mylila som sa nemali s tym ziaden problem. A hlavne je podla mna nemyslieť na to aj ked viem na začiatku je to tazke ani ked si dam lieky vecer nemyslim nato " boze som hiv pozitivna " to by ma zabijalo. Ked clovek chxe tak to dokaze majstrovat

Shayleen

Ahoj Asik. Ďakujem snazim sa pozitivne mysliet na začiatku to bolo tazke moj svet sa zrutil ale vdaka mojej silnej osobnosti a velmi dobrej ka osky som to zvladla. Na začiatku som vobec nechcela ani lieky ale moja lekarka ma presvedcila a velni dobre sa o mna staraju. Vela som toho o HIV precitala snazim sa robit pre to vsetkko aby mi bolo dobre robim vsetko co smiem a co nesmiem nerobim ( nefajcim, nepijem , zdravo sa stravujem... ) na jesen a zimu si vzdy kupim doplnky na posilnenie imunity a od začiatku liecby hned po pol roku som uz bola pod hranicou ktoru drzim dodnes a mam ukážkové vysledky. Podla mna okrem kondomu nie je ziadna ochrana okrem toho ze viete s kym idete do postele a ze ta dotycna je negativna. Lieky na hiv ako ochrana nepomozu napr ja som s partnerom spala aj bez kondomu ( jeho rozhodnutie ) a je negatívny ale to len preto ze ja dosrziavam terapiu a som pod hranicami. Napr ja pracujem v zdravotníctve aj ja by som mala davat pozor a dodrziavam prac. Pokyny a vobec v robote nevedia ze som hiv pozitivna.

anjel7777

tému som založila pretože si myslím že sa to týka každého človeka a každý sa s tým v živote môže stretnúť. zaujímalo ma ako sa s tým dá žiť pracovať vyrovnať v každej životnej oblasti :)

Asik

Ahoj Shayllen, dlhsiu dobu sledujem forum a aj temy kde prispievas, a chcem aby si vedela ze mas moj obdiv ako bravurne zvladas ochorenie.Si silna zena.Viem ze si pisala ze si sa nenakazila pohlavnym stykom.Co sa stalo ze si hiv pozitivna ako si sa nakazila popripade ta nakazili?, moze sa clovek nejako chranit okrem kondomu aby neochorel?Dakujem za odpoved.