Syndrom drazdiveho creva-skusenosti

Romca258

U mna sa syndrom.drazdiveho creva prajavoval aj nafuknutym bruchom a plynatostou. Priam by som povedala ze tohto je zbavit sa pomaly aj tazsie ako hnaciek. Navyse je to taky intimny problem o ktorom sa moc nehovori. Mna to trapilo velmi dlho az som sa odhodlala navstivit lekara. Na gastre nic nezistili. Pomohla az psychologicka a probiotika

navidad

Ja trpím na hnačky odkedy mi pred 30 rokmi vybrali žlčník, úplne zbytočne, neboli v ňom kamene, ale mala som pár záchvatov a lekár ma presvedčil, že treba operovať. Niekedy mám hnačky aj z vody, niekedy vôbec nie, ale už som naprosto zúfalá, lebo žijem na živočíšnom uhlí a reasecu - tbl. proti hnačke. Je niekto, kto berie nejaké iné lieky na skľudnenie dráždivého čreva a že mu to aj pomáha? Ďakujem

Adelaide7

Syndrom drazdiveho creva sa teplotou neprejavuje... ale ked ta trapia hnacky dlhodobo moze to byt ono. urcite navstivit lekara treba... mne pomohli pribiotika ib symbio s kvasinkami...

lapida

Mne sa zo syndromu dráždivého čreva vyklubala nakoniec ulcerozna kolitída. Po tom čo som sa u nášho gastráča prepracovala k štyridisatim kilobramom váhy som sa nakoniec objednala k Albertovej do Bratislavy. Tá mi nasadila prírodné lieky a diétu a som chvála bohu už 5 rokov bez príznakov. Treba si dať do poriadku aj psychiku a vyvarovat sa stresov. Zmeniť skrátka životosprávu a tak sa to dá zvládnuť. Neodporúčam dlhodobo chemické lieky lebo tie stav ešte zhoršia vid moj prípad. Hlavne sa obrátiť na odborníka ktorý sa vám bude venovať lebo doktori už dávno na pacientov čas nemajú :D.

Snailovnik

najuspesnejsi pristup k SDC je nizka FODMAP dieta. je to podlozene vyskumom s vybornymi vysledkami postihnutych tymto ochorenim. nebojte sa, netreba kupovat ziadne zazracne produkty. jedna sa o list potravin sposobujucich tieto konkretne tazkosti, obsahuju totiz nejake druhy sacharidov ktore sposobuju ludom nachylnym na SDC tieto trable. staci si pogooglit. dufam ze vam to pomoze. ja som myslel ze sa z toho mojho brucha zblaznim uz naozaj, a potom som narazil na toto...

Siab1

tiez ma uz niekolko rokov trapi syndrom drazdiveho creva, ktory sme ale s lekarkou vobec neveedeli pomenovat. Totiz, podla vysledkov sa jej zdalo, ze je vsetko v poho, lenze nebolo. Mala som hnacky, ktore sa striedali s dlhodobou zapchou.. Do toho kazdy den nafuknuta, bolelo ma brucho... nevedela som, co robit... Tieto priznaky zmiernia probiotika (ja beriem posledne tri mesiace IB-Symbio a som spoko), ale to nie je vsetko. pricinu musis hladat aj vo svojom zivotnom style... najvacsim spustacom je stres... tiez niekedy uz mam pocit, ze to je za mnou, potom pride narocnejsie obdobie vrobote, vsetko sa to kopi... a ja mam do toho vsetkeho neznesitelne problemy s bruchom.. takze cesta k vylieceniu je urcite psychika...

lalias

Mam dlhorocne skusenosti so SDC. SDC mi Diagnostikovali nahodou.Trapiili ma problemy ako bolest v podbrusi,krce ,plynatost.Za kratky cas som navstevovala casto nemocnicu.Hoci som mala vsetky vysledky celkom v poriadku, no bolesti a vsetky ostatne problemy suviasice s touto chorobou,mi neutichali.Az raz som uz cela nastvana z neschopnosti lekarov dostat sa z tychto problemov vygooglila priznaky ktore mam a co moze byt za tym.U gastroenterologicky som sa zmienila ze mam podozrenie ci by sa nemohlo jednat o tento typ ochorenia.A mala som pravdu.Vysvetlila mi to vlastne aj natom ze ked mi sonda sice kontrolovala crevo a vyzeralo uplne zdrave,ze sa bude jednat o chronicky syndrom drazdiveho creva .Momentalne uzivam Duspatalin,Costi (a obcas aj probiotika,stacia obycajne Linex ) a citim sa lepsie.Ale ako pri kazdom crevnom ochoreni je potrebne dodrziavat dietny rezim..Ludom so SDC robi velmi zle mlieko,(nahradila som ho teda susenym sojovym napojom)hlavne smotana,ta dokaze narobit neskutocnu sarapotu!jedavam z mliecnych vyrobkov teda len acidko,a jogurty s minimalnym mnozstvom smotany.Dalej vyrobky ktore obsahuju vela psenicnej muky- biele rozky nahrad celozrnnymi ,ale pozor aj so sladkostami a aj banan-ten teda aspon mne nerobil dobre.Bol to dlhy boj kym som sa zacala citit lepsie,ale teraz som rada ze to ma svoje pomenovanie a nepozeraju sa na mna lekari skepticky.