Syndróm dráždivého čreva - strava?

Príspevok v téme: Syndróm dráždivého čreva - strava?
Zakina

Dobrý deň,
prosím o radu "nešťastníkov",ktorých tak, ako mňa, trápi Syndróm dráždivého čreva. Za posledný mesiac som absolvovala niekoľko vyšetrení na vylúčenie iných príčin, spôsobujúcich moje problémy. Ide o to, že už zhruba 5 mesiacov mám denno denne hnačky, väčšinou vodové. začalo to pred mojou svadbou, tak som tomu neprikladala príliš veľký význam, stresov a nervov bolo neúrekom, tak som si to odôvodňovala tým. Avšak už mám tieto extrémne stresové obdobie za sebou, no problém neustúpil. Tak som vyhľadala gastroenterológa a začala sa moja túra po nemocnici. Najprv gastro s odberom vzorky na histológiu, odber krvi, vzorka stolice...Všetko negatívne, vrátane výsledkov vyšetrenia na celiakiu...potom nasledovalo sono, kde mi zistili zápal na konci tenkého čreva...potom nasledovala MRI enteroklýza, ktorá mala vylúčiť Crohnovu chorobu a tá mi vylúčila aj to a aj akýkoľvek zápal (ktorý však pani doktorka na sone vraj videla, avšak v krvi ani inde sa neukázal)...podľa všetkých výsledkov som zdravá ako ryba, avšak hnačky pokračujú, deň čo deň...s liekom Loperamid sa mi podarilo ich aspoň obmedziť na 1 - 2 denne. Liek mi spočiatku stolicu aj zahustil, ale potom akoby tento účinok zmizol. Ešte ma čaká imunoalergológ, ktorý má zistiť, či nemám nejakú potravinovú intoleranciu, ale na toho ešte čakám. Lekár mi však povedal, že určite musím zmeniť aj stravovacie návyky. A tu nastáva problém...Ja som taký "všežravec", jesť ľúbim a vždy som jedla všetko, čo mi chutilo a koľko mi chutilo. A zrazu neviem čo jesť, čo variť...mám vraj vylúčiť mliečne výrobky a lepok (aj keď celiakiu nemám), lenže tým pádom naozaj neviem, čo by som mala jesť, keď aj cestoviny, pečivo, všetko, z čoho sa skladala moja strava, obsahujú lepok...viem, že existujú aj bezlepkové, avšak to je veľmi drahé a hlavne, nie veľmi chutné...syry milujem a často používam pri varení, aj smotanu a podobne...Ďalej neviem, akú zeleninu, ovocie...Viete mi, prosím, niekto poradiť, ak máte skúsenosti? Čítala som mnoho článkov, ale podľa nich by som nemohla jesť takmer nič :( Budem vďačná za každú radu, prípadne skúsenosť.

mamibs

mozem sa spytat aka je uspesnost? po kolkych sedeniach to vie uplne odzniet? ako to vlastne funguje? lebo studie nedavaju tomu 100%. dodnes sa nevie co ibs sposobuje a ako sa to ma liecit.

mamibs

nacitane toho uz mam viac nez dost. viem to potlacat alebo zmiernovat ako tak, ale neviem sa toho uplne zbavit na 100%

mamibs

podla mna to liecitelne je. clovek to nadobudne az po nejakej dobe, cize tym netrpi od narodenia a fyzicke abnormality to tiez nesposobuju. otazne ale je ako sa da toho zbavit uplne.

klaksima

pokial viem tak toto nie je liecitelne...ani akupunkturou ani nicim inym, proste si musi clovek upravit stravu a musi sa s tym naucit zit

jeanValjean

Určite radšej menej a kvalitne.Mäso je úplne presiaknuté toxinmy okrem fakt bio chovu,tam môže byť problém aj keď predtým nebol.Za 40rokov sa počet dní potrebných na chov kureniec znížil o polovicu!Vitamíny klesli až o 1000°/!Cukor,Tuk je motor metabolicke dráhy tuku voči bielkovine sú diametrálne odlišné v jednoduchosti bunka dokáže tuk premeniť na energiu hneď kdezto bielkovina sa musí rozstiepit použiť na opravu svalov ak došlo k poškodeniu (cvičením,prácou)ak nie premeniť na tuk uložiť na neskôr ale z tuku bielkovina nikdy nebude.

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.