Chronická únava, vyčerpanosť

Príspevok v téme: Chronická únava, vyčerpanosť
purplepink

Neviem ci ma niekto podobny problem ale uz da sa povedat ze cca 2 roky trpim chronickou unavou. Predtym som bola plna energie, stacilo mi par hodin spanku a bola som fit. Nemala som problem s koncentraciou. Teraz som neustale unavena, vecer odpadavam pred telkou, a hned tam aj zaspim. Je to velmi neprijemne pretoze spanok ovlada mna a aj keby som nvm co robila proste zaspim. Chcem si pozriet film ale je mi az zle od unavy. Neda sa to prekonat. Spim vela hodin, rano sa nemozem zobudit, citim sa nevyspata aj po 12 h spanku. Nechce sa mi vstat. Cakaju ma statnice a nedokazem sa prinutit k tomu sadnut. Ked uz sadnem nedokazem si nic citat nieto sa este nieco ucit. Som uz z toho nestastna. Nemam energiu na nic. Len sedim, spim, a odpadavam od unavy. Poradte mi ak niekto mal nieco podobne, ako sa toho zbavil. Dakujem.

Omen

Nina,
tak ako som ti už napísala, všetky príznaky, ktoré si tu popísala súvisia LEN s tvojou diagnózou. Veľmi častým vedľajším účinkom Mirzatenu a Xanaxu je o. i. ÚNAVA, a tá sa môže prejaviť okamžite, po niekoľkých hodinách, týždňoch, rokoch a udrieť v plnej sile. Tá doba, čo užívaš lieky, narušila rovnováhu viacerých orgánov (pečeň, obličky...), ktoré sa ohlasujú tiež únavou. Ak si k tomu pridáš, že si v jednom kolotoči - deti, manžel, domácnosť, práca a ty sa PREŤAŽUJEŠ, nemáš čas na seba, oddych, navyše si žena... Ak náhodou užívaš aj iné lieky, antikoncepciu...
Potrebuješ zmeniť prístup tak, aby si ty ovládala chorobu a nie naopak.

Hhah

:-) :-) A pomohli Ti tie lieky?
Noo, to dobre, mne toľko vyšetrení ani gastroente nedával. :-) no je pravda, že troška s inými vyšetreniami som tam pošla.

Parazity som ja mala inak ok. To iba pár krát pôjdeš na odber krvi a sa to pošle do laboratória. .. no celkom rýchlo sa to dá vyriešiť.

One, že biorezonancia je o ničom. :-) je to na báze alternatívnej medicíny, ale msylím si, že tej zlej. Bo neexistuje prístroj, ktorý by dokázal diagnoxtikovať príčinu migrén, bolesti hlavy, chronickej únavy, tráviacích ťažkostí, nespavosť, vyrážky na tvári, taký prístroj proste nemôže existovať.:-)

Nina1982

Beriem ich v min.davkach od začiatku - Lenuxin 10mg denne, polku15mg Mirzatenu večer , xanax podľa potreby. Neskôr mi Lenuxin zmenili na escitalopram (vraj obsahuje tú istú látku), myslím kvôli tomu, že lenuxin sa prestal vyrábať...

Nina1982

Gastroenterolog mi robil testy na celiakiu, intolerancie, alergie, všetko negat. Ešte skúsim tie parazity poriešiť.
Omen, ja viem, máš pravdu, únava je jedným z príznakov uzkostnej poruchy, ale na ňu sa liečim dlhodobo a tu únavu cítim len posledný rok, preto pátram.Možno je to ozaj pokračovanie uzkostnej poruchy, za posledné roky sa toho zmenilo mnoho, pribudli deti, stresy,som v jednom kolotoči. Ďakujem Vám všetkým za rady a odpovede. Želám Vám veľa zdravia ?

Hhah

Môže to byť pokračovanie tých úzkostí, vieš.

Ľudia pri únavach skúšajú tie alergie a intolerancie pozisťovať, a základné vitamíny a keď boli vyšetrenia ok, tak je to na Vás ako sa k tomu postavíte, je dobré si osvojiť zdravý životný štýl a naučiť sa najmä oddychovať, mať koníčky, naučiť sa odfiltrovať negatívne emócie. Chrāniť si nervy. :-)

Omen

Nina, máš uzkostno - depresívnu poruchu a ty sa čuduješ, že pociťuješ únavu a iné symptómy typické pre túto diagnózu???

marcelina78

treba zistit, ci nemas potravinovu intoleranciu, mozes mat travenie na jednicku, ale casto sa to takto prejavuje, matabolizmus je zlozita chem, rekacia a ak telo zle vstrebava nejaku zlozku , pripadne ju nedokaze vstrebat, moze rozne skodit a zatazovat velmi cele telo ako toxin. Potom este parazity. Idealne je ich zistit pristrojom sensitiv imago, ten je velmi presny, mam s tym skusenosti na svojej dcere a velmi dobre, zial teraz je karantena a moc toho nepozistujes. parazity sa mozu prejavovat rozne po tele , nielen v cereve. zabudni, ze ti lekari zistia pricinu, sama som takto trpela roky aj zvysene teploty na skapanie a pomohla len alternativna medicina, pomoze len skutocne zistenie problemu a detox, pripadne antiparazitika a prisna dieta pri zisteni potravinovej intolerancie.

Nina1982

Začalo to cca pred rokom. Ťažko povedať, čo bolo spúšťačom. Je pravda, že som už niekoľko rokov v jednom kolotoči, starostlivosť o 2 deti, domácnosť, niekedy mám pocit, že mi to prerastá cez hlavu, možno pocit vyhorenia? Citim sa niekedy ako stvana zver, nema mi kto pomoct, okrem manžela. Zvláštne je, že tu únavu niekedy necítim celé týždne ale potom udrie v plnej sile a trvá hodiny, aj celé dni. Je to niečo príšerne. Nie som schopná nič robiť, rozmýšľať, sústrediť sa, často plačem, lebo si neviem pomôcť. Otazeju mi viecka, stipu ma oči a tlačí ma akoby na spanie, neviem to ovládať, mam pocit niekedy, že na ulici od tej únavy doslova odpadnem, aj napriek tomu, že prespím celú noc. Veľmi ťažko sa to opisuje, predtým som nič také nezažila.Ja to iné ako bežná únava. Citim sa slabá, bez energie...traviace ťažkosti nemám vôbec žiadne, jest mi chuti, váhu si držím stále rovnakú, nechudnem. Vysledky krvi, štítna žľaza, kardio, neurológia negat. 10rokov som liečena na úzkostno-depresivnu poruchu, užívam stále tie isté lieky, ale tu únavu som aj napriek úzkostiam nikdy nemala...

ahjajjaj

ahoj Ev, niekoľkotýždňový oddych pri chronickej únave nezaberá. Vtedy sa človek cíti unavený už ráno, a ťahá sa to celý deň, aj v noci, často nemôže spať. Ja mám chronický únavový syndróm, syndróm vyhorenia a depresiu, a môj stav sa zlepšil až užívaním antidepresív.