Ako naucit dieta na nocnik?

leanusa

Linda:ahoj,bola som zaneprazdnena,tak som nemala cas na internet,toto je este tazsie nez oducit od kojenia,nedari sa nam.A vy ako?

majka 555

Ahoj,ja som sa len nedavno riadila radami na portali mamatata, je tam vyborny clanok a u nas to perfektne zafungovalo.Uz bude asi ten clanok v archive. Skus pozriet

doc

my sme to u troch detí zvládli výmenou hnedé za hnedé. ak bol v nočníku aj len kúsilinček hnedého tak sme ich vychválili a za odmenu bol velikánsky kus čokolády asi 1x1cm ale chutná /bez rastliného tuku! tú mi vždy vyplúvali-malé deti majú vynikajúce chuťové poháriky/

jejke

Ahoj Leanusa!
ja mam skusenosti z Anglicka´, teda tam sa deti nechavaju plienkach do dvoch troch rokov, je to pre mna odstrasujuce a preto som zacala malej predstavovat nocnik uz od 7 mesiaca, nechcela ale potom sa jej to zapacilo, 7 mesacne dieta este samo na nocniku nesedi, ale na dve minuty som ju podrzala a s usmevom ju pochvalila sby z toho mala lepsi pocit, plakala, tak na tyzden som s tym prestala potom som skusala znova na minutu...zase plac, tak som nocnik nechala a ona si ho raz sama vsimla tak sme skusili znova a dala som jej aj hracku aby obsedela dlhsie...neurobila donho nic,takto sme pokracovali do 11 mesiaca celkom uspesne, stale rano a vecer pred spanim....par krat sa jej podarilo sa vycikat....ale nic si z toho nerobim... znama davala malemu latkove plienky vraj aby citil ze je mokry....smiesne... dieta si zvyklo, nemalo to efekt
su povahy ktorym to neprekaza, mojej malej ano....je mrzuta ked je pocikana v pamperske a o pokakani ani nevravim, od jedneho roka uz na nocnik nechce sadnut, s placom a s rozpravkou sa ukludni, potom si zatlieska "citaaaaa"
akoze cikala, ale nevykaka sa ...to iba do plienky....

stale si vravim ze ju nebudem nutit
ale ked si spomeniem na tie anglicke pohodlne, matky....nechaj nech sa zacne pytat samo...utesuju sa o tom ze dieta ma cas...ja si to teda nemyslim

rozumne dietatko co sa vie pochvalit ze
robilo BA uz nema co nosit plienku,nie dvojrocne!!!!
potom ked je trochu starsie a stale nechce na nocnik, som mala viac uspechu s detskym sedadlom na WC, to hovorim o Anglicku....
... a uz teraz som malu skusala davat nan.... boji sa...
tkze este je zavcasu,
ale vela znamych hovori o tomto obdobi ze medzi 12 a 18 mesiacom deticky na nocnik velmi nechcu ak ho dovtedy nepoznali, vraj je lepsie pockat do toho 18 mesiaca, zasa ale nemozme to brat ako sablonu, kazde dieta je ine...

Ja sa velmi tesim na leto u starkych, necham ju s holym zadockom behat po zahrade...s nocnikom na blizku samozrejme...snad sa to podari....
drzim palce aj Tebe...

lalia31

Pekný deň,mám 3deti,vnúčatka.Všetky tri sa pýtali na nočník v 18mesiacoch,čo dnes počúvam,je to výnimka.Začať treba skoro,ked vie bábo samo sedieť.Treba veľa trpezlivosti,ak sa to podarí,pochváliť,pohladkať.Záleží,ako dieťa často pije,tiež po prebudení,hned na nočník,potom pravideľne odhadnúť cikanie(2-3hod.)Pri pravideľnej stolici to je úspešné,prvý syn zašpinil za týždeň 2-3 pleny,medzi 10-18mesiacom,to bola radosť!Cez leto nedávať pleny,dieťa zistí ako mu je lepšie,bez nich.Každé je iné,na každé tiež inak pristupovať,toje príklad z mojej skúseností,na iné to nemusí platiť.Držím Vám palce,veľa trpezlivostí,dobré zdrave.