Ako naucit dieta na nocnik?

linda30

S tým tlieskaním je to tak,malý keď sa mu podarilo vycikať, zatlieskali sme si,jasali a zdôrazňovali aké je to výborné, aký je šikovný, potom sa ešte asi raz dal nahovoriť, sadol si,vycikal sa,zatlieskali sme si, ale viditeľne už v tom nebola z jeho strany taká eufória ako prvýkrát a teraz keď ho volám,poď hačáme si na nočníček, budeme tlieskať, keď sa pekne vycikáš, povie, hači né, ťapi né...už od toho nečaká nič nové,tak ho to jednoducho neláka.Tiež beháme po záhrade bez plienky,ale vôbec mu nevadí, keď urobí jedno aj druhé do gatiek,ani nepiští, že je mokrý...kľudne by sa v tom "bahnil" celý deň.Keď ho volám, poď prezlečieme gaťky, uteká preč a kričí né.Ja si myslím, že ho netreba nútiť, ani vynucovať čosi, na čo sa sám necíti, čo ho netrápi, a hlavne nebaví,ale znervózňuje.Teraz v lete je ozaj ideálny čas na to,aby sme to jemne nevtieravo spomínali, skúšali,ale žiadne haló z toho robiť nebudeme, dúfam, že to príde samo...

leanusa

Linda:suhlasim s tebou,my tiez mame nocnik na velmi viditelnom mieste,no ju to nejako odpudzuje,pripadne niekedy ho vezme a nahadze tam hracky.
Livaa:to s chvalenim a potleskom pocujem asi od kazdehoa,ale neviem ci to tak zabera,podla mna to je blbost vychvalovat ju a tlieskat,ked sa jej podari vykakat,moj nazor

livaa

Moja dcerka sa odnaucila od plienok v 2 rokoch cez leto. Je to idelany cas. Chodili sme bez plienok s nahradnymi gatkami a krataskami. Ked sa pocikala jej to vadilo ze je mokra,a stale som sa jej pytala ci jej netreba cikat aby zase nebola mokra,lebo uz nemam ju do coho prezliect. A to iste aj doma,a potom to nejako samo prislo,ze sa pytala alebo rovno sla sama na wc. Leto je urcite idealny cas na odnaucenie. Vacsinou v 2 rokoch sa dieta odnauci,treba mat trpezlivost a skusat a skusat:-)Alebo ste skusali tie hracie nocniky ked sa vycika tak hraje,a ked sa podari hoc aj troska do nocnika sa vycikat tak to treba odmenit poriadnym potleskom a pochvalit aj to na deti velmi zabera,tak drzim palceky

janka

ja mam trojročneho syna. Od dvoch rokov spáva bez plienky, aj sa v noci pýta cikať , ale nevedel kakať.Vždy len do slipiek. Nepomáhali ani sluby. A naraz to pochopil sam a už týzdeň sa pýta kakať.

linda30

My máme nočník na veľmi viditeľnom mieste a vždy keď malý okolo neho prejde,chytí ho a odvlečie a hodí dakam do rohu so slovami TOTO HAČI NÉ!Takže velice ťažko...

poliewoocka

Sice nie som mamicka ale dam Ti jednu radu.Davaj nocnik na take miesto aby ho Tvoje babätko malo stale na ociach...UVIDIS CO TO SPRAVI

dusicka

Ahoj,my sme mali tiez problem,ale spojili sme sa c clubom lilly - poradila mi to jedna mamina na ihrisku a super sme to s nimi zvladli. Maju vselijake triky a pomocky. Skus,poradia ti

leanusa

Linda:no kojenie uz nehrozi:),to mame uspesne za sebou,no ten nocnik este len pred sebou,
majkas:dakujem,mam to cislo,aj som to citala,no je pekne to citat,len skoda,ze v praxi je to tazke

linda30

Leanusa:už som si myslela, že na túto stránku nechodíš...u nás nočník nehrozí...prechodne sa nechal dva,či tri dni prehovoriť a posadil sa tam ,ale odvtedy nechce...neviem,ale mne sa zasa nechce sa sním naťahovať a prehovárať ho...nechám to na prírodu.keď je teplo, šetríme plienky,beháme po dvore naholo,ale doma sa to nedá, všade sú mláčky.Počuj a čo kojenie?Môj stále za mnou chodí a dáva mi ruku pod tričko.Minule som mu dovolila,aby sa priblížil a on si ho po meisaci!!! kľudne zobral do úst a spokojne cucal....no hrozné...už aj som ho hnala,ale počas dňa kedykoľvek príde, dá mi ruky pod tričko a vraví "mám koja, je tam,mama má"...ale do úst sa neodváži ho zobrať...iba vtedy raz ,čo som ponúkla, že čo urobí, tak on by sa bez problémov na to nechal znova naučiť...myslela som, že po takej dlhej dobe už ani nebude vedieť, načo to bolo...ale nočník nebude tak skoro....