Ako naucit dieta na nocnik?

bebusyk

mam skoro 18 mesacneho syna a prave zaciname na nocnik druhy krat. skusala som to aj skor, ale bolo to o nicom. dnes bol druhy den bez plienky, a to na neho zabera. ked sa pocikal (mokro v gatiach mu strasne vadilo), tak som ho vyhresila, a posadila na nocnik. ked som ho tam posadila ja, tak sa este ani raz nestalo, aby tam nepustil aspon kvapku. vie, ze dostane pochvalu, alebo mu zatlieskam, hlavne aby vedel, ze je super ked sa vycikal. a predstavte si, zabralo. ked mu treba, tak si prinesie nocnik a pyta sa. nocnik ma na vyditelnom a lahko dostupnom mieste, stale na ociach a funguje to. vcera som ho prezliekala dva krat a dnes raz.

stesy

Ahoj Leanusa.Moja skúsenosť. Jedna zlatá pani v lekárni mi povedala, že nie je dôvod dávať dieťa na nočník skôr ako bude mať 18 mesiacov. A podľa mňa je to pravda. Môj príbeh. Mám 22 mesačného syna, ktorého som skúšala dávať na nočník, ako mi radila všetci naokolo-od 8 mesiacov. Ale môj synček tam sedel a sedel a stále nič. Potom už aj plakal ale ja som bola stále neoblomná. Až som raz išla do lekárne a posťažovala som sa pani lekárničke. Ona mi na to povedala to, čo som už vyššie spomínala. Odvtedy som malého nenútila sedieť na nočníku a keď mal tých 18 mesiacov, skúsila som to znovu. A predstav si-vysvetlila som mu, čo tam má robiť a on sa bez problémov vycikal. Skúsila som to o dve hodinky a zase sa vycikal, neskôr aj ostatné. A bolo po probléme. Nenútila som ho, ako to robia iné mamičky, a potom tam ich detičky nechcú ani sedieť. Totiž, tá pani lekárnička mi ešte povedala, že dôvod prečo nedávať dieťa na nočník skôr ako v 18 mesiacoch je ten, že dieťa ešte nevie ovládať tie svaly, ktoré sú potrebné na udržanie moču. Po 18 mesiaci to už vie a je aj rozumnejšie. Po tejto skúsenosti môžem povedať, že u nás to vyšlo. Mala som strach, že sa to nikdy nenaučí. Ona mi to poradila z vlastnej skúsenosti. Som jej za tútoradu vďačná. Skús to aj ty, nenúť dieťa nasilu a uvidíš, vyplatí sa to. Držím palce.

mimi.a

moj syn sa tiez ani za svet nechcel posadit na nocnik. A ked tam uz aj sedel, tak nic.. a potom to vsetko "supol" do plienky. Ale potom sme mu kupili tu vlozku na wc, najprv zasadol ocino, potom ja a nakoniec sme tam vysadili jeho a povedali sme mu, ze uz je z neho velky chlap a taky predsa cikaju a kakaju len do wc, nie do nocnika. A predstavte si, zabralo to. Dokonca tam obcas sedel aj ked nechcel cikat ci kakat-chodil si tam pozriet knizky /lebo aj ocino tam cita:)))/

linda1

Leanusa:ja som si myslela, že to iba ja mám také jedovité deco. V poslednej dobe na všetko vraví nie, nechce sám chodiť, všade sa pýta na ruky a vynucuje si to, čo chce on.Keď začnem po dobrom vysvetľovať, je to horšie a vrieska a hádže sa na zem. O chvíľu sa mu prepne kanál a je to anjel. Som z neho poriadne unavená.Plienky stále máme a prso musí kontrolovať, či tam je.Niekedy si ho dá do pusy, ale len na chvíľočku a potom každému rozpráva, že on mal kojko.Chcelo by to jasličky, alebo nejaký detský kútik, kde by chytil režim, lebo doma sa to nedá a kde by bol v kontakte s rovesníkmi.Nevie a nechce sa deliť o hračky, stále ho niekde naháňam.Bez kárky nemôžeme ísť ani na krok a aj odtiaľ mi utečie alebo vykrikuje a organizuje. To bude ťažké.....

leanusa

Linda:Ahoj,no my sme s kojenim uz definitivne skoncili a takisto aj s plienkami.Len este prezit tu detsku vzdorovitost....

lindaa

Leanusa:ahoj! Dlho sme sa \"nepočuli\".My doma plienku nemáme,ale keď ideme von autom alebo ďalej od domu, nedovolím si nedať mu ju.Doma je pod kontrolou, ale keď mu dám slipy, asi si myslí, že cíti plienku a nevypýta sa.Ale je to i moja pohodlnosť,ja ho stále neprenasledujem a on to nejako neprežíva...Minule si oblečený čupol v tráve a vraví mi \"aha idem cikať\" a kým som sa spamätala, tieklo to cez tepláky.On to podľa mňa stále nechápe, že cez oblečenie to nemá robiť.Všetko o tom si ale uvedomuje a keď sa spýtam \"vycikal si sa do plienky?\" povie áno alebo nie a neklame.Nebudem to prežívať.Nie sme takí rýchli ale príde aj to.Stále však chytá svoje kojo a niekedy ho chce na sekundu cucnúť..To tvoju malú už nenapadne?Stále mi pchá ruku pod tričko a musí ho držať..je to hrozné, lebo to robí aj vonku...

linda30

Leanusa: ahoj, ako sa máte? my sme sa vrátili z dovolenky,tak len periem, upratujem a skladám kopy prádla.malý behal pri mori holý,sem tam mu cvrklo na deku, tak sme mu stále opakovali,že ciká sa len na kamienky a pochopil to.Teraz chodí už tretí deň doma bez plienky, nočník samozrejme stále pripomínam, ale on vždy vybehne na dvor a ciká tam.Asi to pomaly začína chápať, ale nočník odmieta.Tak je teraz ako havino,čo škrabká na dvere, keď sa mu chce...ale nevadí.a čo malá? skúšate to, či dávaš stále plienky?dievčatá sú v tomto vraj omnoho šikovnejšie...to ja nemôžem posúdiť, keďže má iba chlapov,,,,ale starší sa pýtal od roka....lenže toho natrénovali behom týždňa v jasličkách.