Veríte na reinkárnáciu?

Príspevok v téme: Veríte na reinkárnáciu?
Tut575

Veríte na reinkernáciu, či minulý život? Len tak sa pýtam, zaujíma ma Váš názor. Nepíšte mi sem prosím Vás ironické komentáre, ako napr. "áno verím, mal som sen, že som dažďovka" (to bol príklad) :D ale tak len sa pýtam, či veríte, či nie aký máte na to názor. Prosím, naozaj len seriózne komentáre.

Kýčera

Čo sa mňa týka, tak ja by som sa už reinkarnovať nechcela, lenže to nezávisí odomňa?, nie som ten, kto o tom rozhoduje a ani si to právo neosobujem. Nie je to o druhej šanci, je to o zdokonaľovaní jednotlivca. Keďže nie som dokonalá, mám kopec nedostatkov, aj keď sa rada učím, je toho ešte veľa, čo musím pochopiť, naučiť sa,... Hovorím si, že môj budúci život bude ľahší, vyberiem si šťastie, múdrosť, zdravie, krásu, bohatstvo,...ale ako sa poznám, tak to by ma nebavilo, zasa to bude ten náročnejší level. Chyby robiť budem aj potom, ale dúfam, že tých najväčších sa vyvarujem a stretnem veľa ĽUDÍ. My ľudia proste musíme niečomu VERIŤ, aby sa nám ľahšie žilo tento život tu na zemi. A tá viera je rôzna - niekto verí sebe, svojej polovičke, rodičom, mágii, mamonu, vede, náboženstvu, strane, človeku, ďalší, že sa uzdraví, zmení, anjelom,... Každý človek niečomu verí, a to je dobré, drží nás to pri živote, bo život tu na zemi nie je v žiadnom prípade pre nikoho z nás prechádzka ružovou záhradou. Ten, kto prestáva veriť si siaha na život, poškodzuje zdravie,...či pácha zlo v presvedčení, že za to neponesie trestné, morálne,...následky, že sa mu to nevráti, ale to je veľký omyl, jeho omyl. Narodí sa opäť a bude si UŽÍVAŤ život z tej druhej strany.

dvojpes

taketo argumenty nemaju moc velku silu

takisto mozno povedat, ze ludia neveria v reinkarnaciu, lebo im to umoznuje kaslat na svoj zivot a na zivot svojich bliznych.

vo vede su ale podstatne pozorovania, nie nazory.

Kontrol0r

Ľuďom sa žije ľahšie, ak sú v domnení že ešte dostanú ďalšiu šancu, tak si veria hocičomu. Nikomu sa nepáči že raz zomrie a bude všetkému koniec, žiadna šanca na nový začiatok na tomto svete :)
Verte si čomu chcete :) ak sa Vám bude ľahšie žiť,

dvojpes

nemozno povedat, ze verim.
skor by som povedal, ze som nakloneny moznosti, ze naozaj reinkarnacia existuje.
na to existuje dost javov ci vselijakych udalosti, ktore je tazke vysvetlit inak.
niektore javy sa proste bez reinkarnacie vysvetluju velmi tazko.

...

Lola to sa predsa ucia uz male deti a vieme to vsetci.
Reinkarnacia je tiez v urcitom zmysle evolucia, ak veris v jedno, veris aj v druhe.

Lola033

Väčšina ľudí si myslí, že my ľudia sme niečo viac ako zvieratá, ale to tak vôbec nie je. Áno, sme oveľa inteligentnejší, ale to len preto, že vďaka evolúcii a všelijakým súhram náhod a katastrof sme sa vyvinuli tak ako sme sa vyvinuli a narástol nám veľký mozog, ktorí niektorí aj vedia používať. V skutočnosti máme so zvieratami veľmi veľa spoločné, vyvinuli sme sa zo spoločných predkov a v našej DNA je zakódovaná celá naša história. Tejto planéte môžeme vládnuť len preto, že pred 65 mil. rokov narazil do Zeme veľký asteroid, ktorý vyhubil dinosaurov a naši prapredkovia mali zrazu voľnú Zem, kde mohli napredovať a rozvíjať sa, čo pri dinosauroch nemohli, keďže pred nimi sa museli len skrývať. Keby vtedy do Zeme nenarazil asteroid, my by sme tu buď neboli, alebo by sme boli nejaký malý cicavec skrývajúci sa pod zemou a vychádzajúci na zem len v noci. Mnohí ľudia majú problém to prijať, lebo veria, že sme pánmi tvorstva a Zeme, ale to vôbec nie sme. Iné druhy vládli tejto Zemi ďaleko dlhšie, ako my vôbec existujeme.

Lola033

Tri bodky ľudia samozrejme neznášali vajcia lebo vtedy ľudia ešte neboli. Niektorí majú problém uveriť, že ľudstvo na tejto planéte vôbec ešte nie je nijak dlho. Vajcia znášali naši pradávni predkovia, z ktorých sme sa nakoniec vyvynuli aj my, primáti a ľudia. Odporúčam pozrieť si dokument, na ktorý som sem teraz pridala link, tam je to pekne vysvetlené. A tiež dokument, ktorý sem pridal Diviak, hlavne jeho druhý diel.

Lola033

Diviak poznáš toto fórum? forum.wildprehistory.org České paleontologické fórum, dajú sa tam nájsť odkazy na zaujímavé dokumenty. Mne sa najviac páčil tento dokument www.youtube.com je o veľkom permskom vymieraní a o tom, čo máme spoločné s načimi predkami