Veríte na reinkárnáciu?

Príspevok v téme: Veríte na reinkárnáciu?
Tut575

Veríte na reinkernáciu, či minulý život? Len tak sa pýtam, zaujíma ma Váš názor. Nepíšte mi sem prosím Vás ironické komentáre, ako napr. "áno verím, mal som sen, že som dažďovka" (to bol príklad) :D ale tak len sa pýtam, či veríte, či nie aký máte na to názor. Prosím, naozaj len seriózne komentáre.

chretienne

Nedá sa veriť aj v Boha aj v reinkarnáciu. To sa navzájom vylučuje. Aj v biblii sa píše, že človek sa po smrti na zem nevracia. Spomína sa tam šeol ako kráľovstvo mŕtvych. Keď Ježiš zomrel, odišiel k mŕtvym do podsvetia, oznámil im, že sú jeho smrťou vykúpení a voviedol ich do neba. Žiadne prevteľovanie, človek dostal od Boha jedno telo a jednu dušu.

Každý na zemi má inú východiskovú pozíciu. Boh je spravodlivý a všetko zohľadňuje. On pozná každého človeka úplne intímne, pozná všetky okolnosti jeho života. Nehodnotí ani tak výkony ako snahu a vytrvalosť. Nie On nás bude súdiť, ukáže nám celý náš život a my sami sa budeme súdiť. A Ježiš hovorí, že súdení budeme z lásky.

Tí, čo neveria v Boha, by sa mali pripraviť na situáciu po smrti, keď zistia, že Boh existuje. Vtedy bude kľúčové ich ROZHODNUTIE: či sa pred NÍM SKLONIA ALEBO NIE. Pokora a ľútosť nad hriechmi vedú do života, pýcha a odpor voči Bohu do zatratenia. Lebo ak nechcem byť s Bohom, nechcem ísť do neba. A peklo je miesto, kde Boha zaručene niet. Ak teda nebudeš chcieť ísť do neba a žiť s Bohom, kde inde by si išiel, ak nie do pekla? Tam sú všetci, čo slobodne a pri plnom vedomí povedali Bohu nie.

Boh však nechce zatratiť ani jedného človeka. Každému pripravil v nebi miesto. Ak človek odmietne nebo, jeho miesto v nebi zostane prázdne. Chceli by ste zostať za bránami neba, ak by sa ňom tešili vaši rodičia, priatelia, známi? Lebo ľudská duša je večná. Ide o veľa: večná radosť a pokoj, alebo večné trápenie. Sami sa rozhodujeme svojím každodenným životom, každý deň stojíme pred rozhodnutím zvoliť si dobro alebo zlo.

Sejla

Kycera, to je sice pekne, uz som o tom pocula. Ja ale netvrdim, ze dusa neexistuje, skor som sa pytala na tvoju definiciu, lebo ta sa lisi v psychologii, filozofiach, nabozenstvach, kulturach a hlavne jej vnimanie u kazdeho cloveka. Viac, nez teorie, ktore mimochodom nic nedokazuju, ma zaujima subjektivne vnimanie spirituality, ktore sa ovsem neda nijak zmerat a osobne skusenosti, ktore sa len tazko daju verbalizovat.

hladajuca123

Zdravim :)
Ja som verim v Boha a verim aj v reinkarnaciu.
Prečo sa to podľa mňa nevylučuje?
Zastávam názor, že tento svet, dokonale stvorený, je pre nás ako škola a každým životom máme šancu zlepšiť sa, ako keď absolvujeme ročník v triede. Preto nemá zmysel hovoriť, že nemusím žiť teraz a vynahradím si to iný život. Nezvládli by sme to rovnako, ako keby sme chceli pokračovať v tretej triede keď sme prespali druhú.
Boh ako dokonale spravodlivý vládca by v mojom ponímaní nedopustil, aby boli súdení ľudia, ktorí mali len jednu jedinú šancu. Ak zomrie malé dieťa, isto ide rovno do neba, nie? Nemuselo pre svoj život zvádzať zápas ako ťažko skúšaný človek, ktorý prešiel vojnami a hladomorom. Verím v rovnaké podmienky. A keďže Zem nie je nesmrteľná, prečo by nemohlo byť "nebo" a "peklo", a sa to tu všetko skončí? Lebo súdiť človeka na celú celučkú večnosť podľa - 0 až 80 rokov mi fakt príde nefér.

Na druhej strane, úplne chápem postoj RKC k reinkarnácií. Povoliť myšlienku reinkarnácie by mohlo byť nebezpečné. Najlepšie je, ak si všetci myslíme, že je len tento život. Potom sa ho snažíme prežiť ako jediný a čo najlepšie, ako vieme. A práve o to ide, nie? :)

Kýčera

Sejla, ja Ti radšej napíšem niečo iné. Dvaja vedci - Američan S. Hameroff a Brit R. Penrose našli dôkazy o tom, že duša existuje a po smrti žije vo vesmíre. Svoje poznatky zhrnuli do tzv. kvantovej teórie vedomia - kvantové častice opustia náš nervový systém, odídu do vesmíru a tam žijú mimo tela. Podľa nich naša duša žije v mikrotobulách, čo sú štruktúry vo vnútri mozgových buniek. Keď človek umiera, tieto častice strácajú kvantový stav, pričom informácie v nich ostávajú uchovávané. Z toho vyplýva, že duša, na rozdiel od tela, ostáva prakticky večná a vracia sa do vesmíru.

dvojpes

toto su velmi zlozite temy, na ktore ale ma vacsina ludi jasny nazor.
co je ale dost zaujimave, kedze málokto z nich sa tejto oblasti nejak venuje.
na druhej strane, su ludia, co sa vyskumom v tomto smere venuju, takze ak sa niekto chce k tomu fundovane vyjadrit, mal by aspon ciastocne poznat vysledky ich prace.

Kýčera

-Sejla, "niečo také ako duša" skutočne EXISTUJE, sú na to aj dôkazy.
-Delete 2, vyčkaj si na príhodný čas, každý máme zlé obdobia, ale slnko zakaždým vyjde, raz príde ten deň a zasvieti aj Tebe.

Sejla

pamat, osobnost, ego, vnimanie casu, to vsetko je vysledok mozgu, ten skratka odumrie po smrti kompletne, takze ak by jestvovalo nieco ako dusa, ktora sa presunie z umreteho tela, do noveho, tak si nevezme so sebou to podstatne, s cim sa vacsina ludi integruje a taktiez by sa to nestalo chronologicky v case tak, ako ho vnimame. Znamenalo by to, ze 'dusa', alebo teda to, co po odnati ega ostane, ak to niekto z pritomnych dokaze vnimat, by sa reinkarnovala do tela, ktore mohlo jestvovat davno v minulosti, alebo bude v dalekej buducnosti. Tu sa ale naskytuje dalsia otazka - mohla by byt ta ista dusa v dvoch fyzickych telach naraz v tom istom case?
Ja si myslim, ze vedomie nie je produktom mozgu, ten skor funguje ako nejaky prijimac, ktory je ale velmi limitovany a nie je naprogramovany, aby pochopil a dokazal spracovat komplexne veci, ktorymi sa tu chces zaoberat. Jestvuju dimenzie, ktore je uplne zbytocne rozoberat rozumom v triezvom stave, pretoze daleko presahuju nasu predstavivost.

Delete 2

Kýčera :)

Ani ja by som nebol v tomto momente za reinkarnáciu, pretože som zatiaľ nedokázal pre ten budúci život vytvoriť také prostredie, aby to nemal ten človiečik ťažké...ale snažím sa.