Upchavanie ciev

Príspevok v téme: Upchavanie ciev
8lili88

Dobrý deň, mám známeho ktorému sa upchavaju cievy, jednu nohu mu už amputovali a hrozí mu že príde aj o druhú. Keďže o druhú nohu nechce prísť prestal chodiť ku doktorom, trpí doma silnými bolesťami, lieky od bolesti mu už nezaberaju.neviete o nejakom liecitelovy ktorý by mu dokázal pomôcť???

RNG

To, ze je fajcenie pre zdravie skodlive, to dnes uznava skoro kazdy doktor. Nikotin v cigaretach zuzuje cievy, co je skodlive. CO znizuje schopnost cervenych krviniek nosit potrebny kyslik, co je skodlive.
Dechty, co sa tvorie pri tleni cigariet su rakovinotvorne a su to hropmadiace zamorenie v plucach. Tj ako vidno je dost dovodov na prehlasenie, ze cigarety skodia.
Na rozsirovanie ciev/vasodilatant tu spomeniem ovocie hlohu/hawthorne, davka niekolko gramov sucheho prasku.

analyn

lombardo1981- viem, ze pohanka obsahuje rutin, problem je, ze pohanku nemusim, myslis, ze je dobry napad brat rutin ako doplnok? Ja totiz skusam vsetko na sebe, ale ked nemam problemy so zilamy tak neviem, ako to zistit. Dakujem.

lombardo1981

V pohode. :) Je to každého rozhodnutie. Len som chcela trochu upozorniť na tú, zdanlivo nevinnú vetu. Aj jej hovorili ako krásne schudli a že sa im nič nestalo. A nakoniec jej diagnostikovali pľúcnu hypertenziu. A ani ich neužívala nejako dlho. Možno preto som na efedrín a efedrín-like látky taká citlivá. :(

analyn

lombardo1981- velmi rada ta citam, nikdy nebudem mat take obrovske vedomosti ako ty, ale vychadzam z praxe, casto som v styku s chorymi ludmi, ale tie cigarety nie su az taky problem ako STRES. Asi preto tu doktori nezakazuju az tak vehementne fajcit, dokonca v ramci rehabilitacie v centre dostanu chori aj alkohol, to preto, aby chori vedeli co to s nimi spravi a doktori mohli v pripade potreby zasiahnut.

analyn

Kýčera- dakujem za pochvalu. Ale aj tak nemas uplnu pravdu, ludia prave z ameriky posielaju rozne lieky do svojich povodnych krajin- tak, ako my verime ich tradicnym medicinam( bylinkam), tak oni veria zas zapadnym liekom. Vela z nich sa snazi dostat svojich ludi sem prave kvoli lieceniu tazkych chorob vsetkych typov. Uprimne ma to tiez zarazilo a prekvapilo ked som si to uvedomila a odvtedy casto diskutujem s ludmi z roznych krajin aj o chorobach..... Nic nie je len cierne a biele, kdekolvek sa nachadzas vo svete...

lombardo1981

Keď si prečítam alebo vypočujem argument typu "ale mne to neškodí alebo neuškodilo", hneď si spomeniem na jednu mladú babenku, ktorá doplatila na užívanie efedrínových tabletiek. Snažila sa zhodiť do bikín... alebo v preklade, žiadne kilá zhadzovať nepotrebovala.

Kýčera

-Anonym 7597, nemáš zač. Ak tú informáciu objavím, tak ju tu pridám. Bolo to však pred 3 - 4 rokmi, už si to dobre nepamätám, ale bol to stroj, nie prístroj.
-Analyn, to že si babička, tak to ma prekvapilo, vyžaruje z Teba mladosť.
-Dievčence, musím vám povedať, že Lombardo má, bohužiaľ, pravdu. Škodí aj 1 cigareta, aj pasívne fajčenie. A na to, či človek ochorie vplýva viac faktorov, väčšie riziko nesú však fajčiari. Všetci máme v tele rakovinotvorné bunky, ale nie každý na ňu aj ochorie. Môžete mať dedičné predispozície, ale nemusíte nutne aj na danú chorobu ochorieť. Na to, aby choroba prepukla, potrebuje nejaký impulz, spúšťač, čím viac ich bude, tým väčšie riziko, že sa tak aj stane. Telo svojimi signálmi upozorňuje človeka na jeho nesprávne konanie a ak to podcení, či ignoruje, zráta mu to aj s úrokmi. Každý sme však jedinečný, nemáme rovnaké životné podmienky, náchylnosť k chorobám,... a preto nie každý fajčiar musí nutne aj ochorieť. Fajčenie sa však podstatnou mierou podieľa na rakovine, pľúcnych a srdcovocievnych ochoreniach, stojí za infarktmi, mozgovými porážkami,...Urýchľuje a podporuje tvorbu zrazenín a kôrnatenie ciev /tukové nánosy sa usadzujú na vnútorných stenách, zúžujú ich a ony strácajú pružnosť/, poškodzuje kardiovaskulárny systém, znižuje obsah kyslíka v tele,...Ľudia v Číne, Kaukaze, Ázii aj keď fajčia, nežijú v takých podmienkach ako ľudia v Európe. Takže sa nedá porovnávať neporovnateľné - iný vzduch, iné stravovacie návyky, iný životný štýl,...A nakoniec každé etnikum má svoje choroby, na kt. iné etnikum neochorie. Ak sa však takýto človek presťahuje do Ameriky,...asimiluje a začne tam žiť typickým životom, potom ochorie aj na choroby, kt. sa v danom etniku nevyskytujú.

analyn

inak nemocnica robi tieto seminare priblizne kazdy mesiac.....tie pocty neviem, kamarat bol po infarkte na tomto jednom.