Ketodiéta - skúsenosti

Príspevok v téme: Ketodiéta - skúsenosti
Karolinka1

Ahojte. Som tu nová. Celkom dosť viem o ketónovej diéte, ale je veľmi ťažké ju dodržiavať keď je človek zamestnaný a má rodinu. Nemám čas na seba a starať sa o seba, ale kilá po pôrode ostali a nechcú ísť dole :( Ketónovú dietu som držala len týždeň a bolo to už aj trocha vidieť a nejaké to kilečko išlo dole. Verím jej, lebo veľa známych schudlo a aj ja by som schudla, ale fakt na to nemam času. Hľadala som na nete niečo jednoduchšie a dopátrala som sa ku stránkam .www.ketofit.sk . Prosím prosím má s tým niekto skúsenosti?

Zuzka Ba

ja som schudla aj pri dieťati len keto diétou tukovou nie práškami s reklamy. Jem normálne jedla vajíčka domáce na gii slanina s jemne krájaného a upečeného bravčového bôčika lebo klasická v obchode ma dusitany ečka, niekedy aj cukor. Takže tuky smotana, maslo dávam do omáčok k mastnému mäsu rodina neľúbi jesť kuracie prsia a iný suchý polystyrén, jedávame krkovičku, vnútornosti, hovädzie. mastné ryby ako makrely, robím k tomu majonézu poctivú nie zo škrobom, zaziky so smotany resp creme fraishe 30% tuku, pridávam zeleninu šalát, uhorky aj rajčiny keď mame domáce. Varím doma radšej lebo viem ustrážiť kvalitu potravin keď som von a mam hlad pomôžem si syrom napr 60% tukovým kozím ktorý je neskutočný dá sa použiť aj parenica. Schudla som 13 kg ešte tak 13 a som spokojná. teším sa dobrej energií zo začiatku to bude ťažké lebo ak ste jedli pečivo a veľa sacharidov telo bude závisle a prejdete si absťakom ako po drogách stojí to však za to som pol roka od začiatku a cítim sa tak že nedržím diétu ale žijem svoj život vydržím plná energie a stačí mi jesť 2 krát za deň. Pred tým som bola napuchnutá mala som opuchy nôh, celulitídu nič s toho teraz neriešim periódu ani nevnímam absolútne bez kŕčov a bolesti, mám pevne telo veľa ľudí mi neverí ,že mám 74 kg a môžem tak dobre vyzerať na 168 cm výšky. Dôležite je čo tvorí tu váhu či tuk alebo svaly. Tento režim môže priniesť zdravie treba však o tom mať dosť info a dnes sa všetko zneužíva a prekrúca preto odporúčam blog Vlada Zlatoša je tam dosť dobrých informácií.

tereza158

Ahojte...reagujem tiez na ketodietu. Chodila som do fitka a makala 3x do týždňa pod dohľadom trenera. Chleba zemiaky a podobné sacharidy nejem uz dávno napriek tomu som pribrala 4kg za mesiac a podotýkam ze nie svalov! Moj tréner ma sam poslal za odbornikom na zdravie a redukciu hmotnosti lebo sam povedal ze problémom bude visceralny tuk ktory robi sarapatu. Isla som na vyšetrenie a naozaj sme zistili ze mam toho visceralneho tuku az az vsade po organoch a metabolizmus totalne na dne. Toto vsetko vrátane priberania mal na starosti tento tuk. Momentálne fičím na ketodiete treti týždeň - za prvy týždeň som schudla 3, 5kg a dalej som sa uz nevazila (nemalo by sa) pockam na prekvapenie ked pojdem na kontrolu. Musim povedat ze mne sa tato dieta velmi paci som vesela auforicka bez stresu depresii a pod.co bolo pred tym u mna nemožné. Je cenovo narocnejsia ale robim to pre seba takze je mi jedno kolko zaplatim. Ked zratam vsetky tie tabletky stroje a zazracne veci co som kupovala predtym tak konečne robim dobru investiciu....nikdy nie som hladna a ak tak sa napracem zeleninou, praskove jedla su super nezaberu vela casu...necvicim teraz vobec az po kontrole mi odbornik povie co a ako dalej. Tesim sa velmi. A musim podotknut ze nie som bohata a na keto diétu som musela siahnut po rezervach ale nelutujem. Raz sa to skonci a prejdem na normálnu stravu co sa mne osobne paci ze nie ste odkazany na sáčky cely zivot ale vas pripravia a naucia ako fungovať dalej bez nich. Dufam ze som pomohla zenam ako som bola aj ja ktore bludili a experimentovali so svojim telom a zdravim...

Marcelaaaa

Podľa mňa je najlepšia speediet. V princípe sú všetky značky na jedno kopyto, ale je to celé o sortimente a samozrejme aj o cene. Je rozdiel vyberať si zo 40 sáckov/krabíc niekde v centre za 2,4€ alebo si vyskladať po sáčkoch v e-shope zo 120 jedál v cene 1,80€ i menej. Ešte poznámka k normálnemu stravovaniu a dosiahnutiu ketózy bežnou stravou. Ono sa dosť ťažko počíta dávka prijatých sacharidov a tukov, zároveň zbytočne nezvyšovať extrémne proteíny. Ľadvinám to isto nepomôže. A krátkodobo, volím radšej sáčky. Rýchle, účinné a pokiaľ človek uvažuje a vezme si z toho celého podstatu, tak aj trvalé.

peter lipa

Podla mna skvely pripravok alebo suprava. Mam s nim osobne skusenosti a behom 2 mesiacoch som sa nestihal divit. Najlepsie natom ze sa nemusis vobec obmedzovat. :)

Dobra recenzia napr. tu:
-odkaz odstránený-

RaMes

Ketoza nie je určite ore každého. Ja som to skúšal tiež, dokonca som šiel na tom 5 týždňov poctivo, no vôbec som sa necítil dobre. Ono ke vo ne problém ten, že vždy som mal rád výbušné športy a posilňovanie a pri nich sa pália prevažne sacharidy. Mával som mdloby skoro každý deň, nechutenstvo, podráždenie atď. Schudnúť som schudol 6 kíl, ale bola to vlastne len voda a svaly, keďže sa moje telo bránilo pri nedostatku glykogénu odbúravaním aminokyselín zo svalov. Nevravím, že to nefunguje, známy z toho fakt schudol, ale orvý mesiac pri prechode nešportoval.Ja som to proste nevydržal, nič nerobiť :) Čiže ak ti možem poradiť, prvý mesiac striktne a bez športu. Potom pomaly pridávať ľahký beh a ak bude fajn, tak aj iné, ak máš samozrejme záujem, ak športovať často nebudeš, myslím, že by ketóza na teba fungovať kľudne mohla. Prvý mesiac to musíš dodržiavať striktne. Hlavne musíš veľa tukov jesť, aby telo malo energiu. Tuky ale zdravé, ako kravské maslo, ghee, bravčová masť, olivový olej, ale nie na vyprážanie, len do zeleninových šalátov, pri vyprážaní sa znehodnotí. Časom sama zhodnotíš, či ti to vyhovuje, alebo nie. Niečo schudneš určite, otázka je, koľko toho bude tuku, koľko vody a koľko svalov :)

jane124

Ahojte, nedavno som sa tu docitala -odkaz odstránený- o vysokoproteinovej keto diete, kedy sa je len 5% sacharidov. mate niekto skusenosti? mali ste vedlajsie ucinky?

pišta00

Ketodieta je parádna vec ale len do istej miery a treba s ňou vedieť zaobchádzať a nedržať nezmyselné sacharidové minimá typu 50g sacharidov denne, neviem síce čo to tu chcete predávať ale mám taký nepríjemný pocit, že to je zase nejaký marketing niekoho kto sa snaží priživiť sa na myšlienke ketodiety, ketodieta nie je o žiadnych polotovarových jedlách, niekto si tu pomýlil pojmy s dojmami. Základná myšlienka ketodiety je priviesť vaše telo do stavu ketózy kedy čerpá všetku energiu z tukov.

zoobaby

Ja som nedávno tiež chudla pomocou ketodiéty a podarilo sa mi dať dole 8 kíl. Zostali mi ešte nejaké jedlá, tak vám ich môžem predať za dobrú cenu: 1,50 € za každé jedlo.
Zoznam jedál:
Marocká polievka
Pórkový krém
Pyré s mrkvovo hovädzou príchuťou
Zemiaková placka 2x
Syrová omeleta
Hríbová polievka
Slaninová omeleta
Bylinková omeleta
Zeleninový krém
Zeleninová polievka
Rybacia polievka
Pórovo zemiaková polievka
Rajčinová polievka
Jahodovo-malinový koláč
Jablkové palacinky
Kuracia polieka
Čokoládovo-malinový kokteil
Nutella od Dukana

Ak máte záujem, píšte na zuzana.bilcikova@azet.sk

zanetka

ja mam za sebou aktualne 1O-ty den. prve dni to bola hroza, bola som stale hladna, teraz uz som si zvykla a je to fajn :) a zatial 3 kg dole a plochejsie brucho uz vidim ;)