Kde si nájsť priateľa

Príspevok v téme: Kde si nájsť priateľa
lenka191

Ahojte. Mám 24 rokov a ešte som nemala žiaden vzťah. Viem, bude to tým, že nie som veľmi komunikatívna a do spoločnosti tiež moc nechodím. Ale veľmi by ma zaujímalo kde si môže taká žena nájsť priateľa. Našli ste si niektorá priateľov na pokeci? Ja keď sa tam raz za mesiac prihlásim, tak tam chcú chlapi ženu jedine na sex, na nič iné. Ako stretla som sa s pár chalanmi, ale po prvom stretku to skončilo a už sa neozvali a to aj napriek tomu, že sľúbili že sa ešte stretneme. Mohlo by to byť kvôli tomu, že som tichá, aj keď som sa snažila čo najviac komunikovať. Alebo som sa im výzorovo nepáčila. Je pravda že nie som veľmi pekná. Ešte dodám aj to, že už mi aj moja rodina lezie s tým na nervy, že mi pripomínajú každý druhý deň, aby som si konečne niekoho našla. Inak stále sa snažím byť pozitívne naladená, len dnes som dostala takú menšiu depku, keď sa ma babka opýtala, prečo furt niekoho nemám, či mi nevadí, keď idem po ulici a vidím zaľúbenú dvojicu ako sa držia za ruky... A toto počúvam od nej furt keď ku nej prídem. Neviem, už rozmýšľam aj nad tým, že sa stanem mníškou, nechám sa zavrieť do kláštora a aspoň budem mať od tých rečí pokoj. Aby bolo jasné, priateľa si nechcem nájsť kvôli ním, ale kvôli sebe.
Nejaké rady? Ďakujem.

miky265

Pilcuk no neviem či je to také jednoduché :D ja napr na FB skoro nechodím a ani neviem či by som chcel dievča čo sa zaujmá viac o FB a profilovku ako o realny život

Takže otázka je o akých chalanou tam nemajú tu núdzu :D

Pilcuk

Ženy/dievčatá to majú jednoduché. Stačí mať FB profil s profilovou fotografiou a aj s podpriemerným vzhľadom nemajú o záujemcov núdzu.

Ak muž nesplňa isté najčastejšie požiadavky žien, je odpísaný a stratený.

miky265

Tiež mám 24, pár vzťahou som už mal no nič moc. Buď som to pokašlal ja, ona alebo to proste nefungovalo. A kde si niekoho nájsť ? to nikdy nevieš, niekto to najde v práci niekto v obchode v meste v prípade niekde u hobby ako bicykele, turistika.

Ono to príde odkiaľ by to človek nikdy nečakal a často ten človek v tedy ani neuvažuje o tom že by ste spolu mohly niečo niekedy mať.

A ak mám niečo poradiť tak nehladaj si priatela na vztah ale skôr kamaráta na trávenie spoločného času, ono pokiaľ to nieje láska na prvý pohlad tak to ide často cez to kamarátstvo.

Myslím že aj v tejto tému už nájdeš dosť ludí ktorý by si s tebou popísali v prípade nieskôr aj niekde zašli.

mm33

Ja mam tiez 24 rokov a este nikdy som s nikym nechodila. Mňžeš byť šťastná aj bez priatela, niektore su zadane a niesu šťastné. Je to na tebe. A ak naozaj niekho chceš tak skús teda ten pokec.

Buffyna

@michal555: Ja chcem napríklad inteligentného, ale nie podnikateľa, nie umelca. Chcem inteligentného muža, nie muža čo vytiahne 4 kreditky, že ktorou skôr zaplatí a hrá sa na veľkého machra. Skôr sa mi páčia introverti, lebo je to väčšmi príťažlivé pre mňa ako extrovertku. Do kaviarní chodím rada a často a ver, že tam sa žene neprihovorí žiadny muž. Zvyčajne tam chodia ľudia v dvojiciach, trojiciach, ako som odpozorovala. Bola som tak už raz či viackrát sama ale fakt nič. Ľudia sa boja zoznamovať naživo. Mne osobne sa viac práveže páči tá istota, ktorú ti ponúkne viac ten internet, než reálne vonku. Ide o to, že zbytočný adrenalín, a stres, že či by to vyšlo mi vadí, skôr mi to škodí na zdravie, niekoho to posúva ďalej, mňa to brzdí. Skôr hľadám v živote istotu a pevné základy než neistotu a premenlivú situáciu.

michal555

@niestesame nikto ta neukamenuje, tiez zdielam ten nazor :) a to som chlap. Sex mam rad ale myslim si ze vo vztahu nan musi prist spravny cas aby vsetko fungovalo tak ako ma. Jeden cas som sa viac zaoberal otazkou vztahov a su asi 4 fazy vyvoja vztahu. Na to aby vztah fungoval dlhe roky aj po tom co sa postupne vytrati fyzicka pritazlivost medzi partnermi tak sex musi prist az v zaverecnej faze vyvoja vztahu. Inymi slovami, treba najskor lubit dusu a nie telo. Charakter a telo sa moze pocas zivota zmeni, ale dusa ostava rovnaka po cely zivot. Vela vztahov to ma otocene a potom sa cuduju ked im vztahy zacnu krachovat. A aby to nevyznelo privelmi nabozensky tak na druhej strane si nemyslim ze by sa mal umelo oddalovat az do svadby. Proste taka zdrava zlata stredna cesta :)

@Buffyna Je pravda ze ludia na dedinach alebo s nizsim vzdelanim akosi menej riesia tieto veci a skor si zalozia rodinu. Clovek ktory vystuduje VS tak ma vacsinou vyssie ambicie v zivote ako si zalozit hned rodinu a venovat aktivny vek prave rodine. Ale bola by hlupost zovseobecnovat to. Su vynimky, poznam aj ja ludi co sa zobrali uz pocas vysky a baba dokoncila posledny rocnik tak ze po statniciach isla odrodit :)

S cim skor suhlasim je to ze vela ludi ma problem si najst vhodneho partnera. Neviem cim to je, sam som na vyber partnerky narocny, no na druhej strane si uvedomujem ze nikto nie je dokonaly a tak zvazujem vzdy nakolko su tie nedostatky pre mna akceptovatelne. Myslim si ze pri tom vybere je to o kompromisoch. I ked, stalo sa mi ze som sa tak zahladel ze vsetko ostatne mi bolo jedno :D az kym neprislo vytriezvenie (zo zahladenia samozrejme) :D

Najst toho spravneho partnera je taky mix stastia, pripravenosti tvojej mysle na vztah, spravne nacasovanie toho kde a s kym sa stretnes. Ja si myslim ze zoznamovanie na internete je vobec to najhorsie co mohlo prist. Na jednej strane je to hrozne komfortne, ze clovek si len sadne za pocitac, nahodi fotky, blaboly a caka kto sa ozve. A na druhej strane vobec clovek nezazije ten adrenalin, tu neistotu. Ked pride stretko tak je to viac menej vzdy take ze kazdy si toho druheho preklepne a ked je vsetko OK tak je to viac menej taka istota lebo obaja vedia ze chcu vztah a ide to same. Ale skuste sa zoznamovat v realy, kde neviete dopredu s kym mate docinenia, ako zareaguje, ci ma vobec chut na vztah. Mne toto velmi chyba na tom internetovom zoznamovani :) A potom co sa prilezitosti tyka - niekto vravi ze baby to maju tazsie lebo musia cakat kym ich niekto oslovi, niekto zas vravi ze chlapi lebo od neho sa ocakava ta prvotna iniciativa. Ale myslim si ze je to tak pol na pol a ze kazda strana si to moze nejako ulahcit :)

A ako to spomina Delete 2, tak staci chodit na miesta kde sa potencionalni partneri mozu zdrzovat. A nie su to bary ani diskoteky. Navstevujte take miesta akeho cloveka chcete stretnut. Chcete sportovca? chodte do fitka, na plavaren, na korcule - mimochodom nie je nic lepsie ako korculujuci zensky zadok :P Chcete aby bol mudry? Chodte na jazykove kurzy, alebo si sadnite do kaviarne kde chodia podnikatelia, umelci. Tych moznosti je vela, neda sa poradit kazdemu. Ale ak sa kazdy zamysli nad tym co ma rad a vyberie si zopar zaujmov ktore by s nim mohol zdielat partner, tak sa daju najst miesta kde by ste mohli stretnut toho potencionalneho partnera. Vyhovarat sa na to ze niekto nema cas je velmi povrchne, lebo staci si odpustit televiziu a vela dalsich nezmyselnych cinnosti a mate hodinu denne navyse :)

niestesame

@anonymka23 to mas pravdu su aj dnes podobni ludia len si myslim ze je ich ovela menej ako v minulosti nakolko media a spolocnostpretlaca a snazi sa ludom nanutit nazory

anonymka23

niestesame, a čo ak sa ľudia nezmenili? Čo ak existujú aj dnes takí, ako v minulosti? Myslím takých, ktorí majú rovnaký názor ako Ty. Možno sa nám to len dnes zdá, že dnešná doba je iná, pretože veľa sa hovorí o takýchto témach na verejnosti, v médiách. Myslím si, že určite viac, než ako to bolo v minulosti. Možno preto sa niektorým zdá, že je iná doba, že sú iní ľudia, že sú tí ľudia horší.. Ale ver, že aj v dnešnej dobe existujú ľudia, ktorí vyznávajú rovnaké hodnoty ako Ty a ja ... :)

Buffyna, súhlasím s Tebou, žena by mala mať dieťa vtedy, keď sa na to cíti a nie preto, že to od nej niekto očakáva. Taký nátlak okolia dokáže žene znepríjemňovať život. Partneri by sa mali sami rozhodnúť, či a kedy dieťa chcú.. Ja sa tiež na deti ešte necítim. Možno je to tým, že som sama. Neviem teraz povedať. Mám ich rada, rada sa hrám s malým dieťaťom, rada mu rozprávam, ale nemám nikoho, s kým by som ho mohla mať. A keď by som aj stretla muža, s ktorým si budem rozumieť, chcem s ním prežiť spoločné chvíle plné lásky a porozumenia, spoločne strávených chvíľ, prípadne cestovať, chodiť na výlety a až po čase mať dieťa. Samozrejme, po rozhovore s ním na túto tému, nie ho nútiť do toho, aby sme mali dieťa, ak by ešte sám nechcel..

niestesame

@anonymka23 to mas veru pravdu je to smutne ako za tie roky sa ludia zmenili a ich hodnoty, ved predsa najkrajsie je ked sa dvaja spoznavaju vzajomne a je medzi nimi take to tajomno, ale ked spolu skocia do postele tak si myslim ze jeden druhemu dali co mohli a uz to nie je to prave, sex by mal byt niecim co vztah posunie vysie po spoznavani sa- a teraz ma ukamenuju chlapi :D

Buffyna

@Clarky: Rýchlo zaväzujú? Kto a kde? :O Že o tom neviem, čo počúvam čoraz častejšie, tak čoraz viac ľudí je nezadaných a nevedia si nikoho nájsť. Príliš vysoké nároky by som povedala sú u mnohých veľkou prekážkou tomu aby niekoho mali. Myslia si, že partner musí byť úplne dokonalý, lebo čoraz viac nám svet najmä technológiami ukazuje, že dokonalosť je v móde. Čo mám bývalé spolužiačky, niektoré sa zasnúbili, či sa idú vydávať ale až po skončení školy a to sú také, ktoré majú dlhodobé vzťahy, niekoľko rokov. Ostatní sú single alebo vo vzťahoch. Možno dve kamošky otehotneli počas VŠ, no čo už občas sa stane, ale ani tie sa nevydali, jedna je zasnúbená, ale neponáhaľjú sa s tým. Druhá kamoška nie je ani zasnúbená, lebo sa dohodli, že uvidí sa ako to medzi nimi bude ďalej. Ľudia sa v súčasnosti rozhodne nechcú zaväzovať. A to je ten problém.