Myom na maternici

Ivicaa

príčinou vzniku myómov môže byť aj psychická nepohoda, nervozita, potreba kritizovať a kontrolovať iných, nespokojnosť s vlastným životom, nenávisť voči ľudom. Človek sa nevie uvolniť, je v napatí a nervozny, má strach stále z niečoho, z ľudí a života. Ak je telo v takejto nepohode, telo sa nevie zbavovať toxínov a energetické polia sú nevyrovnané. Telo a duša sú navzájom v prepojení, ak to prepojenie nieje v harmonií tak sa naburáva celý systém zdravia.

joleen

No ja neviem ono si si to mohla s ob spôsobiť alebo s športom tak som to mala na mysli nie s vibrátorom božeeee možno máš veľmi citlivú sliznicu

kikaaa

poviem pravdu neviem kde ten myom je uloženy,lekar mi povedal že najprv budeme riesit ten krcok.... A čo ta ranka na krcku,s coho je??? co to znamena???

joleen

Myóm, na rozdiel od cysty, taký nebezpečný nie je. Vzniká z bunky hladkých svalov maternice. Treba ho však sledovať, prípadne liečiť. Ťažšie formy totiž dokážu nepríjemne ovplyvniť váš život aj psychickú pohodu.

Myómy sa väčšinou odhalia náhodne pri sonografickom vyšetrení počas gynekologickej prehliadky. Riziko, že sa u vás tieto nezhubné nádory objavia, stúpa s vekom. Ďalej na ich vznik vplývajú hormóny, genetika, vysoký krvný tlak, ale aj to, či ste už rodili – u bezdetných žien sa objavujú častejšie. V tehotenstve sa zhoršujú, po menopauze prestanú myómy rásť, veľakrát sa dokonca začnú zmenšovať.

Ak ste u svojho lekára už roky neboli, na ich prítomnosť vás môže upozorniť silná a bolestivá menštruácia, málokrvnosť, urgentné močenie, opakujúca sa zápcha, bolesti chrbta alebo v podbruší. Niekedy je myóm zodpovedný za problémy s otehotnením, prípadne opakované potraty.Menšie nádory stačí pravidelne sledovať. Ťažšie stavy sa však nezaobídu bez liečby – tá sa zvažuje podľa veľkosti myómu, jeho umiestnenia, ale aj toho, či chcete byť matkou. Ak túžite po dieťati, lekár sa môže rozhodnúť pre operačné odstránenie myómu laparoskopicky alebo cez pošvu. V súčasnosti existuje aj účinná medikamentózna terapia liekom s látkou ulipristal acetát, ktorá môže pozitívne ovplyvniť nutnosť chirurgického zákroku. Zastavuje nadmerné krvácanie, zmierňuje vedľajšie účinky, ako sú napríklad návaly tepla. Liečba trvá tri mesiace a používa sa predovšetkým pred operáciou, ktorá je potom šetrnejšia a možno sa vďaka nej sa vyhnete vyoperovaniu celej maternice.

Biela Kobra

Proti myómom nemá súčasná západná medidicína nič. Dokonca ani presne nevie, čo rast myómov spôsobuje. Jediné, čo je isté, je to, že maternicové myómy sa takmer na 100 % vyskytujú u hormonálne aktívnych žien, takže aspoň vieš, že si hormonálne aktívna.
Operácia nie je vždy riešenie, lebo myómov je viac druhov. Vyoperovať sa dajú len tie, ktoré trčia z tkaniva, ale aj tak je to nie sranda, takže sa odoberajú spravidla len stopkaté myómy, ktoré predstavujú riziko ďalších problémov. Ak sú zvnútra maternice, vyberú ich odspodu, ak sú zvonka, operuje s cez brucho, spravidla laparoskopicky.
V tvojom prípade by som si z poldruhacentimetrového myómu nerobila ťažkú hlavu. Ak nie je stopkatý (čo by ti určite doktor povedal), tak tam proste bude a treba ho sledovať, či príliš nerastie. Ak nie je blbo umiestnený, napr. pri krčku, že by mechanicky zavadzal pri vstupe spermií, tak nemáš najmenší problém otehotnieť a vynosiť dieťa. sú ženy, ktoré majú viac myómov a oveľa väčších, a porodili niekoľko detí. Takže ak nemáš výrazné problémy, napríklad veľmi dlhú a silnú menštruáciu, kolikové bolesti počas mesiaca a pod., ničoho sa neboj. Ale očistenie organizmu od bordelu nikomu nezaškodí :)
PS: Ja s tým žijem roky, na operácii som bola 3x, ale to je ten horší prípad. To sa teba nemusí týkať, držím palce.

redka

znama skusala rozne alternativne metody cez rozne rastlinne kvapky, hladovku... ale nezabralo... ona mala ten myom obrovsky... a bola aj ovela starsia - v prechode - nechcela klasicke metody... no nakoniec aj tak musela pod noze... ale ten tvoj je este maly tak snad sa mozno aj da zvratit... lekar ti nid nedoporucil?

mozno by pomohlo len trochu debordelizovat organizmus, precistit sa...