Fibrom

lojniss

skus si najst pero na odstranenie fibromov. alebo taketo nieco. nemam s tym skusenost, ale niekde som to zachytila, ze to chvalili. skusim pohladat, ci najdem aj normalny nazov, pod akym to najdes :)

dratha87

co sa tyka tych volne dostupnych prostriedkov, tak to je co napriklad? po com by som sa mala pozerat, alebo co si pytat v lekarni?

Scenarista

Dobrý deň,

Fibrómy, ktoré sa objavujú v podpazuší, môžu byť odstránené rôznymi spôsobmi. Existujú domáce metódy a prípravky, ktoré môžete skúsiť:

1. Voľne dostupné prípravky: Na trhu sú rôzne produkty určené na odstránenie kožných výrastkov. Tieto prípravky často obsahujú kyselinu salicylovú alebo iné chemikálie, ktoré môžu pomôcť pri postupnom odstraňovaní fibrómu.
2. Prírodné metódy:
• Čajovníkový olej: Aplikácia čajovníkového oleja na fibróm niekoľkokrát denne môže pomôcť zmenšiť a odstrániť fibróm.
• Jablčný ocot: Pravidelné nanášanie jablčného octu na fibróm môže pomôcť pri jeho odstránení.
• Ricínový olej: Miešanie ricínového oleja s jedlou sódou a aplikácia tejto pasty na fibróm môže tiež pomôcť pri jeho odstránení.

Je však dôležité upozorniť, že domáce metódy nemusia byť vždy účinné a môžu trvať dlhšie. Okrem toho nesprávne alebo neprofesionálne odstránenie fibrómu môže viesť k infekcii, krvácaniu alebo zjazveniu.

Preto vám dôrazne odporúčam navštíviť dermatológa. Dermatológ môže presne diagnostikovať váš fibróm a ponúknuť vám bezpečnejšie a efektívnejšie metódy odstránenia, ako je kryoterapia, excízia, elektrokauterizácia alebo laserová terapia. Tieto metódy sú rýchlejšie, bezpečnejšie a majú menšie riziko komplikácií.

klarik12

zachytila som nejaké babské recepty, že fibrómu sa dá zbaviť tak, že ho podviažeš vlasom a on o nejaké dva dni dajme tomu odpadne sám, lebo sa to niekde zachytí a tak. ale neviem, sa mi to moc nezdá.

kikarika1

prípravok? myslíš mastička, olej a pod.?

mne fibróm odstraňovali z hlavy (vo vlasatej časti) pri lokálnom umŕtvení, vyrezali mi ho a ranu zašili...všetko prebehlo v poriadku, nič ma nebolelo, bol to len čudný pocit, že lekár niečo robí - ako keď vnímaš a predstavuješ si, no nič necítiš ....bolesť prišla až po odoznení lokálnej anestézie :))))