Otehotnieť s Duphastonom

Príspevok v téme: Otehotnieť s Duphastonom
mufffinka

Ahojte,
chcela by som sa poradit s tymi, ktore brali Duphaston, aby im pomohol otehotniet.
Mam nizky progesteron. Na odporucanie gynekologicky beriem Gynex. Okrem neho mi predpisala lekarka Duphaston, ktory som brala 2 mesiace. Z odberu krvi mi vysiel po mesacnej pauze od Duphastonu opat nizky progesteron, tak mi predpisala na nasledujuce 3 mesiace. Bohuzial, pocas brania Duphastonu som na odber nebola, cize nemam predstavu, o kolko mi ho dokaze zvysit.
Duphaston mam brat od 16. po 25. den cyklu. Menstruaciu mam pravidelnu (vdaka Gynexu), cize ovulaciu mam 14. den cyklu. Nie je mi jasne, ako mozem bez progesteronu otehotniet pocas ovulacie. Nevychadza mi to. A v pripade, ze sa nam to nejak podari, tak po 25. dni progesteron klesne, nemozem potratit, kym mi nejaky test ukaze, ze som tehotna a menstruacia bude meskat?
Ma s tym niekto skusenost? Tiez vam radil lekar brat Duphaston od 16. dna cyklu? Existuje nieco lepsie ako Duphaston? Beriem aj vitamin E a kyselinu listovu. Mam cerstvych 26 rokov a sme obaja zdravi. Nechapem, preco mam take nizke hodnoty progesteronu...
Velmi pekne dakujem vopred za postrehy, rady a tipy :)

lombardo1981

Keďže ti gynekologička predpísala Duphaston, tak predpokladám, že ti merala aj hladiny v druhej fáze cyklu, kedy je aktívne žlté teliesko, ktoré vylučuje progesterón. A Duphaston je v podstate syntetický progesterón. Niekedy stačí upraviť menštruačný cyklus, aby sa hladiny progesterónu upravili. Pretože ak je cyklus príliš krátky, tak sa nemusí vylúčiť dostatok hormónu.
Jeho vylučovanie blokujú hormóny štítnej žľazy a prolaktín. Prolaktín tak, že blokuje pôsobenie folikulostimulačného hormónu (FSH) a luteinizačného hormónu (LH).
Estrogén sa podieľa na zmene endometria na sekrečné. Následne pôsobením LH sa z endometria vylúči vajíčko a na tom mieste vznikne žlté teliesko, ktoré produkuje progesterón. Tento hormón zastaví rast endometria a pripraví maternicu na prijatie oplodneného vajíčka. Je taktiež zodpovedný aj za udržanie cyklického rozvoja žliaz endometria či rozvoj mliečnych žliaz.

Noelani

A to podstatné keď chcú dieťa tak sa musia obaja podrobné vyšetriť. Problem môže byť u nej ale problém nože byť aj u neho. Ona by sa mala podrobne vyšetriť u gynekológa na priechodnosť vaječníkov, na ovuláciu atď a on u urológa na spermie

Noelani

A ako som už písala s doplnkami neotehotnie viem o čom hovorím mám to za sebou.takze ja by jej vedela lepšie poradiť ako ty a ty si chlap

RNG

Inac Gynex je len zmes vytazkov z rastlin tj doplnok, a ako hovori zakladatelka temy, ten jej pomohol upravit menstruacny cyklus, tj sama vie, ze potravinove doplnky pomahaju odstranit rozne zdravotne problemy, vcitane hormonalnych.
www.ezoshop.sk.

RNG

Noelani, nazdavas sa ze si velmi mudra ale v tomto pripade otehotnenie velmi zavisi od hladiny prolaktnu, mozes si o tom viac precitat tu
www.fertilityauthority.com
Inac viacero zien, co som im to odporucal v minulosti otehotneli dost rychlo po pouziti praveho progesteronu vo forme progesteronoveho kremu , tiez po pouziti yamu. Takze tu mam aj prakticku skusenost, nie len vedomosti z mojich lekarskych zdrojov.
Samozrejme inych dovodov na neplodnost je plno, ale tento je hodne casty a sa da odmerat z krvi a riesit jednoducho aj doplnkami, nielen umelymi nahrazkami hormonov. Nakoniec aj lekar usudil na nieco podobne, inac by jej nepredpisal Duphaston/dydrogesterone, co je nahrazka progesteronu.

Noelani

Noelani
Dnes 23:26??.??.129.27
A pán admin už som raz vravela pravdu nevymaz!

Noelani
Dnes 23:25??.??.129.27
Rng keď nemáš šajnu o gynekológii a pôrodníctve tak prosím nekomentuj

Noelani

Príčiny neplodnosti u ženy

1. Nedochádza k ovulácii.
Príčina je väčšinou hormonálna, menej často vývojová chyba (nevyvinuté vaječníky). Pri anovulačných cykloch môže žena pravidelne menštruovať, keď je porucha závažnejšia, menštruácia chýba. Príčinou môžu byť aj celkové ochorenia ženy (podvýživa, diabetes mellitus - cukrovka, choroby štítnej žľazy).
2. Nie sú priechodné vajcovody.
Táto porucha je obyčajne získaná, najčastejšie po prekonaných zápaloch ženských pohlavných orgánov. Zápal a s ním spojená nepriechodnosť vajcovodov môže vzniknúť aj po umelom prerušení tehotnosti.
3. Embryo nenachádza vhodné podmienky na uhniezdenie.
Príčina tejto poruchy môže byť vrodená (vrodené vývojové chyby maternice) alebo získaná (nádory, zápaly a stavy po poraneniach dutiny maternice, najmä po interrupciách).
4. Genetické príčiny.
Pri niektorých genetických poruchách nie sú prítomné pohlavné žľazy (vaječníky, semenníky), čiže nemôže dôjsť k počatiu. Väčšinou sa zistí porucha počtu chromozómov, takéto chyby sú obyčajne neliečiteľné.
Na tomto mieste však treba spomenúť také genetické ochorenia, pri ktorých je počatie možné, ale hrozí narodenie poškodeného dieťaťa. V takomto prípade je nevyhnutné genetické a dôkladné prenatálne vyšetrenie. Riadi ho pôrodník v spolupráci s genetikom, prípadne inými odborníkmi.
5. Imunologické príčiny.
Keď vytvára ženský organizmus protilátky proti spermiám partnera, spermie sa nedostanú v dostatočnom počte a kvalite k vajíčku (do vajcovodu, kde dochádza k oplodneniu).
Protilátky sa obyčajne nachádzajú v krčku maternice, ktorý potom pôsobí ako veľmi účinný filter a spermie neprejdú do vyšších oddielov ženského genitálu.
6. Celkové ochorenia.
Uplatnia sa niektorým z vyššie uvedených mechanizmov, obyčajne nedochádza k ovulácii.
Základné ochorenie matky sa však môže tehotnosťou zhoršiť (nádorové ochorenia, psychiatrické choroby), žena môže byť zvýšenou záťažou organizmu pri tehotnosti ohrozená na živote (kardiologické choroby) alebo sa môže narodiť poškodené dieťa (diabetes mellitus).
Preto pred pokusom o počatie alebo o liečbu neplodnosti je u takýchto párov potrebné najskôr vyjadrenie príslušného odborníka (kardiológ, psychiater, endokrinológ), prípadne liečba (diabetológ).