Otehotnieť s Duphastonom

Príspevok v téme: Otehotnieť s Duphastonom
mufffinka

Ahojte,
chcela by som sa poradit s tymi, ktore brali Duphaston, aby im pomohol otehotniet.
Mam nizky progesteron. Na odporucanie gynekologicky beriem Gynex. Okrem neho mi predpisala lekarka Duphaston, ktory som brala 2 mesiace. Z odberu krvi mi vysiel po mesacnej pauze od Duphastonu opat nizky progesteron, tak mi predpisala na nasledujuce 3 mesiace. Bohuzial, pocas brania Duphastonu som na odber nebola, cize nemam predstavu, o kolko mi ho dokaze zvysit.
Duphaston mam brat od 16. po 25. den cyklu. Menstruaciu mam pravidelnu (vdaka Gynexu), cize ovulaciu mam 14. den cyklu. Nie je mi jasne, ako mozem bez progesteronu otehotniet pocas ovulacie. Nevychadza mi to. A v pripade, ze sa nam to nejak podari, tak po 25. dni progesteron klesne, nemozem potratit, kym mi nejaky test ukaze, ze som tehotna a menstruacia bude meskat?
Ma s tym niekto skusenost? Tiez vam radil lekar brat Duphaston od 16. dna cyklu? Existuje nieco lepsie ako Duphaston? Beriem aj vitamin E a kyselinu listovu. Mam cerstvych 26 rokov a sme obaja zdravi. Nechapem, preco mam take nizke hodnoty progesteronu...
Velmi pekne dakujem vopred za postrehy, rady a tipy :)

lombardo1981

Počas ovulácie dosahuje svoje maximum estrogén. Jeho vysoká hladina vyvolá zmeny, ktoré vedú ku zvýšenému vylučovaniu progesterónu. Tento hormón je v podstate zodpovedný za vytvorenie vhodných podmienok pre oplodnené vajíčko. A dokonca aj pre udržanie tehotenstva. Pretože, keď je ho počas gravidity málo, hrozí potrat.

mufffinka

Zabudla som napisat, ano, stitnu zlazu mam v poriadku, zatial vyslo stale v norme :) ozaj je to len ten progesteron, bez ktoreho sa otehotniet neda. Preto mi nejde do hlavy, ze ked je ovulacia iba 24-hodinova zalezitost raz mesacne a Duphaston mam brat od 16. dna, ci mi to ta moja doktorka dobre radi. Na pribalovom letaku pisu, ze treba ho brat podla odporucania lekara...

Noelani

Ja som jej nevravela čo musí ona robiť ale ja som jej písala čo sa v takýchto prípadoch robí. A medzi dávať radu a jej povedať nech to urobí je veľký rozdiel. A väčšinu vyšetreni ešte vôbec nemá aspoň doteraz nedala vedoet

redka

no vidis... ona progesteron v poriadku nema, mozno bude pre nu platit iny postup ako pre teba... ja ta nechcem riesit, len pises stylom, ako keby len to co ty napises bolo jedine spravne a pritom ani ty sama este nie si tak uplne "vyliecena"... je dobre ze si jej poradila aj dalsie kroky (zistovanie priechodnosti atd.) ale neodsudzuj aj ine moznosti riesenia problemu... len tolko som chcela...

Noelani

A zakladateľka ešte nevravela či má štítnu v poriadku nevie či má ovulaciu nevie či má priechodné cesty tu nejde iba o ten nízky progesteron

redka

citaj poriadne.... nevynechavaj " (a vysledok zatial ziadny - teda okrem pravidelnosti menzesu) "

autorka pise, ze meznes ma pravidelny vdaka gynexu... ale jej problem je nizky progesteron... mas ho nizky aj ty?